Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki teszteltette magát COVID-r...

Aki teszteltette magát COVID-ra, miért tette?

Figyelt kérdés

A 2. és 3. hullám idejére gondolok főként a 8-10 ezres napi számokkal, de éppen jelenleg is aktuális, hiszen nem múlt el. Nekem eszembe nem jutott volna teszteltetni, akármilyen tüneteim is vannak. Egyrészt nem hagyom, hogy az orromba ledugják azt a szart, másrészt nem "rontom a statisztikát" (nem járulok hozzá a nyilvános esetek növekedéséhez), harmadrészt pedig addig is tudom terjeszteni, ami azért jó, mert minél több ember esik át rajta, negyedrészt pedig karanténba se zárnak hetekre.


Ennél fogva nem értem az embereket, miért voltak képesek tesztet kérni?



2021. szept. 20. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó, hogy nem vagyunk egyformák és nem mindenki gondolkodik így. Én azért teszteltettem, mert annyira köhögtem, hogy kiszakadt a hátam és a tüdőm, tudni akartam, mi a bajom, hogy megfelelően kezeljék.

A vizsgálatot ki lehet bírni, ezerszer rosszabbak is vannak ennél.

A statisztika nem az én dolgom, csak az egészségem.

2021. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Köteleztek rá
2021. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Látásjavító szemműtét előtt kötelező volt.
2021. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Talan mert nem akarok masokat szarra fertozni.
2021. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Beavatkozás miatt muszáj volt ha tetszik ha nem

Bevallom qvára nem volt kedvem és még fizetni is kell érte

2021. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Én még sosem teszteltettem, de még az öntesztet sem próbáltam.

Sokan azért csinálták pl. németeknél, mert rákényszerítették őket, hogy akkor ülhetnek le egy kávézó teraszán. Én kibírtam azt a 2-3 hetet, mire teljesen kinyitottak.

2021. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Jól is tetted 6-os!Ha nem lett volna muszáj akkor én sem mentem volna tesztre és még fizess is érte legalábbis Magyarországon fizetős a sztori és nem is olcsó XD Németeknél legalább ingyen volt heti 1 db teszt

Ha jól tudom már nem ingyenes mostantól ott sem

2021. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem. Imponáló a gondolat hogy lehet megfertőztem egy csomó embert, ennél jobban még nem szórakoztam soha.
2021. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem vagyok olyan vadállat, mint te.Nem félek a covidtól, de eszembe se jutna másokat direkt megfertőzni. Amikor covidos voltam, pont nem teszteltek, mert még nem volt. Sőt, hivatalosan itt meg covid se, de már kiderült, hogy mégis.(2020február).

Azóta viszont rendszeresen tesztelnek munka miatt.

Most lehet, jól meg is szívom a saját jófejségem miatt, mert amikor beteg lettem, nem kértem tesztet, de nagyjából önkéntes karanténba raktam magam. Viszont 2 héttel később jött az aktuális PCR, ami még bőven kimutatja, ha az volt. Szóval akkor tölthetem le a hivatalos karantént, már gyógyultan.😟

2021. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Inkább az a kérdés, hogy miért nem. Mármint számomra kérdés, hogy vajon a háziorvosom miért nem gondolt arra, hogy covidos lehetek.


2 hónapig voltam beteg, 3 hét után mentem el hozzá. Annyit kérdeztek ezzel kapcsolatban, hogy oltott vagyok-e, mondtam, hogy nem, nem is akarom, nem firtatták tovább.


Nem kaptam levegőt, mintha ólmot öntöttek volna a tüdőmbe, fulladoztam, fájt mindenem, a hangom is elment egy időre. Ahogy a rendelőben ültem, a távozó emberek száma minden köhintésemmel exponenciálisan növekedett.


Első körben egy mezei antibiotikumot kaptam, de semmit sem változott a helyzet. Visszamentem, másodjára már valami antraxra ajánlott gyógyszert írtak fel, miközben gondolatban már a saját gyászbeszédemet írtam, annyira rosszul voltam.


Mellkas röntgen negatív, a vérvétel csak fertőzésre utalt.


A végső diagnózis felső légúti fertőzés volt. Végül nagyjából elmúlt, bár időnként még mindig rámjön a köhögés...


Amikor vérvételen voltam, a nővérek épp az oltásról beszéltek, hogy az újabb adagot is be kell majd adatniuk. Mire az egyik "aha, hogy biztosan megdögöljünk". Majd hozzám fordult: nehogy beadassa!


Szerintem az egészségügyben dolgozók egyáltalán nem kerítenek ennek a vírusnak akkora feneket, mint a médiában. Talán okkal. Szerencsére én senkit nem ismerek, akit ez vitt volna el, olyan volt pár a családban is, aki átesett rajta.


Megfélemlítésre jó. Tulajdonképpen én magam azért nem is csináltattam tesztet, mert akik benne voltak, mind úgy kezelték, mintha ebolásak lettek volna. Tudok olyanról, aki emiatt depressziós is lett, mert X ideig a saját családjától is elszeparálódott, betolták neki a napi kosztot, mint a börtönben, aztán kész. Az iskolák bezárása is ilyen stresszt okoz mind a diákoknak, mind a szülőknek. A tanárokról nem is beszélve, akik megfelelő eszközök nélküli tanításra kényszerültek, vagy az autós oktatókról, akik hónapokig a tartalékaikból éltek, ha volt, vagy a párjuk fizetéséből próbálták eltartani az egész, otthon dekkoló családot.

2021. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!