Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok tényleg trágárabbak...

A magyarok tényleg trágárabbak más népeknél?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, hogy mennyire cifrán lehet magyarul káromkodni és én is tapasztalom, hogy nagyon sok értelmiségi, középosztálybeli ember szájából is folyik a trágárság, még a nőkéből is.

Külföldiek közt is voltam, ott is vannak pajzán meg durva kifejezések, de talán kevesebb. Bár az is lehet csak azért gondolom így, mert inkább magyarok közt mozgok.



2021. okt. 4. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt tudom mikor bárhol voltam nyaralni nem telt el egy óra a standon,legyen az horvát, spanyol, vagy francia tengerpart, de teli torokból hallottam, hogy GIZI!Nem mögmontam hogy azok a büdös qrva kölkök....és itt egy 5 perces sípszó hallatszódna ha a tv-ben adnák le.

Ilyen mikor a magyar apuka a feleségének elmondja mit csináljon a gyerekeivel.

2021. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
A szókincs miatt. A magyar nyelvben minden egyes kósza gondolatfoszlányra is külön szitokszó van már kitalálva.
2021. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak hogy egy nyelvben hányféleképpen lehet káromkodni semmi köze ahhoz hogy hányan és milyen gyakran káromkodnak azon a nyelven.

Mindazonáltal:

https://www.youtube.com/watch?v=3McimmZ7lFg

2021. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

A közlekedés más műfaj, ott sokszor idegesíthetik fel az embert mások ostobaságai. Engem inkább az zavar mikor valaki nyugodt pillanatában is így beszél, hogy "b.meg" meg "k.anyad" kötőszavakkal egy asztaltársaság mellett.

2021. okt. 4. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hollandoknál a tv-ben is lehet trágár szavakat használni, nem sípolják ki. Nincs olyan trágár szókincs mint itt de egy teljesen elfogadott dolog.
2021. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Én sokszor járok strandra, de soha nem hallottam senkit ordítozni, káromkodni meg főleg nem.
2021. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden negatív dologban verik a plafont, az tuti.
2021. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!