Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom kihasználni...

Miért nem tudom kihasználni az introvertáltságom előnyeit?

Figyelt kérdés
Az életvitelem alkalmas lenne arra, hogy elmélyedjek valamilyen területen és kihozzam a maximumot magamból. Törekszem is erre, de újra és újra belémhasít a magány. Mérges vagyok magamra, mert azzal foglalkozom, amim nincs, nem edig azzal, amit meg tudnék szerezni. Sajnos szociális életre gyerekkorom óta alkalmatlan vagyok, de ezzel régebben nem volt problémám. Most huszonévesen kezdem bánni, de úgy érzem, már késő. A kortársaimmal egyáltalán nem találom a közös hangot. Még négyszemközt valamennyire igen, de társaságban teljes csőd.

2021. okt. 31. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert előnye nem sok van, az ember társas lényként van megbélyegezve és ebből fakadóan inkább hátránya van az intrónak.

Ha olyan melót találsz, ahol nem kell emberekkel kínlódni, akkor már jól csináltad.

Egyébként, miért kellene megfelelned bárkinek? Ne akard megerőszakolni magadat a társadalmi elvárások miatt. Én is ilyen vagyok (F/29), de eszemben sincs másnak lenni. Nem fogok olyan melót választani, ahol emberekkel kell dolgozni és ezen kívül teszem, amihez kedvem van, egyedül, vagy másodmagammal. A többiek meg haverkodjanak egymással.

2021. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Ez inkább önbizalomhiány. Az introvertáltakat egyáltalán nem zavarja ha nincs körülöttük ember. Ők pont abból merítenek energiát ha egyedül ábrándozhatnak lehetetlennek tűnő dolgokról. Általában pont emiatt kezdenek bele a legtöbben hosszú távú dolgokba, az álmaik után szaladnak. Inkább az extrovertált olyan, hogy kipróbál ezt is azt is, aztán vagy sikerül vagy nem. A kolerikusoknál inkább a cél a siker, de a szangvinikusok inkább a társaságot élvezik. Bármelyik is vagy, meríts önbizalmat valahonnan, keress harmóniát.
2021. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsivel kezd, olvass, rajzolj, énekelj, túrázz, kerékpározz.
2021. nov. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!