Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak nincs olyan érzése a...

Másnak nincs olyan érzése a múltjával, régi személyiségével kapcsolatban mint ha az nem is ő lett volna, azok a dolgok nem is vele történtek volna?

Figyelt kérdés

Engem ért azért bőven trauma gyermekkoromban, tizenévesen sikerült ebből a légkörből kijönni. Azóta mint ha kicseréltek volna (eltelt azóta 8 év) persze vannak még nyomai a múltamnak, de sokszor mikor vissza emlékszek elfog egy olyan érzés mint ha az az ember nem is én lettem volna és ezek a szörnyű dolgok nem velem történtek volna meg csak pl álmodtam volna..és mint ha mindig ennyire normális és jó lett volna az életem mint most.

Veletek akikkel nem történt rossz dolog vagy akivel esetleg szintén történt nektek nincs ilyen érzésetek? Ha van valami tapasztalatotok vagy ilyesmi szívesen meghallgatnám. Próbálom kicsit elemezgetni és helyre tenni magamban ezt az érzést:D



2021. szept. 23. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Így nem, csak úgy, hogy teljesen más ember vagyok most, mint például 1 éve voltam. Tanultam a hibáimból és jobb ember lettem.
2021. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, de normalis ha igy erzed, mert ahogy oregedsz valtozik, fejlodik a szemelyiseged.


Regen is en en voltam, meg akkor is ha 2 evesen nem tudtam mondjuk kitorolni a sajat seggemet egyedul vagy akkor is amikor ovodaban elvettek tolem a homokozoban a nagy lapatot. Csak azert mert azota mar eltelt X ev, attól meg nem lettem teljesen mas ember, azok ugyan ugy az en emlekeim, valamilyen modon meg ugyis hatassal vannak a mai pillanatra a regi jelentosebb emlekeink.

2021. szept. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van egy visszatérő álmom, ami nagyon zavaró. Tudom, hogy nem történt meg, amiről álmodom és mégis valóságnak érzem. Mindig ugyanaz a sztori és mindig zavaró. Ez valami agyi hiba lehet, de semmi másban nem érzem ezt a problémát, kivéve ezt az egy álmot.
2021. szept. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel nekem nem volt trauma az életben, ezért pont ezt, amit írsz nem éreztem. De olyat nagyon gyakran, hogy nem tudok azonosulni a korábbi véleményeimmel, cselekedeteimmel. Vagyis a korábbi énemmel.
2021. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ember mindig változik, így az új vélemények, az újjászületések nem zavarnak. egyszerűen másképp gondolkodom és kész.
2021. szept. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy neked sikerült leráznod. Az emberek 99%-a szerintem nem így éli meg
2021. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Több dolog eszembe jutott erről a kérdésről:

Az első, hogy a sejtjeink folyton cserélődnek, meghalnak, termelünk újakat, talán csak az idegsejtek maradnak ugyanazok, de azokból meg folyton vesztünk. Tehát a tested legnagyobb része már nem ugyanaz, mint mondjuk tavaly, már tényleg nem vagy ugyanaz az ember.

A másik, hogy lelkileg ez egy normális reakció, ha a rossz dolgokra nem koncentrálsz, akkor energiát spórolsz, már valóban nincs értelme keseregni sajta. Viszont érdekesség, hogy úgy tudom, ennek a túlzott használata miatt lehet egyeseknek disszociatív személyiségzavaruk, vagyis van egy sebzett, megtört személyiség, és a delikvens (tudat alatt, menekülés céljából) csinál egy újat, ami erős.

2021. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!