Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért nem tud, kulturáltan vitázni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan ismerősöm van a családomban is és köztük ez alól az édesapám se kivétel.

Apám, ha valamiről szentül megvan győződve és mondjuk én megpróbálom neki más szemszögből felvázolni az adott kérdést, végig se hallgat egyből lehurrogja amit én mondok, hiába mondom neki, hogy ez csak egy másik nézőpont, az csak hülye lehet aki mást állít.

Vagy például ott vannak a facebook kommentek vagy egyéb platform kommentjei. Volt olyan, hogy valaki állításához hozzá írtam a véleményem, olyan választ kaptam, mintha az anyját szidtam volna.

Miért nem képesek az emberek a másik szemszögéből is megnézni a dolgokat?

Hogy jutott idáig a magyar társadalom?



2021. szept. 26. 17:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
A sok éves politikai gyülöletkeltés meghozta a gyümölcsét, az emberek alapjáraron ingerültebbek.
2021. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%
Tehát ha kimegyek az USA-ba vitázni akkor előtte megkínálnak szivarral és aztán a bőr kanapéban egymásnak eresztjük az érveinket? Egyébként a kérdésben több "vitahiba" is van.
2021. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
61%

Nagyon sok a makacs ember

A Facebook komment meg kb olyan mint egy esszé csak mas a fogalmazása

Én észrevételem szerint addig az emberek nem képesek más nézőpontból látni a dolgokat amíg nem történik az életükbe vmi meghatározó dolog pl egy párkapcsolat vége,vagy egy új társaságba kerülés eseten

Mert akkor változik igazán az ember nézete

2021. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon tanítják. Aztán ugye ott vannak a minták, amiket kicsinek eltanult, ami tudatalatt nagyon dolgozik. Gének is beleszólnak ugye... De szerintem főleg az, hogy nem tanulják. Nem véletlenül vannak nyugaton az iskolákban vitanapok, amikor egyénként vagy csoportban kell egy témát megvédeni vagy ekézni. Szerintem ez építő dolog, ezt kellene bevenni a sulikba pl etika órára.
2021. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy veszem észre,hogy csak bizonyos témáknál van,ahol nincs is értelme vitázni,mert nem fog menni. Ilyenek:

-politika( jobb-bal)

-vallás( Istenhívő vs.ateista)

-foci( Fradi/Újpest)

-gyereknevelés( kb.minden)

-igazságszolgáltatás ( halálbünti vagy sem).


Ha ilyen témák hozódnak fel,inkább terelem a témát,mert abból kulturált vita nem lesz.

2021. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Ez nagyon buta kérdés. Mikor próbáltál vitázni a magyar emberek többségével? Vagy honnan jön ez az adat?
2021. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Dunning-Kruger hatás :D



És sajnos ez fertőző... Mert én is annyiszor tapasztaltam, hogy ha bármiben jelzem azt, hogy bizonytalan vagyok, egyből jön a fölényes okoskodás, kioktatás... Ráadásul gyakran nálam sokkal h*lyébb emberektől... Hogy ebből elegem lett, és már én is makacs lettem. :/


Ill. nincs benne a szocializációnkban sem az eltérő vélemények kezelése. Inkább a hát mögött pampogás, sunnyogás megy.

2021. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#1 Lehet van benne valami amit mondasz, viszont apám meg a többi rokonaim, mióta az eszemet tudom ilyenek. Szól nekem úgy tűnik, hogy ez a probléma régebbre nyúlik vissza.


#2 Véletlenül se fikázni akarom a magyarokat, szeretem a hazámat meg a honfitársaimat pont ezért bánt ez, hogy magyar a magyart így tudja utálni, csak azért mert nem ugyanaz a véleménye valamiben.

Nem mondom azt, hogy az USA-ban ez nincsen de mivel én csak a saját hazámat ismerem a legjobban ezért csak a magyarokról tudtam következtetést levonni.

Nem tartom magam én sem vita bajnoknak szimplán csak annyit várok el a másiktól, hogy ne küldjön el az anyàmba azért mert más a véleményem.

2021. szept. 26. 17:28
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Elcseszett társadalomban élünk. Tisztelet a kivételnek, de alapvetően van kettő fajta magyar:

-A proli: A képedbe ordítja hogy hülye vagy és amúgy is a k*rva anyád. Saját bevallása szerint mindenhez ért (politika, pénzügyek, sportágak, gyereknevelés...)

-A nyárspolgár: Kedves, de a hátad mögött kegyetlenül sunyi, kicsinyes és számító; Ő persze büszke magára, hogy ő csak jó magyar gógyival van megáldva, ő nem csinál semmi rosszat, csak feltalálja magát.

2021. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#6 Nagyon sokszor pl munkahely, családi összejövetel, stb és sokszor tapasztaltam, hogy nehezen kezelték az ellenkező véleményt.

Ajánlom figyelmébe a politikai posztok komment szekcióit, szóval nem véletlenül fogalmazódott meg bennem a kérdés.

2021. szept. 26. 17:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!