Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40+ évesek, képesek vagytok...

Molnarmarcell21 kérdése:

40+ évesek, képesek vagytok még életkedvre, lelkesedni?

Figyelt kérdés

Szüleitek, barátaitok, szerelmeitek haltak már meg, érzitek már magatokon is az elmúlást, az életetekből közel sem lett annyi, amennyit terveztetek, hatalmas fizikai és lelki sérüléseken mentetek át már többször, kevesebb az energiátok, már nem okoz semmi sem olyan örömöket és boldogságot, mint régebben.


Nyilván életben tart még az életösztön, a gyerekeitek, valamilyen cél, kisebb örömök vagy épp a félelem a haláltól.


De képesek vagytok még felhőtlenül örülni, lelkesedni valamiért? Vagy ott van a sok seb mindig veletek és már képtelenek vagytok egy jóízűt nevetni?


2021. okt. 25. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Az én 40-60 éves ismerőseim boldogabbak és vidámabban mint a fiatal 20-on évesen többsége.
2021. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lassan a hatvanat súrolom és igen, tudok felhőtlenül nevetni.

A lelkesedés is megy, sőt vannak terveim igaz lassabban haladok, de bánja kánya! :)

2021. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Nem nagyon

Felemészt a rabszolga élet

Nem tudok örülni semminek

2021. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon megcsapkodott az élet, de a humorom nem tudta elvenni. Mást szinte mindent.

De értékelem azt, hogy egészséges vagyok, van hobbim, sokat kirándulok és tudom mindennek a jó és humoros oldalát nézni.

Most volt az osztálytalálkozóm és mindenki örömmel beszélgetett és sokat nevettunk, sokszor az én poénjaimon.


Ha nem is vagyok mindig tuti happy, de általában jó hangulatom van és ez kisugárzik :)


53 F

2021. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

42 leszek, a felsorolt negatív állításaidnak a 90%-a megtörtént már velem. Apám fiatalon meghalt (23 éves voltan, ő 43), a barátaim lemorzsolódtak, vagy külföldre költöztek vagy csak én kerestem őket egy idő után már, a nagy tervek is felemásra sikeredtek, az energiaszint is csökken lassacskán, azért az ember kezdi már érezni, hogy nem huszonéves. Van egy szép párkapcsolatom, de gyerek -és ezáltal unoka- sosem lesz az életünk része.

Épp az elmúlt hónapokban értem a saját fordulópontomhoz. Nagyon nehezen viselem/viseltem a veszteségeket és hosszú-hosszú gondolkodás után el kellett jutnom addig a pontig, hogy nem élhetem le a hátralévő életemet ezekre a veszteségekre koncentrálva és a sebeimet nyalogatva, mert abba totál belerogyok. Jó esetben van még 25-35 évem, nem szeretném megkeseredve leélni. Szeretnék újra önmagamra találni és újra boldog lenni. Mondjuk az rám korábban sem volt igaz, hogy a sok veszteség miatt állandóan csalódott, szomorú vagy megkeseredett ember lettem volna, mert a családi közeg és a humor mindig segített átlendülni a nehéz helyzeteken, de tény, hogy nagyon sok erőmet és energiámat kötötte le a múlton való rágódás. Túl sokat. Teljesen feleslegesen elpazaroltam, elvesztegettem ezeket az energiáimat és az időmet. Pont most értem egy olyan fordulóponthoz, hogy nem hagyom magam. Nem hagyom, hogy felemésszen a múlt, hanem igenis élvezni akarom a hátralévő részt is, igenis lesznek még céljaim és ki akarom hozni a meglévő időmből a maximumot (vagy legalább is az optimumot).

Egyébként a kérdésre válaszolva abszolút képes vagyok még felhőtlenül örülni és lelkesedni valamiért, szerencsére ez sosem múlt el belőlem teljesen, mindvégig megmaradt, csak túl nagy teret engedtem annak, hogy a negatív dolgok elhatalmasodjanak rajtam. Most visszaveszem a kontrollt felettük, amíg még nem késő. A sebek persze megmaradnak, de én már akkor is elégedett vagyok, ha jelentősen elhalványulnak, megfakulnak.

De miért tetted fel ezt a kérdést? Nagy a gond? Eltűnt belőled az életkedv, a lelkesedés, a derű?

2021. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

tegnap 12:46


Igen, és kíváncsi voltam, hogy mások is hasonlóan vannak-e vele vagy csak én vagyok nyomi, hogy ezek a mindenkit érő csapások engem felőröltek.

2021. okt. 28. 07:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!