Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy a mentő...

Miért van az hogy a mentő hangjától nem félek, de ettől nagyon?

Figyelt kérdés

Szokott délelőtt ilyen sziréna próba lenni Zuglóban és őszintén szólva elég rossz érzéseket kelt bennem pedig mindig tudom hogy csak próba (nyilván néha meg kell járatni a rendszert ahhoz hogy ha ne adj isten tényleg kéne akkor tudjon működni)


Erről beszélek


https://www.youtube.com/watch?v=BB3uwsVt3TA


Szóval ettől a hangtól nagyon félek.


Ugyanakkor van a mentőautó hangja , gondolom nem kell bemutatni senkinek hogy milyen. Az meg egy teljesen hétköznapi hang a számomra és nem félek tőle max idegesítő amikor kocsival félre kell húzodni és azt se tudom merről fog jönni de már hallom stb.


Szóval az miért lehet hogy ettől a hangtól nagyon durván félek és rossz érzésem lesz , holott ez nem jelent bajt mert csak próba , de amikor mentő megy vagy rendőr az tényleg bajhoz megy ki az viszont egy teljesen hétköznapi zaj a számomra?


25/n



2021. okt. 28. 10:20
A kérdező szavazást indított:
Ez normális, teljesen más a 2 hang
Nem értem mert nincs sok különbség
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Körtét almával. Ez egy monumentalis, fejed felett lebego, atomtamadas hang, vs egy vinnyogó autó.
2021. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Engem mindkét hangtól kiráz a hideg, nincsen ebben semmi.
2021. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mentő nem kerül veled közvetlen kapcsolatba, nem (feltétlenül) a közvetlen környezeted érinti, az ilyen sziréna hang viszont úgymond "neked szól".


Én mentőt ha csak hallom, hogy megy valahol, arra fel sem figyelek. De ha hallom, hogy a közelbe jön valahova, vagy a ház előtt áll meg, akkor az nyugtalanító érzés, mert tudom, hogy a közelben történt valami.

2021. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ha a ház előtt van vagy látom a fényét ahogy áll az már gondot jelent. De csak ha forgalomban látom meg az semmi
2021. okt. 28. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, mert régen, a háborús filmekben volt ilyen hang, másrészt szerintem lehet, hogy az emberi zsigerekben még mindig benne van a múlt, az elődök által átélt ehhez a hangokhoz kötődő emlékek, és előjönnek az utódoknál is, de ők nem tudják mihez kötni, csak félelemkeltő számukra.

Ez is a "jóságos" Viktorta agyszüleményének köszönhető.

2021. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!