Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az és mit lehet...

Miért van az és mit lehet azzal kezdeni, ha másik ember ismeretlenül már utál? Te utáltál ismeretlenül már valakit? Miért?

Figyelt kérdés

Én elvagyok minden emberrel, ugyanolyan normálisan állok mindenkihez. Senkit nem utálok, elvagyok mindenkivel. Női kollegákkal is mindig kijöttem, megbecsültek, szerettek (nő vagyok).


De beugrott, hogy néha akadt, aki engem utált és kimondottan ellenszenvezett velem.

Ez feltűnt és próbálom megérteni, hogy miért lehet ez és hogyan lehet kezelni.

Példa:

Kicsi iskolásként az egyik fiú utált. Átlagos jó tanuló kislány voltam, mindenkivel játszottam, de éreztem hogy neki valami baja van velem. Meg is lepődtem, hogy kölcsönkért egy ceruzát tőlem. Aztán kettétörve adta vissza...


Aztán tinédzserkoromban a szerelmem egyik új barátja, elkezdte mondani, hogy neki nem kellene ilyen barátnő, mint én, még öltözni sem tud (egy kötött pulcsiba mentem át, nem kiöltözve). Akkor kb másodjára láttam őt, nem is beszélgettünk, csak a párommal volt valami ügye neki. Meglepődtem.


Felnőtt koromban felújítottam válás után az új lakásomat és az összes szakember közül egy festő volt olyan, aki valahogy utálkozott rajtam, holott mem csináltam semmi "rosszat". Nála már elgondolkoztam mi lehet az oka, elkezdtem vele jópofizni trécselni, hátha ez a baja. Aztán 1 év múlva festés miatt felhívtuk és rögtön lerítt, hogy még mindig utál. Fel nem fogom miért :-) már eszembe jutott, hogy irigy, mert saját lakásom van nő létemre, ő meg családjával albérletben. Nem tudom.


De pl. volt olyan nő a társaságban, akinek nem tetszett, hogy nem barátkozok vele, távolságtartó voltam, mert egy zsémberes nőszemély volt...de nem utáltam, csak megvolt a 3 lépés, nehezen emésztette meg, rosszakat mondott rólam a hátam mögött, késóbb be is szólogatott.


Nem kell mindenkinek megfelelni, oké, de ez érdekes lett számomra ma már és kíváncsi vagyok, hogy miért alakul ki ilyen és hogy lehet elejét venni, mert az zavaró, ha már a párkapcsolatomat, családi kapcsolatomat érinti.


Jelenleg fel nem fogom ezt a szituációt, mert bennem utálat nem alakult ki senki iránt, nem tudom átérezni a másik oldalt.



2021. okt. 8. 05:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged se utáltak ezek az emberek, csak ahogy te is tartasz valakitől/valakiktől pár lépés távolságot, úgy tettek ők is veled. Ennyi. Az utálat nem ilyen. Pontosan nem tudom, sose utáltam senkit, lusta vagyok hozzá. Vannak emberek, akik felkúrják az agyam, de őket se utálom, egyszerűen elkerülöm őket.
2021. okt. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De az utálatot szavakban, tettekben kifejezték ők.

A 3 lépés távolságban ilyet nem teszünk.

2021. okt. 8. 06:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyártod a mondvacsinált problémákat.
2021. okt. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A beszéde, a stílusa, a megjelenése sok embernek egyből taszító tud lenni.
2021. okt. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En alapvetoen mindenkit utalok - csak egy-ket emberrel kivetelt teszek :)
2021. okt. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Talalkoztam mar olyan emberekkel, akik egyszeruen minden indok nelkul, valahogy csak a letezesukkel kepesek voltak ellenszenvet kivaltani belolem, pedig eleg tolerans embernek tartom magamat. Engem altalaban a tulzott, sokszor megalapozatlan onbizalom szokott zavarni.
2021. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy a legkönnyebb utálni, ha az, akit utálsz, még sosem szólt hozzád. Nagyon sokan vannak ezzel így. Aztán erőt veszek magamon és hozzájuk szólok kedvesen. És nem küldenek el a búsba, sokkal inkább lefegyverezve érzem őket, mert a gyűlölet alapja a teória volt csak a fejükben és én magam soha nem szolgáltam rá, csak távolról nézve valahogy nem voltam szimpatikus
2021. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Kicsit hasonlít ahhoz amikor bőrszín miatt utálnak egy csoportot. Bár itt több tényező miatt, hogy hallanak lopásról, stb.

Lehet maga a kisugárzásunk, nem olyan az alkatunk, tekintetünk. Amikor viszont megismernek, megkedvelnek.

Sok példát említhetnénk! Oroszországban betiltották Jehova tanúi munkáját mert Isten égi Királyságáról beszéltek az embereknek. Mivel az emberi kormányzatok megszűnnek, ezért Putyin gyűlölete oda vezetett, hogy elkobozta épületeiket, börtönbe vetette őket, megkínozta, pénzbírságra ítéli ezeket a béke szerető embereket. De honnan ez a gyűlölet? Jézus úgy azonosította, hogy az Ördög aki hazug és embergyilkos. Ő uralkodik most a föld felett, több millió démonnal együtt. De már nem sokáig!

2021. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért kellett a nyolcas válaszolot le pontozni,tök igaza van
2022. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azért utáltam egy ismeretlen embert,akivel együtt melóztam,mert pont ugyan olyan volt kinézetre,mindt Orbán Viktor,szóval lehet hasonlítasz egy általa nem kedvelt emberre
2022. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!