Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 140 feletti IQ-val rendelkez...

A 140 feletti IQ-val rendelkező személyeknek is kell tanulniuk, ha jó jegyet akarnak szerezni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
persze. az IQ-val okosabb vagy, de nem tudod a leckét tanulás nélkül.
2021. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az jegyeket nem IQ-ra adják. Maximum könnyebben lát át pl logikai összefüggéseket.
2021. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ nem azt jelenti, hogy valaki mindenhez ért, az csak egy készséget jelöl a sok közül amire szükség van az életben, vagy akár csak a tanulás során.

Viszont van akinek jó a logikája, tud sokáig koncentrálni (meg ki tudja milyen készségei vannak), az a tananyag nagyrészét meg tudja tanulni órán figyeléssel.

Pl. én órán figyeléssel és a bemagolnivalók kipuskázásával 4.5-ös átlagot összeszedtem és otthon nem tanultam, illetve nem írtam házit és közel sem 140+-os az IQ-m

Nálunk az osztálytársaim is hasonlóak voltak amúgy, szóval nem is vagyok egyedi.

2021. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos Mensa teszten elértem a maximumot, a 135+-t. (140-et mondjuk lehet már nem érném el.) Kimondottan rossz a névmemóriám, de az egyetemen is mindig szenvedtem a képletek tanulásával. Közöm sincs az ilyen filmes géniusz karakterekhez, akik random fejből idéznek neked fejezeteket 19. századi német filozófusoktól eredeti nyelven. Az egyetemen is elég sokat kell tanulnom, hogy emlékezzek a tananyagra. Egyszerűen nincs kiemelkedően jó memóriám.


Amiben jó vagyok viszont: jól tudok fejben vizualizálni dolgokat, akár komplex 3D-s testeket is, jól szoktam emlékezni helyekre és jól tájékozódom, könnyen megértem amikor magyaráznak valamit, de magamtól is meg szoktam látni az összefüggéseket általában. Illetve egyszerre relatíve sok információt tudok fejben tartani.

2021. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az intelligens embereknek is kell tanulniuk. És ennek az inverze is igaz, attól, hogy valamit nem értesz meg, vagy jegyzel meg azonnal, még nem jelenti, hogy nem vagy intelligens, vagy, hogy ehhez nincs tehetséged.


Ha túl nagy hansúlyt fektetsz az intelligenciára, vagy a tehetségre, és kevesebbet az erőfeszítésre, az pont, hogy káros tud lenni. Arra ösztönöz, hogy kerüld a kihívásokat, ami hosszú távon a fejlődés rovására megy.

2021. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
IQ-m csak 92, de hidd el semmit se számít az életben. 4x testpítő bajnok vagyok, és a testemért hollywoodba hívnak, nincs bírás velem, minek ész? Többet erővel
2021. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak egyfajta intelligencia van.
2021. nov. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Valaki a humán tantárgyakból jó, valaki a reál tantárgyakból.


Még van külön mozgási intelligencia is állítólag.


Az IQ tesztek ezért sem teljesen jók, nem fednek le a feladatok több intelligenciát.

2021. nov. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!