Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem jobban magam...

Miért érzem jobban magam egyedül mint társaságban ?

Figyelt kérdés
Már évek óta boldogabb vagyok egyedül mint emberek közt. Régen voltak baráti kapcsolataim,de már senkit nem keresek. Van sok ismerősöm,de nem beszélek sokat senkivel. Nem birom elviselni mikor valakivel beszélek és megálás nélkül mondja a dolgait éa közbe észre se veszik magukat. Sokszor már unom az embereket és a melo közbe is ez van. Untatnak a dumájukkal.Meghallgatok mindenkit és nem beszélek sokat,de már elegem van azokbol akik csak fecsegnek megállás nélkül. Egyre jobban szeretek egyedül lenni csendben. Látok másokat képesek órákig eldumálni. Nekem ez nem megy. Csak olyanokkal tusok elleni akik keveset beszélnek. Sokan csak lehangolnak.
2021. okt. 19. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor legyél többet egyedül, próbáld meg a beszélgetések minimálisra csökkenteni (pl csak amennyi a munkád ellátásához kellően elégséges).


Egy idő után megszokják, hogy te csendesebb vagy.

Pacsi a másik sarokból! 🙋

2021. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy az ilyen tapasztalataid miatt érzed jobban magad egyedül, esetleg mindig mások rádzúdították a dolgaikat, vagy olyan témákkal traktálnak, melyek nem érdekelnek/idegesítenek, esetleg úgy érzed, nem találsz közös témát velük, vagy nem hallgatnak meg téged.

Sok oka lehet ennek.

Emberi kapcsolatokban való egyfajta folyamatos csalódás még ha nem is teljesen tudatosan, ez is okozhatta, hogy egyedül jobban érzed magad.

2021. okt. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban megérted magadat magaddal, mint mással.
2021. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy te miért de én például azért mert introvertált vagyok. Én ha társaságban vagyok, föleg kenyszer kozossegekben (pl. munkahely) vagy olyan emberekkel, akikkel semmi kozos nincs bennünk egyszeruen leszivjak az energiaimat. Par ora utan lemerulok, mint egy telefon es azt erzem egyedul kell lennem.

Ha nem tudok egyedul lenni akkor borzaszto frusztralt es stresszes leszek emberek kozeleben befordulok felejuk pedig “becsukom az ajtot” jelkepesen azaz kizarom oket. Ilyenkor jon, hogy “mi lehet a baja biztos haragszik” stb. Kozben nem haragszom csak egyszeruen magam an kell lennem, hogy ujra feltoltodhessek es feldolgozzam a sok szovegelest meg vissztalaljak magamhoz.


Az extravertaltak nem ilyenek ok az emberi erintkezesbol nyerik az energiat.

2021. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom azzal tölteni az életemet, hogy ostoba kicsinyességeit hallgassam másoknak. Volt pár ismerősöm, aki napi egy-másfél órámat ellopta azzal, hogy engem a legkevésbé sem érdeklő dolgokkal felhívogatott. Rakják az emberek a lelki szemetüket más fülébe.
2021. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!