Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudják anyumék meg tesóm...

Hogy tudják anyumék meg tesóm is ennyire figyelmen kívül hagyni az egész Covid helyzetet? 18/l

Figyelt kérdés

Itthon én vagyok az egyetlen aki oltva van, anyuék hallani sem akarnak róla, 23 éves bátyám az se mellette se ellene nincs, azt mondja neki nem kell, meghagyja annak aki akarja... Azt hittem majd eljön az hogy bizonyos bulikba meg koncertekre nem mehet oltás nélkül, de mindenhol ismer valakit aki ismer valakit és bejut mindenhová. Tavasszal volt Szlovákiában egyik haverjánál, onnan úgy jött haza hogy van egy szlovák védettségi igazolványa, haverja szerezte neki (persze oltás nélkül) és azzal a kártyával végigbulizta az egész nyarat.


Én próbálok minél kevesebb emberrel találkozni nehogy elkapjam vagy valami, erre szombat este mondja a bátyám hogy átjön pár haverja.

Egész éjjel kint voltak a garázsban, pókereztek iszogattak, még fater is csatlakozott hozzájuk, voltak vagy 20-an.


Több mint valószínű hogy bátyám már volt pozitív, szilveszterkor feketén elmentek szlovákiába egy házibuliba, és utána ott 2 hét leforgása alatt jópár pozitív lett, neki is kezdett kaparni a torka, náthás lenni úgyhogy összecuccolt és 2 hétre egyik szintén beteg haverjához ment (hogy minket ne fertőzzön) aztán ott ő is lázas lett, köhögött, náthás volt....


Anyuék is amennyi emberre találkoznak, én félek attól hogy valaki valamit hazahoz.


Garázst nem használjuk, autók mindig kint állnak, meleg van ott mert ott a kazán.... bátyám meg már lassan rendes kocsmát csinál itt... Fater hozott melóból hatalmas deszkalapot, bátyám heggesztett neki lábakat mindent, majdnem minden hétvégén itt vannak (ő "adja a helyet" piákat meg sóssat mindig más hoz, meg vannak beszélve).


Szerintem ha így folytatják ezt itt télen mindenki covidos lesz :/



2021. okt. 12. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

A családba csak én nem vagyok be oltva, semmi bajom nincs, és eddig nem is volt...arról meg nem is akarok hallani, hogy beoltassam magam egy ilyen szarral.


Mindenkinek a magánügye...így is szerintem eléggé megvan piszkálva a dolog...

2021. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlparázni a dolgot. Ha valaki nem oltja be magát, akkor az az ő felelőssége. Te beoltottad magad, innentől kezdve nem kell visszafognod magad. Pont azért oltottad be magad, hogy ne kelljen félned a vírustól.

Akkor lenne csak kivétel, ha lenne a közvetlen családban valaki krónikus beteg, akinek annyira gyenge a szervezete, hogy az oltást sem kaphatja meg.

2021. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"én félek attól hogy valaki valamit hazahoz."

Nem kell ettől félned. Mármint lehetséges, de neked semmi bajod nem lesz. Ha nem lennél oltva, akkor sem. Ugyanígy igaz ez a bátyádra is. Kiszámoltam, hogy 25 éves korban belehalni a vírusba 0,03% esély van. Ez 3-szorosa az influenzához képest, annál ez 0,01% körül van. 23 és 18 éves korban még kevesebb. Szóval egyedül talán a szüleid vannak abban a helyzetben, hogy aggódniuk kellene. De ha ők nem aggódnak, akkor neked emiatt teljesen felesleges.

Közvetlen a fő kérdésre meg a válaszom: úgy tudják figyelmen kívül hagyni, hogy az ő szemükben nem elég komoly a vírus ahhoz, hogy aggódniuk kelljen miatta. Illetve gondolom hallották ők is oltással kapcsolatos aggályokat, így azzal kapcsolatban is van bennük kétség, hogy tényleg jó lenne-e az nekik.

2021. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit csinálni.

A bátyád kora alapján, gondolom a szüleid 50 alattiak lehetnek. Ha COVID-ban megbetegszenek nagy valószínűséggel nem lesz végzetes számukra. Egy átlag szülő nem hallgat a 18 éves gyerekére, ha meg van győződve valamiről. Akár téved, akár nem.

A bátyádnak feltehetően természetes immunitása van, Te be vagy oltva, ennél többet nem tehetsz.

2021. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha oltva is így be vagy tojva, akkor mi miatt oltattad be magad?

Mert ha nem a vírus ellen van az oltás, akkor mire jó? 🙃

2021. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, én a calici vírustól jobban parázok. Nagyon sok beteg van,és én neeeeeem akarom elkapni soha-soha-soha többet :D egyébként nem kell ezt túlparázni. Neked meg pláne nem. Fiatal vagy,oltott is. A többiek pedig vállalták a kockázatot. Nem a te gondod.
2021. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Ink pasizz mert agyadra megy már ez a covid dolog
2021. okt. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Jól teszik.
2021. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Túléltem" a madárinfluenzát, a H1N1-et, sőt, laktam koliban TBC-s ember mellett (Budapest, 2018 :D ), egy tüdőszűrő után mehettem a dolgomra. Értelemszerűen a covidot is leszartam, sikerült elkapni, de mivel kereskedelemben dolgozom, gondolom akkor is elkaptam volna, ha gázálarcban állok a pult mögött, és esténként fertőtlenítőben fürdök, majd a felhalmozott wc-papír gurigákon hajtom álomra a fejem.

Miután kigyógyultam, ugyanúgy leszartam :) Örökké nem lehet izolálva, feszengve élni.

2021. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vegyél példát a bátyádról, állandó rettegés helyett élvezni tudja az életet.
2021. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!