Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakivel történik valami...

Ha valakivel történik valami rossz, trauma, természetes ez a dolog tőle?

Figyelt kérdés
Hogy nem akar egy ideig beszélni egy ismerősével, megkéri, hogy ne írogasson neki most egy ideig. Akivel amúgy rendszeresen írogattak előtte. Vagy ez arra utal, hogy alapból nem szimpatikus neki a másik, csak jobb napokon jobban el bírja viselni?
2021. okt. 7. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen természetes, de lehet, hogy nem is kedveli. Mindkettő lehet egyszerre, de lehet, hogy csak az első.
2021. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy rossz dolog történt vele, trauma, azért ha empatikus vagy, akkor megérted, hogy egy traumatizált ember leginkább arra vágyik hogy nyugalom és stressz mentesség legyen körülötte, nem akar beszélni ezekről a dolgokról, és nem is szabad erőltetni, mert azzal még jobban traumatizálnád, illetve hagyni kéne hogy ő oldódjon.


Nagyon nem mindegy milyen jellegű a trauma. Mert egy bántalmazott nem fog tudni neked boldog párkapcsolatról beszélni vagy gyerekekről, vagy egy hosszú időn át fogva tartott katona kellemetlenül fogja magát érezni, ha te teljesen hétköznapi dolgokról kérdezed, pl. volt-e párkapcsolata, van-e gyereke és stb.


Mit mondjon ha bevonult a seregbe párkapcsolat nélkül, és közbe ez történt vele.


Utána meg értéktelennek fogja magát érezni.


Minden ilyennél nem szabad ezeket a dolgokat erőltetni.


De csak mondtam két példát. Azt nem tudjuk hogy traumatizálódott.


Az ilyen emberek között kívülállónak fogja érezni magát a másik aki traumatizálódott, neked természetes és noname hétköznapi dolgok neki vágyálom ezekkel az opciókkal.


Minden egyes alkalommal újra és újra el kéne mesélnie, szerinted?

2021. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez akkor is természetes dolog, ha nem éri trauma. Teljesen normális, ha az ember nem akar az ismerőseivel állandóan írogatni, teljesen normális, hogy néha kell egy kis szünet akkor is, ha egyébként kedvelik egymást. Akkor meg pláne érthető, ha épp nehéz időszakon megy keresztül, de mint írtam, anélkül is teljesen normális.
2021. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori az ilyen, én is így cselekedtem több esetben.
2021. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!