Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire bosszant(leszel...

Mennyire bosszant(leszel ideges) ha hajnalban felébresztenek egy ajtó becsapódással, szekrény többszöri figyelmetlenségből elkövet nyitogatásától?

Figyelt kérdés

10 skálán:

1 abszolutista nem mert könnyen visszaalszom

10 nagyon mert nehezen alszom vissza



2021. nov. 4. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én rohadtul, ugyanez igaz az estére is.
2021. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

110

A szomszédaim kiabálására/"muzsikájára"/ajtócsapkodására kelek, szóval rosszabb, mintha a családom csinálná, mert őket legalább lenne esélyem megkérni, hogy halkabbak legyenek.

Évekkel ezelőtt, amikor összefutottunk velük a folyosón és megjegyezték, hogy mindig zörgünk (ami nem igaz)... Esélytelen beszélni velük, egy pillanatig nincsenek tekintettel a többi emberre...

2021. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#... és hogy tudod így magad kipihenni?

Füldugóval alszol?

Hogyan szoktad meg ezt az élethelyzetet?

2021. nov. 4. 12:48
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Én úgy állok hozzá, hogy ha nem tudok visszaaludni, akkor ez azt jelenti, hogy kipihentem magam.

Szóval nem idegesítem magam rajta. Talán ezért is általában vissza tudok aludni. :-)))

Minden fejben dől el! Az alvás meg különösen!

2021. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ébresztőt is utálom, ha reggeles vagyok. De amikor tovább aludhatnék, és más felkelt, akkor olyan bolond tudok lenni, hogy azt elmondani nem lehet. Nem vagyok jó alvó, ha zajra ébredek, vagy hangos telefonálásra, akkor robbanok. Az a típus vagyok, akinek kell 1 óra legalább reggel, hogy létrejöjjön. Az ébresztőt is 3.40-re állítom, hogy a 4.40-es buszt elérjem. Kb. ennyi. Párszor kidühöngtem magam a delikvensnek, mára tudja, hogy inkább csendben legyen.

Megjegyzem, én alapból tekintettel vagyok a másikra, nekem ez alap volt mindig is.

2021. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

"Minden fejben dől el! Az alvás meg különösen!"


Nem értek egyet. Ha stresszes vagy, jár az agyad, nincs az az isten, hogy az agyamban dőljön el, hogy elaludjak.

Nem bántásból, csak gondoltam leírom, hogy ez nem minden embernél működik.

2021. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Igazából már megszoktam, ha nagyon fáradt vagyok, akkor próbálkozok visszaaludni, vagy délután alszom, ha van rá lehetőségem.

Hétvégén rosszabb, mert olyankor azért tényleg szeretnék pihenni.

Párszor előfordult, hogy passzív-agresszívan beszálltam a dologba és max hangerőn hallgattam valami bass mixet, néha bevált, de nem szeretem túl gyakran csinálni, mert alapból nem bírom a hangos dolgokat.

De nem ők voltak a legrosszabb szomszédok, úgyhogy belegondolva nem a legrosszabb helyzet. Persze, lehetne jobb is.

2021. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ajtócsapódás nem zavar, pár szekrény nyitogatás sem (nem 20x nyitja ki gondolom). Az viszont baromira mikor a szomszéd momzilla a neveletlen kölkét reggel fél 6-6-kor fürdeti és közben mindketten visonganak, üvöltöznek, nekibszkodják a zuhanyrózsát a kádnak, majd levezetésképpen egy kis dübörögve rohangálás, motorozás a lakásban, veszekedés. Kb fél 8-ra van vége a műsornak, természetesen addigra már kelhetek fel. Minden egyes nap laza másfél-2 órával alszom csak kevesebbet. Mikor merészeltem szólni, még a hülye qrva volt felháborodva, hogy neki jogai vannak a saját lakásában, a gyereknek is ez tetszik, nem fogja ő miattam korlátozni és egyébként sincs gyerekem. Nyilván így pihenéshez való jogom se a saját lakásomban reggel 6-kor, de a gyerek az nyugodtan játszikálhat. Az alsó szomszéd egyszer már ordítozva jött fel konkrétan, pedig egy baromi nyugodt ember.
2021. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6#

De a stresszed; agyalásod eltudod nyomni tudatosan vagy ha nagyon fáradt vagy akkor segít a tudatalattid/ szervezeted a saját regenerációja érdekében.

Működik ez a módszer 100% -ig. Nincs az a szituáció, hogy ne tudnál visszaaludni ha visszaakarsz, csak nem gyakoroltad még eleget.

persze könnyebb lenne kimenni agyoncsapni vagy sajnáltatni magad, de szerintem sem éri meg visszaaludni mert akkor megint becsapja az ajtót, szekrény ajtaját és akkor már lehet, hogy nem verbálisan akarod megoldani a problémádat hanem fizikálisan.

2021. nov. 4. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen spontán zajok nem zavarnak egyáltalán. A gyereküvöltés és a randalírozás az, amitől kipattan a szemem és szét akarok verni valamit
2021. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!