Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi visz rá egyes embereket a...

Mi visz rá egyes embereket a bűnözésre?

Figyelt kérdés

A legintelligensebb ember akit ismerek csupán 10osztályt végzett, de ennek ellenére nagyon okos és művelt, már-már géniusz.

Mindezek mellett sikeres és gazdag is, pedig szegény családból származik.

És ami számomra a legmeghökkentőbb, hogy egy volt elitélt, börtönben is ült kb egy évig. (azt hiszem csempészet miatt, vagy drogbirtoklás)

A fent említett személy történetesen a főnököm, igaz, csupán 2éve ismerem, de megdöbbentett amikor nemrég megtudtam, hogy iskolázatlan és elitélt is.



2021. szept. 21. 05:00
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Hát lehet hogy függő, és magának hozta be a cuccot, aztán lebukott 😃
2021. szept. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször a pénzhiány.
2021. szept. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"pedig szegény családból származik"

Jah,általában ez.

2021. szept. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Főnököd??? Milyen területen?

Mondjuk 10 osztállyal azért elég necces lehet a mai világban "intelligensnek" lenni...Már ne értsétek félre, de aki tényleg akkora nagy koponya az különösebben erőfeszítés nélkül azért kirázhat 1 diplomát...

2021. szept. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es,minek? Ha megy a bolt? Meg van a pénz?

Nem mindenkinek fontos a diploma. Ismerek én is ilyen vállalkozót, sima szakmunkás,nincs még érettségije sem. Van pénz bőven😂

Annak fontos a diploma, persze egyéb okok mellett, akinek kell egy jó állás, hogy legyen pénze, jó fizetése. Legyen értéke a munkaerőpiacon. A vállalkozói szférában nincs akkora jelentősége.

Még arra a tévedésedre rámutatnék, remélem nem haragszol meg érte, hogy egyenlőségjelet gondolsz, az intelligencia és a diploma közé. Hogy intelligencia kell a diploma megszerzéséhez. Ez nincs így, aki nem fogyatékos és hajlandó tanulni, szorgalmas, az lediplomázhat. A cég alapításhoz,ami aztán sikerrel működik is, szerintem ennél több kell.

2021. szept. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Nincs egyenlőség. De aki ennyire okos az miért nem hozza ki magából a maximumot? Én biztos így csinálnám, ha okos lennék. 😂

2021. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alacsony fizetés, alacsony társadalmi státuszba való tartozás, iskolázottsága, stb...
2021. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van aki olyan helyzetben van, hogy ezt látja kiútnak, vagy olyan társaságba keveredik és szeretne megfelelni, beilleszkedni, ezért bármilyen hülyeségre hajlandó. Az se mindegy mit követ el, mondjuk egy hamisító valószínűleg mindenkinél okosabbnak hiszi magát.

A főnököd is lehet azzal húzták be, hogy valamit át kell adnia valakinek és kap érte sok pénzt, csak hát lebukott sőt van hogy direkt a banda buktatja le figyelemelterelésnek, míg más meg rendezi a nagyobb szajrét.

2021. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Na de akkor még sem lehet olyan okos?

2021. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami hiánya, pénzhiány, élvezet, erős vagyok szindróma, társaság, valami függőség, értelmetlenség az életben, stb.
2021. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!