Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szellemileg visszamaradott...

A szellemileg visszamaradott emberek miért olyan jó szándékúak?

Figyelt kérdés
Az miért van hogy azok az emberek akik szellemileg visszamaradottak sokkal jobb szándékúbbak és sokkal közvetlenebbek?

2021. nov. 14. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Engem ez arra enged következtetni, hogy az ember eredendően jó szándékú lenne, mint egy ösztönlény, ahol nyilván a természet törvényei uralkodnak, de nem mesterkélten, hanem organikusan.. Szerintem. :)
2021. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Több bennük a gyermeki viselkedésmód.
2021. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért, mert "jótett helyében jót várnak". Azaz tisztában vannak saját hiányosságukkal és ily módon próbálják más emberek figyelmét, kedvességét elnyerni.
2021. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Jól látjátok, a 3# különösen jó.

Szerintük a világ jó, és jónak kell benne lenni, mert ha jó vagy, akkor jót kapsz vissza.

És ez a vesztük sajnos...

2021. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kicsit lehet valaki ,,együgyü", bárgyu, naiv, és meg sem fordulhat a fejében, hogy bárki ne mondjon igazat például; tehát szerintem vannak ilyen emberkék. hogy megvezethetők, miért is gondolhatna/akarhatna valaki bárkinek rosszat. nekem ilyesmi jutott eszembe, remélem,jól írtam le mindent, bocsi,ha nem.
2021. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a kettő nem jár együtt. Az sem aranyszabály, hogy közvetlen lenne, sőt.


Meg az sem, hogy jószándékú. Az sokat számít, hogy velük általában szeretettel, törődéssel bánnak így ebben szocializálódnak, ebben nőnek fel.


Míg átlag embernél "farkas törvények" vannak, otthon az elcseszett szülei nevelik, iskolában meg az elcseszett szülők elcseszett gyerekei között kell "hierarchiát" építeni.


Elég csak a tipikus "légy férfi" mondatokra gondolni. Vagy arra, hogy már gyerekként ha bántalmaznak akkor "állj ki magadért" meg "miért nem vered meg őket" és társai.


Én mindig azt mondom, eléggé elszart világban élünk, amikor a kutyákat jutalmazással, szeretettel neveljük, a gyereket meg veréssel, erőszakkal, megalázással.

2021. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó szakasz milyen igaz!
2021. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, Berki, M. Richárd pl minden csak nem jószándékú
2021. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Azt tapasztalom, ezzel a viselkedésemmel szinte triggerelem az embereket, hogy megvicceljenek, de sokan például undorítónak találnak, vagy hülyének néznek. Az biztos, hogy amikor én is találkozok egy jó szándékú, közvetlen emberrel, az mindig nagyon megdöbbentő tud lenni.


Hogy miért vagyok ilyen, azt nem tudom. De az utóbbi időben annyi negatív dolog ért, hogy kezdtem kifordulni magamból, gonosz, bosszúálló, dühös, negatív ember kezdtem lenni, de éreztem, hogy ez nekem is baromi rossz, nem szabad ilyenek lennem.


Az 5-ös válaszolónak van egyébként igaza, és az 1-esnek. Az igazi jóság ugyanis nem vár cserébe semmit, nem mesterkélt, az ilyen kis gyügye jó emberek egyszerűen jók, számtalan lehetőség adott lett volna, hogy ne ilyenek legyenek, de mindig (majdnem mindig) a jó oldal mellett döntöttek, vagy eszükbe sem jutott a másik lehetőség.


Akikről a 3-as, 4-es beszél, olyan is van, de az már kicsit más kategória szerintem, mint amiről a kérdező beszél, de igen, nem sok különbséggel.

2021. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Naívak?
2021. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!