Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék jobb ember?...

Hogyan lehetnék jobb ember? Nem tudok örülni a haverjaim, rokonaim sikerének. Irigy vagyok és féltékeny, teli haraggal. A hét főbűn szinte mindegyike igaz rám. Mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az adott nagy lökést, hogy ne irigykedjek tovább, mikor végre megtalaltam azt a munkát, amiben ki tudok teljesedni, tudom a hobbimként is űzni, és bőven több pénzt kiszedni belőle, mint amire amúgy szükségem van...

Előtte én is mindig csak zsörtölődtem és irigykedtem mások sikerein.

2021. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban azt, hogy nagyon kis részben a te érdeked is az ő sikere.


Ha rokonod, azért mert ez által az X család előrébb jut, ami tágabb értelemben a te családod.


Ha a szomszédod, akkor meg a te környéked lesz szebb, jobb, ha mondjuk felújítja a házát. Ha új autót vesz, akkor is, gondolj erre: 'hát, igen ez egy ilyen jó környék, nem akárhol élek'.

Ha csak egy másik emberrel történik jó dolog, akkor gondolj arra, hogy megérdemli, mert magyar, mert valahol egy vérből valók vagyunk mind, mi magyarok. Hát nem megérdemlik a magyarok, hogy előrelépjenek bármiben?

(2 elveszített háború és sok nehézség után én úgy érzem, minden magyar többet érdemel, és nem kell ezt túlgondolni, nem kell a rossz emberekre gondolni, mert az csak lehúz).

És arra is gondolhatsz, milyen jó, h valaki mondjuk fizetésemelést kapott, legalább nem tőled kér kölcsön.

Meg aztán fordul a kerék, lesz olyan , hogy te leszel olyan helyzetben, ami irigylésre méltó.


Engem sose zavar tehát, ha mással jó dolog történik, ami zavar az az, ha valaki hazudik, megbízhatatlan, kárt okoz, na ezekkel van a baj, nem azokkal, akik éppen most vettek egy új akármit.

2021. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Az irigység nem feltétlenül rossz, főleg amíg nem megy át szemmel látható gyűlölködésbe, pl nem szólogatsz be másoknak stb.


Ezzel tudod motiválni magad hogy te is elérd ezeket a célokat!

2021. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Olvasd el "A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása" c. könyvet. Segít kicsit helyére tenni a gondolataidat, hogy merre tarts az életeddel. Nem ilyen business bullshit könyv, álatalános gondolatokat fogalmaz meg ami az élet minden területén használható.
2021. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!