Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a megoldás ezekre az IQ...

Mi a megoldás ezekre az IQ feladatokra?

Figyelt kérdés

Légyszi a megoldás menetét is írjátok le. Nemrég voltam Mensa teszten, most kíváncsiságból megnéztem az online tesztet, de totál nem értem. Nyilván az éles teszt is azt fogja megmutatni, hogy retardált vagyok.


1.: [link]


2.: [link]



2021. szept. 26. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig amúgy elég egyszerű nézd meg jobban. Az elsőnél azta kell megmutatni melyik területen változott a beszinezett négyzetek helyzete, a másodiknál több kulcs is van a megfejtés megkönnyítésére.
2021. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nemcsak változott, hanem növekedett is a számuk, és nem lehet tudni, vízszintesen, függőlegesen vagy átlósan kell nézni.
2021. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Másodikra mi a válasz?
2021. szept. 26. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Az elsőt elmagyarazni milliószor nehezebb mint rájönni a mintára.

Függőlegesen vizsgáld az oszlopokat. Hasonlítsd össze, melyik kis négyzetek vannak beszínezve, mert úgy kapod meg, hogy a harmadik sor kockajan milyen minta lesz.

Ha van átfedés a fekete kis négyzetek között, akkor azok ütik egymást, és a harmadik ábrán ott fehér lesz. Ha mindkét kisnégyzet fehér, akkor a legalsó négyzetben is fehér lesz az a kisnégyzet, ha nincs átfedés, akkor fekete lesz.

Ez alapján a legelső a jó megoldás.


A másodikra meg a harmadik sorban az első a megoldás sztem.

De ne kérdezd hogy miért.

Fogadok hogy azok a hülye kis cikkcakkok valami matematikai műveletet jelentenek, de nincs türelmem kibogarászni.

2021. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a bal oldali oszlop legalsó, mert


- az ötszögnek lefele kell mutatnia (mindig 180 fokkal fordul el)

- a pöttyök száma minden sorban összesen 7

- a cikkgcakkok száma minden sorban összesen 4

2021. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaaa, csak annyi, hogy összesen mennyi van a pöttyből/cikkcakkból stb? Annyira primitív összefüggés, hogy nem is számítottam, hogy összeszámoljam a dolgokat. Azt hittem valami sokkal komplexebb mondjuk kódolva vannak az alakzatok és matematikai műveletet ad ki.
2021. szept. 29. 18:38
 7/9 Feketeruhasember ***** válasza:
A másodikat először (még a megfejtés elolvasása előtt) megnéztem és magam találtam ki. Az elsőt most sem értem.
2021. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én szinte kimaxoltam a tesztet, ezért minden bizonnyal helyesek a válaszaim:


Az elsőt úgy csináltam, hogy minden sorban megszámoltam hány db. fekete kocka van.

1. sor: 3,4,3

2. sor: 5,5,2

3. sor: 6,5,X


A fentiekből kiindulva arra a következtetésre jutottam, hogy minden sorban két egyforma szám szerepel, az első sorban két hármas, a másodikban két ötös, így a harmadikban is a hatosból vagy az ötösből lesz kettő. Megnéztem a válaszokat, és a 6 megoldás közül csak kettő jó, mivel csak kettőben van 6 és 5 db fekete kocka. Az eddigi minták alapján rá lehet jönni, hogy melyik szám kerül az X helyére. Látható, hogy az első sorban a két azonos szám külön van egymástól, a második sorban pedig egymás mellett vannak, viszont csak a páratlan számokból van kettő, tehát a helyes válasz az 5 db fekete kocka (a megoldások közül a felső jobb oldalon).


A második képen a nyilak a következő módon vannak:

1. sor: fel, le, fel

2. sor: jobb, bal, jobb

3. sor: lent, fent, X


Ezekből már logikus, hogy a hat megoldás közül kettő azonnal kiesik, és marad még négy olyan válasz, ahol a nyíl lefelé mutat.


Ezután a pontokat és a cikkcakkokat figyelem figyelem:

1. sor: lent, fent, lent - 1,2,1

2. sor: bal, jobb, bal - 2,1,1

3. sor: fent, lent, X - 1,1,X


Máris rá lehet jönni, hogy az nyilakkal ellentétes irányban vannak a pontok, ezért a harmadik sorban értelemszerűen fent lesz a pont. A megoldásban minden nyílnál fent van a pont, így a cikkcakkokat figyelem. A számokból logikus (mindenhol 2 cikkcakk szerepel), hogy az X helyére két cikkcakk kerül, ezért a négy megoldásból már csak kettő maradt.


Ezt követően figyelem a pontokat a cikkcakkok között.

1. sor: 1,3,3

2. sor: 2,3,2

3. sor: 3,1,X


A fenti mintából kiindulva, minden számból kettő azonos, az első sorban két hármas van, a második sorban két kettes, a harmadik sorban pedig az X helyén két hármas lesz, hiszen a két fennmaradt megoldás közül csak az egyikben van három pont a cikkcakkok között, a másikban kettő van, ami nem felel meg a fenti mintának. Így a jó válasz a jobb alsó sarokban lévő megoldás.


Remélem érthető volt és segítettem!

2021. nov. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*BAL alsó!!!
2021. nov. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!