Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki most beteg, az gondolta...

Aki most beteg, az gondolta volna nyáron, hogy ilyenkor beteg lesz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amikor melegben eszébe szokott jutni az ősz, amikor náthásak, göthösek lesznek az emberek, vagy pont fordítva, nyáron eszébe szokott jutni, hogy jön az ősz és menetrendszerűen náthás, vagy beteg lesz

2021. okt. 3. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Én már majd' 40 éve elmebeteg vagyok, és igen, gondoltam volna. Az lenne a meglepő, ha hirtelen nem...
2021. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Most nem vagyok beteg, de igen, gondoltam rá, ezért is utálom az őszt és a telet. Már a szeptemberi náthát letudtam, jöhet is a következő. Úgy szokott lenni, hogy kb. kéthetente kapok el valami szart.
2021. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#2

Mit teszel azért, hogy egészséges maradj? Ha tudod, hogy ilyenkor állítólag beteg vagy, akkor miért nem teszel azért, hogy ne legyél beteg? De, amire leginkább fókuszálsz, azt vonzod be. Ha te beteg akarsz lenni, akkor meg is kapod. ☺️


Nem az ősz és a tél tehet arról, hogy te beteg vagy, hanem egyedül csak te. Vállald saját tetteid után a felelősséget!

2021. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#3 Ki mondta, hogy nem teszek érte, meg hogy beteg akarok lenni? Étkezésem rendben van, mozgok, odafigyelek a higiéniára (túlzottan is), orrba-szájba eszem a vitaminokat, próbálok eleget aludni, szóval köszönöm szépen, nincs szükségem a kioktatásodra, semmi közöd hozzá. A kérdésre válaszoltam.
2021. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem a hidegtől leszünk betegek, hanem egyfelől ilyenkor könnyebben fertőzőképesek maradnak a vírusok a levegőben levő nyálcseppecskékben és a tárgyakon, másfelől zárt terekbe szorulunk, amiket nem szellőztetünk eléggé.



Én azt hittem, akkor leszek beteg, amikor visszatérünk az irodába, szabadidős programok is ismét elérhetővé válnak és lekerül a maszk.

Ehhez képest akkor megúsztam 2-szer fél nap torokfájással, de nem vagyok benne biztos, hogy az nem a refluxtól volt.


Most viszont elkaptam a gyorsan terjedő megfázást, mégpedig szerintem sörözés közben a mellettem ülő, nagyon taknyos sráctól.


Fura betegség volt, 2,5 nap torokfájás, 1 nap semmi, 2,5 nap nátha, 1 nap semmi, 3-4 nap enyhe száraz köhögés, ma már semmi.



Amikor közösségbe kell járni, én is 1-2 havonta kapok el valamit. Ha ennek oka van, akkor az a reflux, ami miatt nem 100%-os a nyálkahártyám.

Ezen kívül szerintem az én adta világon semmi jelentősége nincs annak, hogy ki hányszor kap el valamit.

2021. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4.

"ezért is utálom az őszt és a telet"

Ezt táplálod be az elmédbe, ezért ezt is fogod kapni betegség formájában, hogy beigazold magadnak az egód által vélt igazságot, ami egyébként téves.

Lelki egészségeddel mennyire foglalkozol?

Ha teljesen makk egészséges lennél, lelkileg is, nem lennél beteg. Csak az lesz beteg, aki arra fogékony.

Megtanultad helyén kezelni a stresszt? Relaxálsz..stb, tehát a lelki nyugalommal is foglalkozol?

A legtöbb betegség pedig lelki eredetű.

2021. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 Baromi szorongós vagyok, több mentális betegségem van. Én elhiszem, hogy neked hú de szupi az életed, meg mindenben toppon vagy, de ez nem annyiból áll, hogy 2x elmegyek pszichológushoz és rendben is vagyok, főleg bántalmazó szülők mellett, 0 pénzzel és motivációval, kiskorúként. És ehhez még mindig semmi közöd, hiába próbálsz még pluszba kioktatni, nem is értem mit foglalkozol ennyit egy tök random, anonim ember életével. Relaxálhatok, meg meditálgathatok annyit, hogy már a könyökömön jöjjön ki, attól még ugyanúgy meg akarok dögleni.
2021. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Csupán látom a nyomorult helyzetedet, és segítségre szorulsz. Ha nyitott lennél rá, és változtatnál a gondolkodás módodon nagyon sok problémád megoldódna. De te nem vagy se nyitott, se nem akarsz változtatni a jelenlegi sz..r helyzeteden, csak sírni tudsz, panaszkodni és hibáztatni mindenkit és mindent. NEM az évszak tehet arról, hogy te beteg vagy, remélem ez világos! Az internet tele van pszichológiai könyvekkel, előadásokkal, rengeteg segítséget is kaphatsz, ha nyitott lennél a változásra, de neked jó a langyos sz..rban fetrengeni. Így rajtad nem lehet segíteni, mert te nem akarod.

Nézz utána a meditációnak, sokat tud rajtad segíteni, feltéve, ha nem akarsz életed végéig állandóan betegeskedni.


[link]

2021. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 Ekkora értetlen gyökeret, mint te, életemben nem láttam. Idézd már légyszíves, hol mondtam olyat, hogy nem próbálkozom/próbálkoztam semmivel?

Pszichológus, mint mondtam, esélytelen, anyám csak megverne mint az atom, pénz sincs rá. Évek óta próbálok változtatni a gondolkodásmódomon, de nem elég. Ha te tudnád, mennyi pszichológiai előadást néztem már a betegségeimmel kapcsolatban, hány helyen könyörögtem már segítségért, nem írkálnál ekkora fszságokat. Nem a seggemet vakarom. De örülök, hogy te sokkal jobban tudod, mi történik a magánéletemben.

Ja, és így visszatérve igazad van, nem az évszak tehet róla, hanem azok a nyomorékok, akik szó szerint az ember pofájába tüsszentenek meg köhögnek, és még seggtörlés után sem képesek kezet mosni.

2021. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

"Évek óta próbálok változtatni a gondolkodásmódomon, de nem elég."

Hát nem, hisz még mindig itt tartasz, idézem: "

Most nem vagyok beteg, de igen, gondoltam rá, ezért is utálom az őszt és a telet. Már a szeptemberi náthát letudtam, jöhet is a következő. Úgy szokott lenni, hogy kb. kéthetente kapok el valami szart."

És, mi van, ha rád tüsszentenek? Akkor törvényszerű, hogy beteg legyél? Ha nulla az immunrendszered erőssége, akkor igen, beteg leszel, egyébként pedig nem.


De neked az összes betegséged LELKI EREDETŰ, mivel eléggé szr családból jössz, ami romboló a te egészségedre nézve. Addig, amíg otthon laksz, beteg leszel, amint elköltözöl és a magad ura leszel, nyugodt környezetben, nem leszel beteg. Az a mérhetetlen stressz, ideg, amit kapsz otthon, az rombolja a te egészségedet.


És ahogy megnyilvánulsz, látszik a sok düh, feszültség, ami benned van. Menj el futni, azzal le tudnád vezetni a feszültséget. De nehogy azt merd írni, hogy akkor anyád megütne, mert kétlem.


Nézd meg a következő videót, ha még nem láttad és tanulj belőle:

https://www.youtube.com/watch?v=m0GPCvnb4yI

2021. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!