Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hotelekben, vendéglátásban...

Hotelekben, vendéglátásban magyarok tényleg mogorvák?

Figyelt kérdés

Erről volt pár cikk is hogy külföldi utazók rendszeresen megjegyzik hogy durvák, unottak, mosolytalanok a magyar hotelben, vendéglátásban dolgozók.


Ez újabb kamu, meg a tipikus szidalmazás hogy milyen bunkók a magyarok vagy igaz?



2021. nov. 12. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom, annak is van hozzá köze, hogy a külföldi turisták jó része meg csicskáztatja a személyzetet.

Munkahelyen keresztül voltunk nemrég egy sokcsillagos szállodában (mi alapból nem járunk ilyenekre), épp csak a popónkat nem nyalták ki, úgy ugráltak körbe, egyetlen mogorva pincérbe futottam egy hét alatt, gondolom bal lábbal kelt.

Ellenben beszélgettem wellness kezelésen dolgozóval, aki megörült a magyar szónak, ő mesélte, hogy persze, szórják a borravalót a németek meg az oroszok, cserébe full parasztok. Elkésnek a kezelésekről, de a szankciókon (hogy akkor rövidebb, mert utána jön a kövi) felháborodnak, a kezelőlapokat úgy bsszák oda, mint a kutyának, ugráltatják őket piti dolgokért (szintén saját tapasztalat, azért rinyált az egyik, hogy ő ráfeküdt a hajára, igazítsák meg neki...), olyan is volt, hogy párom beszélgetett a séffel az egyik ételről, a német nyugger meg így odalépett elé, és nekiállt csettintgetni a séfnek (mondat közepén!), hogy őrá figyeljen és álljon neki másképp húst sütni, mert neki nem jó a büféasztalos.


Nem csodálom, ha egy idő után nem százkarátos mosollyal dolgoznak ott sem, főleg, hogy alapból túl vannak terhelve.

2021. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem észre, nekem a pincérek mindig kedvesen szolgálnak, a recepciósok is maximális szaktudással fogadnak. Jó, nem kell a 1000 wattos vigyor, mert görcsöt kap az arcuk, de nem találom őket mogorvának.
2021. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Felmerült bennem, hogy azért kérded, mert neked nincs tapasztalatod a témában, se pozitív se negatív? :)
2021. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

# 3


ez igaz, én csak alkalmazott voltam londoni hotelekben, de én magam hotelben életemben 2-3 alkalommal szálltam meg

2021. nov. 12. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!