Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben nyilvánul meg, hogy egy...

Miben nyilvánul meg, hogy egy nő intelligens, annak ellenére, hogy nem rendelkezik pl. diplomával stb.?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Tájékozott, nem von le egymástól független dolgokból irracionális következtetést, szenved, hogy nem diplomás állást tölt be.
2021. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Diploma = feltétlen intelligencia?


Hát ezt jól meg tudnám cáfolni :D

2021. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Én is egyre inkább úgy érzem, hogy az ösztönösen intelligens emberek nem is tudják jó szívvel elviselni azt a sok baromságot és taposást ami az oktatás intézményekben folyik.
2021. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tájékozott, logikus következtetéseket von le, jó ötletei vannak, talpraesett, lényeglátó, nyitott és kritikus.


És egyébként simán lehet egy hatalmas bunkó is, mert a világ legnagyobb tévképzete, hogy az intelligens ember kulturált vagy érzelmileg is intelligens... Van egy ismerősöm, ő mondjuk diplomás, de tényleg baromi intelligens, olyan dolgokat tud és képes megérteni, olyan ötletei és meglátásai vannak, hogy az csodálatos. De ezzel ő is tisztában van és úgy is viselkedik. És nincs türelme nála tompábbakhoz egyáltalán, könnyedén b*zmegol mások hülyeségén. Intelligens? Hogyne, 143 lett az eredménye IQ teszten, ami bőven átlag feletti. De nem egy cukimuki, sőt... És nagyon sok ember mondogatja, hogy persze, te intelligens, ilyen stílussal... Igen, mert a teszt nem azt méri, hogy az aktuális társadalmi normákhoz mennyire idomulsz. De attól még egy intelligens ember. Csak az emberek túl sokat várnak az intelligenciától.

2021. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista véleménye itt : nagyon sok hülye ember kap diplomát. Rengeteg. Úristen … Tehát az hogy valakinek diplomája van nem bizonyít semmit, de manapság már szerintem elég alap kéne legyen. Csak ugye sok embernek még régebben nem volt lehetősége bejutnia…
2021. nov. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5

Többdiplomásként teljes mértékben egyetértek. Az, hogy valaki elbutul az oktatástól, ahogy a 3. felvázolta, szerintem hülyeség, mert az intelligencia lényege pont az alklmazkodóképesség, ami az öntőformába alkalmazkodást is jelenti és abban biztos vagyok, hogy nem lesz senki kevesebb egy végzettségtől... DE több sem. Nekem is voltak olyan évfolyamtársaim, akiktől a falnak mentem, hogy hogy lehet valaki (elnézést) ennyire ostoba. Hogy hogy tud valaki csezdmeg ennyi ésszel létezni. És tényleg mindent a szájába kellett adni. Elmondta az oktató, hogy mi lesz a számonkérésen, leírtuk neki, erre nekiáll okoskodni, hogy szerinte nem is az lesz, hanem ez meg amaz. Mondom csezdmeg, konkrétan az az ember mondta, aki összeállítja a feladatsort, neked mi az isten bajod van? Meg minden hülyeséggel szirénázva írtak az évfolyamcsoportba. Hogy elmarad-e a tanítás az adott napon? Mondtuk neki, hogy kaptunk róla 2 emailt és az egyik oktató is írt. Ja tudom, de nekem aznap nem csak vele lesz órám, hanem egy másik emberrel is és ő nem írt... 🤦🏻‍♀️ Óvodás színvonalú dolgokon pörögtek, a nyilvánvalót nem voltak képesek felfogni. Mondtál nekik valamit és teljesen irreleváns kérdéseket vagy gondolatokat fűztek hozzá. Én korrepetáltam is, az is kegyetlen volt néha. Nincs bajom azzal, ha valami nem ért meg valamit elsőre, szívesen magyarázok, de mindig az a jelenet jut eszembe a Jóbarátokból (repeat after me), hogy elmondom neki, melyik eredmény mit fog jelenteni, levezetjük együtt az egész feladatot, látja, hogy mi jön ki és hogyan, és mikor megkérdezem, hogy na, mit jelent ez tehát? Akkor egy ordas nagy fszságot nyög be természetesen vagy rávágja, hogy nem tudja. Csezdmeg nemigaz. De számtalan hasonló példa van azzal kapcsolatban, hogy hogy az istenbe nem tudják kezelni a keresőt és nem bírják elolvasni azt, ami világosan le van írva a tárgy adatlapján, de meg kell kérdezni ezerszer. Baromi irritáló és nevetséges. Az intelligens ember kizárt, hogy ennyire életképtelen legyen.

2021. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Például jó humora van. Ez ritka a nőknél.
2021. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!