Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek szavajárása az, hogy...

Akiknek szavajárása az, hogy „teremtett világunk”, azok a kreacionizmus hívei, és elutasítják az evolúció-tudományt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 13. 05:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a kreacionizmus?
2021. okt. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Megfér egymás mellett, a fajnemesítés is kvázi evolúció alapú és mégis kvázi teremtett.
2021. okt. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én például olyan egyetemen tanultam színtiszta materialista tudományt, ahol volt lelkészképzés is és kötelező vallási tárgyaim is. És bejött a papbá hitéleti tárgyat tenni és előadta, hogy tisztában van azzal, hogy mi nem kérünk a maszlagból azok után, hogy egy csomó szakmai törzstárgyunk szól az evolúcióról, a biológiáról és épít vegytiszta, materialista tudományos eredményekre, de ennek ellenére szeretné feloldani a konfliktust tudomány és Isten között.


Én nem vagyok vallásos, elsőként fordultam volna ki arról az óráról, ha valami hatalmas bullshit lett volna a vége, de amit előadott, azt még az én ateista torkomon is le lehetett nyomni. Nagyon érdekes volt, nem lettem hívő, de jobban el tudom fogadni, hogy az sem hülye és tudománytagadó, aki az.

2021. okt. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tenni = tanítani *
2021. okt. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Vannak akik úgy gondolják hogy a világunk nem véletlenül alakult ki, és az evolúció egy szándékosan sőt szükséges folyamat, így nem zárja ki a kettő egymást.
2021. okt. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*szándékos
2021. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak ezt szokták meg.
2021. okt. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Biblia és valódi tudomány semmilyen szinten nem zárja ki egymást.
2023. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!