Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » KB mennyi időre lehet szüksége...

KB mennyi időre lehet szüksége egy elítéltnek ahhoz hogy a börtönben megváltozzon és jó útra térjen?

Figyelt kérdés
Van akinek egy hónap elzárás is bőven elég, addig mások éveket, évtizedeket töltenek rács mögött ,de itt most nem a gyilkosokra gondolok elsősorban . Egy volt smasszer ismerősöm mondta hogy bent a legtöbben elszámolnak a lelkiismeretükkel és átértékelik az életüket majd szabadulás után soha nem kerülnek vissza. Említette hogy azok az emberek kerülnek általában vissza akiknek 8 általános vagy kevesebb az iskolai végzettségük.

#Börtön, elítéltek, változás, lelkiismeret, elzárás, szabadság
2021. nov. 23. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Akiknek 8 általános az iskolai végzettsége az általában azért van mert ilyen mindent le*zarok ember. Tehát őt az se érdekli ha megint beviszik, nem érdekli a tanulás, a munka, de azért valamiből meg kell élnie mert apuci meg anyuci már nem hagyja hogy rajtuk élősködjön
2021. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem attól függ kinek mi a végzettsége es ez abszolút idióta általánosítás...

Unokabátyjám, érettségizett, tanult ember, börtönben plusz szakmákat szerzett stb, 13 éve ki-be jár a börtönbe. Már 6 éve bent van, jövőre szabadul, valószínűleg ujra vissza megy...

Pedig normális, tanult, dolgos család vagyunk

Szóval abszolút nincs jelentősége

2021. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosan kijelenteni hány év után változtatja meg a börtön elítélteket.Van akit 1-2 év mást 10 év után se,egyénfüggő.

Az is belejátszik hol és kikkel ül az elítélt.

2021. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom... Én biztos hogy nem szeretnék visszatérni olyan helyre, ahol naponta alázzák, esetleg erőszakolják és csicskáztatják az embert,attól függetlenül hogy milyen az iskolai végzettségem
2021. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a börtön kB már hotel.

En vagyok a 3as válaszoló, az unokabáttyám 6 eve van bent. Most 2 hetente beszélünk vele skypeon.

Ő mindig jól erezte magát oda bent.

Jó a társaság, állandóan nevetnek, gitaroznak, zenélnek, tévéznek, főznek, dolgoznak.

Mindenük megvan

Ők most 5en vannak 1 cellában. 2 részre van osztva.

2 tv van bent, amin ugye bevan kötve nekik a kábel tv. Közös konyha es fürdőjuk van. A büfében tudnak maguknak vásárolni bármit amit akarnak a fizetésükből. Kávé, cigi, édesség stb bármi

Pontosan ezért nem tanulnak semmiből es ezért is jár ki-be az én unokatesóm is mert egyáltalán nem büntetés neki ott lenni....

2021. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mégsem annyira elviselhetetlen a börtön,mint azt sokan feltételezik. Megkell találni a közös hangot és akkor talán nincs probléma. 4 éve nem vállaltam be 1 havi elzárást és inkább kifizettem egy rágalmazás miatt kiszabott büntit. Utólag már megbántam.
2021. nov. 24. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!