Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek ezzel az érzéssel?...

Mit kezdjek ezzel az érzéssel? (first world problem)

Figyelt kérdés
Bűntudatom van, hogy kényelmes az életem, úgy érzem, nekem is szenvednem kéne, de ugyanakkor hozzászoktam, és nincs erőm, és nem is merem a kényelmet eldobni.

2021. nov. 10. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért van bűntudatod? Örülj, hogy így élsz, becsüld meg, amid van. Merj élni és élvezni az életed!
2021. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami késik nem múlik. Mazochista vagy?
2021. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Segíts azokon, akik nem élnek jól.

Ha a kérdés tényleg valós, és van emiatt bűntudatod, szerinttem így lehet a legeredményesebben enyhíteni.

2021. nov. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy annyit tudok tenni az ügy érdekében, hogy értékelem az, amim van, hálás vagyok érte, megbecsülöm. A másik pedig, hogy úgy élek, hogy méltónak érezhessem magamat a jó életemre.


Leegyszerűsített példa: jómódú budai családban élek, ami még ráadásul boldog család is. A szüleim szerelmesek egymásba, a tesóimmal és alapvetően mindenkivel jó a kapcsolat. Olyan környezet ez, ahol semmilyen akadályba nem ütközik a fejlődésem. Bármilyen hobbit választhattam, ki tudták fizetni (pl síelés). Akár magántanárra is lett volna pénz, ha nem megy a suli. Rengeteg különórám volt. Én pedig mindegyikben odatettem magam cserébe (ezek az én hobbijaim voltak, nem kényszerítették. Zene, sport...)

Tanulásban is odatettem magam.

De akár a szociális életet is tekinthetjük példának. Értékelem a barátaimat, mert nem mindenki olyan szerencsés, hogy olyan barátokra akad, mint én. Cserébe persze szeretnék én is legalább olyan jó barát lenni, mint amennyire ők nekem.


Ez az egész begyűrűzik. Szerencsés vagyok, értékelem, odateszem magam, jól fog menni. Jól megy, hálás vagyok, odateszem magam, jól fog menni. Az élet bármely területén.

2021. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, jó neked.
2021. nov. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!