Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy gondolja, hogy...

Más is úgy gondolja, hogy akik az elhunyt embereket siratják, az esetek nagy részében valójában önmagukat sajnálják?

Figyelt kérdés

Persze nem minden esetben, ezért is írtam azt, hogy az esetek nagy részében. Ugyanis tény, hogy ha hívők vagyunk, hisszük, hogy jó helyre került, ha nem hívő valaki, akkor pedig úgy fogja fel, hogy az elhunytnak már mindegy. Éppen ezért, inkább olyan fájdalom játszódhat le sokakban ilyenkor, hogy itt hagyta őket az elhunyt, nélküle kevésnek érzik magukat, vagy esetleg ők nem tettek meg érte mindent az életében, amit ezért utólag bánnak, és ezért sírnak inkább.

Még inkább igaz lehet ez azokra az esetekre, amikor már számítani lehetett rá egy ideje, hogy bekövetkezik, mert egy hirtelen baleset is nyilván más.



2021. okt. 11. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet, érdekes tanulmány a témában:

[link]

2021. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettő szerintem.
2021. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Az első részével még egyet tudok érteni, a másik felével nem feltétlenül. Lehet, hogy a hiányérzet és az ebből adódó fájdalom miatt sírnak. Szóval igen, lényegében önmaguk miatt, de nem azért, mert hibáztatják magukat.
2021. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Ez elég nagy badarság.
2021. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Egyértelmű, hogy egy halálesetnél, az élőknek is megváltozik az életük, és bizony ezt is sajnálhatják.

Sok halott önző modon, nem gondol, az élve hagyotakra. :)))

2021. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekem valamiért olyan érzésem van, hogy ez arra megy ki, hogy aki sír a halottai miatt az önző, és aki nem reagál érzelmileg, az istenkirály.
2021. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Erre nem lehet igennel vagy nemmel válaszolni, vagyis aki feltette a kérdést valószínűleg nem vesztette el a párját, a szerelmét, a barátját, a társát. Nekem 35 évig mindez egy ember volt. Elment 4 nap alatt, 8 hónapja. Sírtam, mert nem tudtam felfogni, hogy nincs többé, majd azért mert mi nem vagyunk többé. Sirtam, hogy én élek, Ő nem. Most azért sírok, hogy ma miért nem sírtam. Ne itélj el senkit olyan érzésről amit nem éltél át. Kívánom, hogy sokáig ne tapasztald meg. És igen siratom, hogy nem érzem most hogy lesz még életem.És siratom, hogy nem lehet itt, és sírok, mert Ő tudom hogy haragszik, hogy még sírok. Találd meg azt aki annyira szeret, hogy siratja az életét amit Nélküled él.
2021. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!