Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol lehet találkozni nem...

Hol lehet találkozni nem semmirekellő szegényekkel?

Figyelt kérdés

Annak idején, mikor fiatal srác voltam még a pszichológusom javasolta, hogy önkénteskedjek hospice házakban és meglátom, hogy nem minden a pénz és megismerek olyan embereket, akik bármit megtennének azért, hogy újra egészségesek lehessenek és akár csak pár évet kapjanak egészségben.


Sokat tanultam ebben az időben.


Most viszont újabb, úgymond életközépi válságba kerültem. A saját családomban is mindig úgy éreztem magam, mint valami kívülálló és sosem tudtam megérteni, hogy miért. Hiszen nem vártam el egyiktől sem doktorátusi színvonalat, csak annyit, hogy

- költsön kevesebbet, mint amennyi bevétele van.

- ragaszkodjon következetesen a költségvetéséhez.

- legyen képes alkalmazkodni a világ változásához.


Ezeket elméletileg egy teljesen primitív életforma is képes megtenni az evolúcióban, mégis sok embernek valahogy egy életen át nehezére esik.


Ezzel évTIZEDEK mentek el, míg végül bebizonyosodott az igazam és azért lettem szemét, amiért nem segítettem őket ki, úgy hogy folyamatosan segítettem nekik, csak éppen nem úgy, ahogy ők akarták, hogy dobálom a feneketlen kútba és megsimogatom a fejüket, hogy milyen ügyesek, okosak.


Főleg úgy, hogy én sosem hánytam a szemükre, hogy mennyi áldozatot hoztam azért, amim most van és nem vagyok milliárdos, de ma sem csinálnám másképp. Hozott anyagból dolgoztam, tőkét kellett teremtenem, amit forgatni tudtam, ez pedig rengeteg áldozattal járt.


De végül akkor sem bántam meg, hiszen visszagondolva biztosan tartalmasabb életem lehetett volna, de rá lettem volna utalva az aktuális rendszerre, a politikusokra, az akkori munkáltatókra, meg mindenki más jóindulatára. Ez utóbbi fájt volna a legjobban, én szemen köpném magam, ha más embertől kellene kérnem bármit is. Ha kuncsorognom kellene bármiért is. Míg más élvezi is, akár életvitelszerűen műveli.


Utólag meg mindenki okos, a legostobább ember is meg tudja mondani már utólag, hogy mit kellett volna mikor venni és mikor eladni és mekkorákat kaszálni. Csak ezt az adott időben soha senki nem látja előre, maximum érzi, sejti, tippeli, de nem látja.


Úgyhogy ha ezt nem vesszük számításba (mert ennyi erővel az ötös lottó adott heti nyerőszámaival is visszamehetnék az időben egy 18 éves testbe), akkor ma sem döntenék másképp.


Viszont nem szeretnék úgy meghalni, hogy nem adom át a tudásomat, tapasztalatomat senkinek. Írhatnék blogot, de önmagamból kiindulva már az én időmben is ezernyi ilyen lehetőség volt, most meg még a nyelv sem akadály, már magyarul is Dunát lehet rekeszteni a megfelelő tartalmakból, inkább a szándék hiányzik és a motiváció.


Jó lenne találni valakit, akinek a háttérből, diszkréten egyengethetném az útját, akiben látnám azt, hogy mindezt érdemes megtennem, mert látok benne potenciált.


Milyen módszerekkel tudnám felkutatni a megfelelő jelölteket?


Alapítvány-ajánlgató trollok kíméljenek! Személyesen szeretnék meggyőződni arról, hogy az adott illető érdemes-e és ha bárkiben ez a mondat ellenérzést vagy bármilyen negatív érzést vált ki, az lapozzon tovább. Én döntöm el, hogy a sajátomat hagyom-e az enyészetté válni, vagy megtalálom a megfelelő embert, aki általa még magasabb szintre juthat, akár úgy, hogy ne kelljen a fiatalságát feláldozni, mint nekem, ne kelljen vagy-vagy alapon döntenie, hogy család, haverok, szórakozás vagy pénz, karrier, gyűjtögetés, hanem meg tudja teremteni a kettő között az egyensúlyt.



2021. nov. 23. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Árvaházak esetleg?

Nekik tuti kellene segítség:) főleg, mert 18 éves koruk után nem igazán számíthatnak senkire.

2021. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi számít szegénynek, de én most szegénynek és semmirekellőnek is érzem magam éppen. Nem tudom hogy tudna ezen akárki is segíteni.
2021. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mitől érzed magad semmirekellőnek?
2021. nov. 23. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben nem lelem igazán örömömet, amit az utóbbi években csináltam. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de a sikereim sem érdekelnek, nem tartom azoknak, akkor lenne siker ha most boldogabb lennék tőlük.
2021. nov. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki szegény, de tenni akar valamit, hogy ezen változtasson az tanul keményen valamit. Én egy könyvtárba mennék, ott keresnék szegényes külsejű fiatalokat. Ráadásul ők nem tudnak minden könyvet megvenni, ezért kénytelenek kölcsönözni.
2021. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom csak okoskodni szeretnél egy olyan személynek, aki vevő erre.

Ha pedig valaki nem úgy viselkedik és cselekszik, ahogy elvárod, akkor azt semmirekellőnek bélyegzed meg. Gondolom már én is semmirekellő vagyok, amiért meg mertelek kérdőjelezni.


Magam is szegény vagyok és nem hiszed el, de nekem nem jó tanácsokra lenne szükségem, hanem anyagi támogatásra. Amit a sztereotípia szerint természetesen hülyeségekre költenék el, és ugyan ott tartanék. Ugye?


Egyébként arra költeném, hogy kényelmesebben el tudjak végezni egy alapszakot és ne kelljen főállásban dolgoznom mellette. Mert a kettő együtt nehezen megy. De gondolom te ezt sem érted meg. Miért is akarnék én kényelmesebben élni a plusz pénzből? Ha ezt neked magyaráznom kell, hogy miért jobb, ha a tanulásra koncentrálsz jobban, akkor te inkább ne akarj senkin segíteni. Ahogy a legutolsó írta, aki akar, az valamennyire segíteni igyekszik saját magán is, amennyire azt a körülmények engedik. Hogy a körülmények mennyire engedik, az részben anyagiak függvénye is.


Adj nekem néhány milliót és meglátod, hogy nyugodtan és boldogabban fognak telni az egyetemen töltött éveim. Ha nem adsz, akkor nem segítesz semmit. Sajnos többet keresni annál nem tudok, mint amennyit jelenleg keresek.

2021. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én,tisztellek.mert segíteni szeretnél,de csak olyanon aki meg is becsüli a segítséged.Én is szegény vagyok,de a használt ruháim nincs szivem kidobni,mert annál jobbak.Keresni próbálom azokat akiknek szügsége lehetne a ruhákra,de nemtalálom.Irják a különböző helyeket,ahol le lehetne adni,de van olyan szegény akik nemjut el még odáig sem,hogy a segélyhelyeken ruhát választhasson.Van aki pl vidéki és nincs közlekedésre sem pénze,van akinek még aprópénz sincs ruhát venni.S mire eljutna a segélyhez pl Máltaihoz,akkorra már kiválogatták az összes olyan ruhát,ami a szegénynek jó lenne.Igy nem merem adomány helyekre vinni,mert van,hogy tüzelő anyagnak elviszi a szegényként jelen levő vagy kiválogatja és félóra múlva ott látom a kuka mellett szétszórva,újból szemétnek itélve a szép ruhákat:( Én is örülök,ha ruhát kapok,de amit már ki tennék azt csak olyannak szeretném,aki megbecsüli.Sajnos,én anyagilag vagyok nagyon bajban.Két gyermekkel és a karácsonyról is lemondtam.Négyen élünk kevés pénzből.Sajnos csak a férjem dolgozik,de minimál bérrel a nettója nagyon kevés.A buszjárat miatt nem tudok elhelyezkedni dolgozni ez a legrosszabb.Dohos,penészes,melegvíz nélküli,omladozó házban próbálunk élni.Segélyből mindig valahogy kihagynak.Segítségünk nincs.A férjem családja is szegény de ők csak a készet várják.Én meg egy éves koromba nevelő anyukához kerűltem,de idős volt és sajnos meghalt.Ha,van felesleges dolgom keresem a szegényes gyerekeket de elvinni sem tudom nekik mert nincs rá pénzem.Az ajtók,ablakok fóliával vannak be takarva,hogy a hideg ne jöjjön be a házba,de így is mindig megfázunk.S,nincs segítség.Próbáltam anyagi segítséget kérni,keresni a facebookon,de szélhámosok írtak vissza.Nem kérnék,csak annyit,hogy meleg víz legyen rendes ajtó,ablak,tüzifa és ki tudjuk meszelni a lakást és a plafonon ne fólyon be a víz amikor kint esik az eső.Nemsok kellene,de senki nem segít.Mindenki magának való itt .Tanya az egész szomszéd is kevés és bezárkózottak.Én,már szerintem,így halok meg,hogy a gyerekeknek csak nyomor jut.A férjem gondolkodása,hogy azt hiszi ő örökké élni fog.Száz éves tervei vannak,amiből,hosszú évek óta,még semmi nem lett megvalósítva.Tudom,egyedül négy főt minimál bérből nehéz eltartani,de azt saját magának is köszönheti,mert távoli rokonoknak segít,istápolja őket,hol ott több van a saját családja meg nélkülöz.Makacs,akaratos és csak neki lehet igaza,mások nem jól tudnak semmit.Hát,lehet nem jó helyre írtam,csak ez is előjött:( Történhetne már csoda,mert egyedül nehéz Vissza térve az ön írására,vannak csendes szegények,mint én is,de mivel nem ismeri a helyzetem így azt gondolhatja ez is egy selejt,minek segítsem.Nagyra értékelem,hogy próbál olyat keresni,aki meg is érdemli.
2021. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neked szerintem egy élettárs hiányzik, akivel együtt néznétek szembe a szegénységgel, együtt próbálnátok javítani az életkörülményeiteket. Egyedül nem megy....
2022. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!