Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én miért nem lehetek őszinte...

Én miért nem lehetek őszinte másokkal? Miért félemlítenek meg erődemonstrációval?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy az ember legyen gerinces, egyenes.


De én mindig azt veszem észre, hogy a gyakorlatban ez nem működik.

Csak az lehet egyenes és őszinte, aki erős, aki befolyásos, aki hangos.


Én, ha pl. megunom a beszólást és éreztetem az illetővel, még neki áll följebb, hogy "hát ezen megsértődsz?"


Illetve még olyat is kaptam valakitől, hogy: "Miért? Jobban fáj, mint egy pofon?"


Miért ilyenek az emberek?


Amúgy férfi vagyok és az a bosszantó, hogy már 40 felé közelítek. Mást 20 éves korában tisztelnek, még 50-60 évesek is!


Amúgy pedig nagyrészt tartom magam, kussolok, végzem a dolgomat, de néha elegem lesz az egész életből!


2021. szept. 20. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Miért? Jobban fáj, mint egy pofon?"

Ez nekem iróniának tűnik, talán arra akart reflektálni, h TE bántod az embereket szóval és vedd már észre magad?🤔 Nem tudom.


A tisztelet nem "korral jár". Az hogy előbb születtél az csak egy állapot.

A tiszteletet ki kell érdemelni, tiszteletreméltón viselkedni, és főleg, neked is tisztelni kell másokat!

2021. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyes, én tisztelek mindenkit!
2021. szept. 20. 11:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a tipikus áldozathibáztatás amúgy.
2021. szept. 20. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem írod, hol, milyen helyzetben történnek ezek.

Munkahelyen kívül azzal állj szóba, akivel jó beszélgetni.

Munkahelyen ha cseszegetnek a kollégáid, szólj a főnöknek. Gondolom nincs elég munka, azért foglalkoznak veled. Majd a főnök ad nekik, és megszűnik a problémájuk. :-)))

2021. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elnézést akkor, eszembe nem jutott hibáztatni.

Azért írtam oda, h nem tudom, mivel ezek a példák gondolom párbeszédek voltak, ebből csak egy válasznyit írtál le. Ennyiből sztem nem lehet objektívan átlátni a helyzetet.

Lehet, h nem elég határozott a fellépésed. Nem tudom, nem ismerlek.

Fiatalabb korodban is volt ilyen probléma?

2021. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!