Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelentenek az ilyen ENTP,...

Mit jelentenek az ilyen ENTP, ENTJ, INTJ szavak. Valaki leirná nekem az összeset?

Figyelt kérdés
Mar egy csomószor láttam tiktokon, hogy o ilyen entp o meg olyan intj de barhol kerdeztem nen kaptam valaszt a kérdésemre.

2021. okt. 31. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudat

Ez a jelleg azt mutatja meg, milyenek az interakcióink más emberekkel:


Az introvertált (I) személyek a magányos cselekvéseket kedvelik, gondolkoznak, mielőtt beszélnek és fárasztja őket a társas együttlét.


Az extravertált (E) személyek a csoportos cselekvéseket kedvelik, beszéd közben gondolkoznak és energiával tölti fel őket a társas együttlét.



Energia

A második aspektus azt határozza meg, hogyan látjuk a világot és hogyan dolgozzuk fel az információkat.


Az intuitív (N) személyeknek nagy a képzelőereje, a megérzéseikre támaszkodnak, elméleteket gyártanak és arra koncentrálnak, hogy mi történhet.


A realista (S) személyek két lábbal állnak a földön, az érzékeikre támaszkodnak, gyakorlatias dolgokkal foglalkoznak és arra koncentrálnak, ami már megtörtént.



Természet

Ez az aspektus határozza meg, hogyan hozunk döntéseket és hogyan boldogulunk az érzelmeinkkel.


A logikai beállítottságú (T) személyek kemények, az eszüket követik, az objektivitásra és racionalitásra fókuszálnak.


Az elvi beállítottságú (F) személyek érzékenyek, a szívüket követik, a harmóniára és együttműködésre fókuszálnak.



Taktika

Ez a jelleg azt mutatja meg, hogyan viszonyulunk a munkához, hogyan tervezünk és hogyan hozunk döntéseket.


A tervező (J) személyek könnyen, határozottan döntenek, a tiszta szabályokat és irányelveket kedvelik, soha le nem késnének egy határidőről, a korlátokat keresik.


A kutató (P) személyek nagyon jól improvizálnak, szeretik, ha megmarad a választási lehetőségük, lazán állnak a munkájukhoz, a szabadságot keresik.

2021. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy túlzottan leegyszerűsített, trash-lélektan. Ezen pörögnek azok, akik felmentést keresnek a jellemhibáikra, mert rettegnek a mélyebb önismerettől. Biztos jó valamire, de többre jutsz, ha megérted és elfogadod magad kategóriák nélkül, és meglátod a valóság szépségeit. :)
2021. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Ezek a Myers-Briggs típuselmélet személyiségtípusai. A második vh. óta létezik, és kb. áltudomány kategória. Se nem pontos teszt, se nem megbízható, akkoriban még azok a matematikai módszerek sem léteztek, amivel komolyabb személyiségteszteket lehet végezni.
2021. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Kérted, hogy valaki írja le neked mind a 16 személyiségtípust.

Létezik: INTJ, INFJ, INTP, INFP, ISTJ, ISTP, ISFP, ISFJ, ENFJ, ENTJ, ENTP, ENFP, ESFP, ESFJ, ESTJ, ESTP.

Egyébként én INTJ vagyok. :D

2021. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!