Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mazochisták az oltottak/rettegők?

Mazochisták az oltottak/rettegők?

Figyelt kérdés

Eddig minden egyes coviddal kapcsolatos fejlemény és "előrelépés" egy pofonnal ér fel, legalábbis külső szemlélőként elnézve. Először bevették a "két hét maszk, hogy lelapítsuk a görbét" maszlagot. Ezek után szótlanul tűrték, sokan még éltették is az este 8-as kijárási tilalmat, mert az meg fog védeni. Bele sem merek gondolni, mi zajlik egy "ember" fejében, aki ezt nem egyszerű sanyargatásnak tartja. Ez után jött az oltás, ami majd tényleg lelapítja azt a fránya görbét; hát nem. Majd a hülye harmadik oltásos konteó (<--Ön itt áll), ami újfent hatástalan. Jövőre, sok helyen már most is a kötelező oltásnál tartunk (nem, nem egy/kettő szuri egy életben. évente 2-3 legalább).


Ha azt mondaná a nagyfőnök, hogy oltottat-oltatlant minden nap meg kell vesszőzni a téren, támogatnák a rettegők? Eddig semminemű ellenállást nem mutatnak, a meghozott rendeletek idiotizmusa ellenére sem.



2021. nov. 18. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

[link]


Kis ízelítő a "nemrettegőktől". Ilyen abszurd kamutörténetekkel hergelik egymást a facebook csoportok sötét bugyraiban.

2021. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Nekem most az "tetszik", hogy éppen azt látjuk, hogy a statisztikák korlátozásokkal vagy anélkül gyakorlatilag azonosak. És erre mit csinál sok ember? Ahelyett, hogy belátná, hogy tavaly is felesleges volt, és csak kárt okozott, most megint követelik a lezárásokat. Tiszta vicc.
2021. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 Rá nem kattintok arra a linkre, nem akarom, hogy AIDS-es legyen a telefonom. A 70 éves konteós Marika nénikkel pedig sosem találkoztam az elmúlt két év alatt, hiába akarját a rettegők úgy beállítani őket, mintha az ő csoportjuk lenne a mérvadó az oltatlanoknál. Megjegyzem, kb. semmivel sem irracionálisabb a félelmük, mint azoknak, akik annyira telerakják a gatyót az őszi/tavaszi náthától, hogy egy szutykos rongyot hordanak a szájuk előtt, meg mindenféle lőrét magukba lövetnek.


A minap beszéltem több barátommal is, 20 év körüli fiatalok, intelligensek, és nem, nem közmunkások, a prolimédia önigazoló cikkei ellenére sem. Nem fogjuk beoltatni magunk, aki egyet már beadatott, többet nem fog. Egyrészt, mert az oltástól nem fog javulni a "vírishelyzet", másrészt azért, mert aki oltatja magát, megmutatja mi az ára. Csak a hülyék és nyuggerek oltattak az egészségükért, mindenki más munka vagy szabadság miatt. Legyen az egy fesztivál, nyaralás vagy bármi; lemondtak a testi autonómiájukról. Felfoghatatlan a rosszindulat és keserv, hogy másokat akarnak arra rábeszélni hogy csapjanak egy árcédulát a homlokukra.

2021. nov. 18. 11:32
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

#3

Én nem az #1-es vagyok, de...


"Egyrészt, mert az oltástól nem fog javulni a "vírishelyzet""

Innen lehet tudni, hogy a "20 év körüli fiatalok", akikkel beszéltél, nem intelligensek, mert ostobaságokat beszélnek.


"Csak a hülyék és nyuggerek oltattak az egészségükért, mindenki más munka vagy szabadság miatt"

Ebből pedig azt lehet tudni, hogy te nem vagy intelligens.

Nem, nagyon sok fiatal is oltott saját vagy környezete egészsége miatt.


"Felfoghatatlan a rosszindulat és keserv, hogy másokat akarnak arra rábeszélni hogy csapjanak egy árcédulát a homlokukra."

Tudod, ha pestised van, akkor sem járkálhatsz szabadon az utcán.

A társadalomban vannak szabályok, amik mentén az emberek együtt tudnak élni.

2021. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha kihisztikélted magad, akkor akár tovább is léphetünk, és élhetjük tovább nem rettegő életünket.
2021. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#3 Ha pestised van. A pestisnek viszont bőven 1% felett a mortalitása, a covidé meg se üti. Nem tudom hány éves vagy, és mennyit mozogsz fiatalok körében, de "jó", ha 10-ből egy oltatta be magát, mert annyira félt. Az pedig, hogy ennek és az általam említett/általad idézett észrevételek (nem vélemények) miről tesznek tanúbizonyságot intelligencia terén, nem tudom vitatni. De én - az rettegőkkel ellentétben - hajlandó és képes vagyok végiggondolni a dolgokat, ha esetleg meg tudnád cáfolni bármelyiket. Az oltás nem működik, a becsicskulás és megalkuvás nem javít a helyzetünkön és nem, nem fogom meggondolni magam a lélegeztetőn, mivel nagyobb eséllyel sújt villám 21 évesen.
2021. nov. 18. 12:04
 7/19 A kérdező kommentje:
#3 Mielőtt még azzal támadnak, hogy "de hát 2%-a belehalt a fertőzötteknek, jaj", papíron valóban. Viszont majd' annyi embert ismerek, aki utólagos teszteléssel tudta meg, hogy valamikor átesett rajta, mint akit nyilvántartásba vettek igazolt fertőzöttként. A Müller asszony által bevallott covidhalott-elkönyvelésről nem is beszélve.
2021. nov. 18. 12:13
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

#6

"Ha pestised van."

Nem ha pestised van, hanem ha olyan betegséged van, ami veszélyes másra nézve és átadhatod neki az utcán.


Amúgy korlátozások és oltás nélkül a ocivd mortalitása is 1 feletti. Pont az oltásoknak és lezárások miatt lehetett 1 alá nyomni.

Ez a bubó pestisnél is megfigyelhető. A kezelést nem kapottak mortalitása 50-70%, még a kezelést kapottaké 10-15%.


"Nem tudom hány éves vagy, és mennyit mozogsz fiatalok körében"

Gyakorlatilag állandóan "fiatalok közt mozgok", és majdnem kivétel nélkül mindenki a környezete miatt oltotta be magát, család, barátok, ilyenek.

És itt most kivétel nélkül diplomás emberekről beszélek.


"hajlandó és képes vagyok végiggondolni a dolgokat, ha esetleg meg tudnád cáfolni bármelyiket"

Megtettem, ennek ellenére még mindig tagadsz, vagyis az is hazugság, hogy bármit végiggondoltál volna.


"Az oltás nem működik"

Ez amúgy pont tévedés.

Bizonyítottan működik. Ez már nyáron is kiderült, amit teszel épp, az hazugságok terjesztése:

[link]


Persze, ha akarsz tudsz találni firssebb kutatást más országokból is.


"a becsicskulás és megalkuvás nem javít a helyzetünkön"

Láthatóan a tieden rontani nem fog, mert esély van, hogy egy értelmes embernek "csicskulsz be", és máris jobban járunk.


"nem, nem fogom meggondolni magam a lélegeztetőn, mivel nagyobb eséllyel sújt villám 21 évesen"

És még egy önellentmondás.

Korábban azt modntad, hogy te végiggondolod és cáfolni is lehet téged. Ha ez igaz lenne, akkor ilyet nem mondanál, hogy "nem, nem soha", mivel így pont a fanatikusok gondolkodnak, akik nem logikusan döntenek.

Ez persze rád igaz, csak nem veszed észre, viszont itt jól látszik, ezért hívtam fel erre a figyelmed.


#7

"Mielőtt még azzal támadnak, hogy "de hát 2%-a belehalt a fertőzötteknek, jaj", papíron valóban."

Nem papíron lényegesen magasabb volt.


"A Müller asszony által bevallott covidhalott-elkönyvelésről nem is beszélve."

Ami irreleváns, mikor vehetjük pl. a cdc adatait.

Szezonális influenza mortalitása 30-40 ezer átlagosan.

A covid most tart majdnem 800 ezernél.

2021. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 Biztosan igazad van, bár nem tudom, mi bizonyította nyáron az oltás hatásosságát. Az alkudozás és becsicskulás pedig továbbra sem segít senkin. A nem papíron levő mortalitást, pedig nem tudom, hogy miből számoltad ki, de jót nevettem rajt, egyszerűen nem tudom elképzelni, kiket tekintesz covid-halottnak. A "nem gondolom meg magam a lélegeztetőn" témát pedig olvast át, ízlelgest, próbáld értelmezni. Nem üt az bizony semmit, csak a magadfajták rendszerint ezzel akarnak beijeszteni olyan embereket, akiknek gyakirlatilag semmi esélye rákerülni, legalábbis a covidtól.
2021. nov. 18. 12:43
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

#9

"Biztosan igazad van, bár nem tudom, mi bizonyította nyáron az oltás hatásosságát."

Na, itt kezdődnek a problémák, azért nem érted, mert nem tudod, hogy hogy működnek a tesztelések és ezért inkább terjeszted a hülyeségedet.


Egy gyószer tesztje úgy működik, hogy van egy gyógyszert szedő és nem szedő csoport (itt nyílván oltott és oltatlan van). Majd X idő múlva megnézik, hogy a két csoportban a betegség hogyan terjedt és milyen hatásai voltak.

A cikkben pedig be is mutatják, hogy oltott és oltatlanok között milyen különbségek vannak ilyen tekintetben.


"A nem papíron levő mortalitást, pedig nem tudom, hogy miből számoltad ki, de jót nevettem rajt, egyszerűen nem tudom elképzelni, kiket tekintesz covid-halottnak."

Megint látszik, hogy mennyire nem vagy ott a témában.

Az eredeti mortalitása becslést kell elővenni, mivel az még akkor készült, amikor nem volt lezárás, nem volt oltás.

Ekkor 3.5%-ra tették kb.

Ha kétszer annyian betegtek is meg, és ők egyáltalán nem vették észre, akkor 1.75%-ról beszélnénk, ami még mindig 1 feletti.


De akkor nem beszéltünk arról, hogy ez a mortalitás még mindig koházi kezeléssel együtt volt.

Amikor a korházak leterhelődtek, akkor volt 8% körüli érték.


"A "nem gondolom meg magam a lélegeztetőn" témát pedig olvast át, ízlelgest, próbáld értelmezni."

Én értelmeztem, annak megfelelően, amit jelent.

Az lehet, hogy nem ezt akartad írni, de a szavaknak van jelentése.


"Nem üt az bizony semmit, csak a magadfajták rendszerint ezzel akarnak beijeszteni olyan embereket, akiknek gyakirlatilag semmi esélye rákerülni, legalábbis a covidtól."

Jah, ezt sokan mondták, általában nem jött be.

Mellesleg ha ezt még komolyan is gondolnád, akkor megint csak beoltatnád magad, mivel pont a magyar egészségügyre jellemző az, hogy simán elkapsz valami mást a kórházban.

A covid előt is minden 4. ember azért halt meg nálunk, mert nem volt elég pénz az egészségügyben,

2021. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!