Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítettem egy bajba jutott...

Segítettem egy bajba jutott kamionoson, mégis én jártam meg, céges vagyontárgy sérűlt. Ha ti lennétek a főnökeim helyében, hogyan ítélnétek meg a szituációt?

Figyelt kérdés

Röviden valakinek segítettem, félig önkényesen elvittem valamit, ami tönkrement.

Egy tüzépen dolgozom teherautó sofőrkènt,két teherautónk van,mind a kettő könnyen elakad.

Ma reggel kaptunk egy szerelvény tüzifát Ezt egy terepes 6x6os teherautó+pótkocsi hozta. A sofőr viszonylag szimpatikus volt.

Lepakolt elment, engem megpakoltak indúltam én is fuvarba. 100 métert haladva látom a mellettünk lévő építési terület a laza talaján elakadt egy török kamionos. (meg akart fordúlni -elsülyedt)

Aki a fát hozta a pótkocsit leakasztotta spaniferrel próbálta kihúzni a kamiont ami szétszakadt! Akadtam már én is el kezdő sofőrként, pont ezen a munkahelyen, sokszor kikűldtek rossz talaju építkezési területekre. Nekem is jól esett a segítség.

Megálltam megnézni mi a helyzet(telepünk 100m-re van!). Visszamentem erős drót kötélért.

Főnök tudta is meg nem is hogy elvittem a kötelet...

-Viszont számunkra speciállis feladata volt a kötélnek. Egy ifa daru elejére volt feltekerve azzal húztuk be. Vagy ha a telepen targonca elakadt akkor azzal húztuk ki, fontos ,hasznos de meggyötört kötél volt. -

Terepes autó sofőrjènek mondtam: ne rángassa ,ne kínozza a kötelet, ha simán nem megy akkor akassza le és lesz ami lesz. Válasza :"Ez nagyon jó kötél, az ő autója ássa el magát hamarabb." Első próbálkozás sikeres volt de viszont pótkocsit még fordítani kellett. Nyelvi akadály+szög miatt nem látta a két sofőr egymást,egymás ellen húzták a kötelet ami szétszakadt. Fás sofőrnek mondtam "ebböl így baj lesz" Megnyugtatott majd bemegy a főnökömmel megbeszéli mi legyen, meg gondoltam a török sofőr ha ad valamit neki lead belőle a főnöknek...hát nem volt bent ,átvert. Fás autó cége rendszáma sofőr neve megvan. Számomra annyira gáz a dolog...végülis engedéllyel is ,meg nem is vittem el a kötelet jó szándékból,másra bíztam erre....



2021. nov. 12. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az vígasztal előbb-utóbb mindenki megtanulja, hogy csak akkor segíts másnak, ha hála nélkül is megtennéd. És az még a jobbik eset, ha nem szúrnak direkt hátba. Fizesd ki a kötelet és annyi, tanulópénz volt.
2021. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy hülye elszakadt Sodrony dróton mit parázol?
2021. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2es szerinted mennyi az ára...?
2021. nov. 12. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most tudott róla a főnök vagy sem?

És a kamionos adott valamit a fás sofőrnek?

2021. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4es!!! Ja kimaradt..Mivel én a lerakóról késésben voltam,a fás megígért amit meg...én mentem tovább fuvarba.
2021. nov. 12. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi az ára annak a kötélnek?
2021. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6os pár 10.000es tétel
2021. nov. 27. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi lett végül a dolog vége. Ha vége van egyáltalán..
2021. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8as. Az ifára tettünk egy másik kopott kötelet,annak az egyik vége kampós, a másik füles(régi két füles volt) és rövidebb is lett. Vártam pár napot hátha bejön az ügyfél aki elszakította.

Télen hóban sárban elakad a targonca. Majd azzal tépjük el hivatalosan a kötelet(ami elszakadt).

2021. nov. 27. 12:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, akkor így vagy úgy, de "megoldódott". Azért sajnálom, hogy segíteni akartál, és mégis te jutottál bajba.
2021. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!