Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is volt kiskorában,...

Mással is volt kiskorában, hogy nem tudta milyen rosszul is élnek?

Figyelt kérdés
Akkoriban volt több hitel, anyukám egyszerű munkás, apum iszákos volt, nekem mégis meg volt mindenem. Turis, olcsó kínais ruhákban jártam, a boltból ritkán kaptam valamit, el volt mondva hogy nem szabad, de sosem éreztem vagy láttam azt hogy számolni kell a forintokat. Ahogy felnőttem 13 évesen, nem tudtak télikabatot venni nekem és teljesen megvilágosodtam. Azóta 18 vagyok egyre jobban megértettem azóta is, és néha elgondolkodok, hogy néhány hisztis gyerek akiket látok azok sincsenek tisztábana családjuk helyzetével, amikor azt mondják nekik, hogy nem? Más is volt így gyerekként?

2021. nov. 1. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajám, én is így voltam. Abszolút nem jött át, hogy csak a pék barátunk miatt jutunk hozzá kenyérhez meg ilyenek. Mégis mindenem megvolt és nem értettem, hogy anyám miért számol minden forintot. Nekem is sok kellett, mire leesett, hogy nincs pénzem. De emlékszem, hogy még pici voltam, olyan 10 éves körül lehettem. Aztán pont nagyon mélyszegénység volt és odamentem anyámhoz, hogy adjuk el a játékaimat, elleszek én csak 1 db kisautóval, cserébe lesz pénz. :D Szegény anyám megkönnyezte és mondta, hogy ez sajnos nem így működik. De igen, ezt leszámítva én sosem éreztem, hogy szegénységben voltunk.
2021. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Mai életminőségedet, a múlt beárnyékolja? Kell elszámolással tartoznod valakinek?
2021. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális szülők mellett (nem alkoholista, nem drogfüggő, nem mentális beteg) szerintem a gyerek általában sokáig nem érzékeli azt, hogy ha rossz a család anyagi helyzete, mert az ilyen szülő igyekszik a lehetőségeihez mérten mindent biztosítani a gyerek számára, sokszor annak árán, hogy ő mond le fontos dolgokról.
2021. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Kiskoromban is jól éltem és most felnőttként is jól élek. Szüleim tehetős emberek, alám raktak kocsit, lakást, jó munkahelyet is. Hálás vagyok nekik. De nem lettem elkényeztetve, nem sírtam ki a dolgokat, de mindenem megvan, amire vágyhatok 30 évesen.
2021. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy anyám minimálbéréből éltünk meg apám rokkant nyugdíjából amit általában elivott, egészen normálisnak tűnő életet éltünk.


Igazából felnőtt, dolgozó emberként tisztult le, hogy mennyire "rosszul" is éltünk. Gyerekként mindenki gazdagnak, jómódúnak tűnt. Aztán időközben rájöttem,hogy nem ők voltak jómódúak, hanem mi voltunk kifejezetten szegények.


Igazából felnőttként tűnik fel ez nagyon, főleg pár év munka után, mert bár mindig volt/van amiről le kell mondanom, de mégis amire akarok költök, amit akarok megveszek és nem a filléreket számolgatom.


Valahol az volt a szerencsénk, hogy amúgy "magasról" csúsztunk le, mert anyám, apám csak felépítettek egy nagy házat, berendezték, meg egy ideig a pia mellett is sokat dolgozott apám, volt háztáji, piacozás amiből átlagos szinten éltünk.


Később jött a folyamatos lejtő.

2021. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tok csorok voltunk. Garzonba laktunk furdo se volt, a wc is az udvaron volt. Egy csap volt a lakasba 😀 De kiskoromba fel se tunt, nem eltem meg negativan. A szuleim kihoztak belole amit lehet es akkor meg mashogy ereztuk jol magunk mint a maiak.. Nem hianyzott semmi "luxus"
2021. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszobás lakásokban laktunk, fürdőszoba meg benti vécé sehol sem volt, de az egyik helyen még vízcsap sem volt a lakásban, és konyha sem volt, a sufniban lehetett főzni. Pedig értelmiségi volt az apám.
2021. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt,minden gyerek hisztizik,amikor,nem kap meg valamit.Nem feltétlenül azért,mert nem futja rá,csak minek egy harmincadik kisautó?Egyébként,majdnem mindent megkaptam.Úgy majdnem,hogy nem olyan biciklit kaptam,amilyet akartam,mert már nem gyártották vagy nem lehetett kapni.Bicajom volt.Olyan,amilyet lehetett kapni.Ami tetszett,az egy idősebb fiúé volt,de nem akarták eladni.Azt a márkát,akkor Magyarországon,nem lehetett kapni,mert nyugati volt.
2021. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!