Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szegény gyerekkor engem miért...

Szegény gyerekkor engem miért nem tett sikeressé?

Figyelt kérdés

Hallani szoktam egykor hasonló helyzetben levő emberektől hogy neki is szegényesen telt a gyerek és fiatalkora de ez őt hamar felnőtté tette és kitartóvá, erőssé és ennek köszönheti hogy mostanra egzisztenciát épített fel.


Nekem ez mi miatt nem így alakult?


Én is elmentem már gimi mellett dolgozni, de nem zsebpénzért hanem mert éhes voltam és úgy tudtam rendesen enni, meg normális ruhákat venni vagy ami kellett és szüleimnek nem volt rá pénze.


Akkor is éreztem ugyan hogy ez igazából nem az én dolgom lenne, de hát ez van. El is költöztem otthonról 21 évesen, mert 3 év villany és gáz nélkül már kicsit sok volt.


De hiába telt el 20 év, minden amit anyagilag fel tudok mutatni az 1.5 millió Ft megtakarítás. De sem saját lakás, sem autó, semmi.


Lehet hogy az ahogy belekezdtem az önálló életbe az mivel kényszer volt és nem az hogy egy normális fiatalkor után magabiztosan elkezdem az önálló életet, ezért ez eleve magában hordozta a kudarcot?



2021. nov. 28. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyermekkor nem jár automatikusan sikeres felnőttkorral.
2021. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Lényegesen többen vannak, akik nem lettek sikeresek, csak ők nem "hakniznak" a sztorijukkal, inkább szégyellik.
2021. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Kb. 7 generáció kell mire valaki ki tud lábalni a szegénységből. Neked nem sikerült, de azért valamivel talán jobb helyzetben vagy, mint a szüleid, szóval a gyerekednek egy kicsit könnyebb / könnyebb lesz. Az ő gyerekének is könnyebb lesz és így tovább.


Akiket ismersz ők valószínűleg már nem annyira hátrányos mélyszegénységből indultak, pár generációval hamarabb megindulhatott náluk a mélyszegénységből kitörés.


[link]

2021. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akikről tudok ilyen helyzettel, ők nagyon korán, amint lehetett kikerültek külföldre, vasszerelés, építőipar, meg kimondott kuli munka ami az elején sem ciki ott kint, mert többre mész még azzal is mint amikor valaki diplomával keres itthon 250-et néhány helyen.

Volt aki sok év után mégis hazajött, van olyan egykori osztálytársam akivel végig szenvedtük 2-es 3-as jegyekkel a sulit, és most meg egy dél-amerikai csajjal él évek óta kint, akivel gyerekük is lett, bejárták Írországot, Belgiumot, Hollandiát, Angliát, és most a gyerek miatt Németországban élnek átmenetileg, a nyelvet nem is tudott mikor kint megpróbálta az életet.


Én bevallom hogy szülői segítség nélkül inkább én is elmenekültem volna külföldre, nyelvhiány ide vagy oda addig mentem volna míg valami össze nem jön, ha más nem, növényekhez értek, füvet vágni tudok, vezetni is.

2021. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is szar ezt mondani szerencse kérdése is. Én is azért lettem "sikeres", mert épp olyan emberrel dolgoztam együtt akinek van rokona aki kint dolgozik és kerestek embert és ki tudtam menni. Ennyi.

Ha nem tudtam volna valószinű itthon csinálnám ugyanezt 200-250 ért. Vagy ennyiért se nem tudom.

2021. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült kijutni külföldre, úgy mentem ki, hogy bármit elvállalok (ami legális, nem drog és nem prostitúció). Takarítottam, dolgoztam szalagon, most betanított gépkezelő vagyok. 3 év alatt vidéki kisvárosban lett hitelmentes ingatlanom (kiadom), most vagyok kint 5. éve. Ha maradtam volna, még ugyanúgy a lyukas cipőm lenne és a Tesco 200ft-os műpárizsit enném a hónap utolsó 10 napján. Annyira nem tudtam kitörni, amennyire szerettem volna, de így sem vagyok elégedetlen. Családot nem akarok, csak nyugodt öregkort, hogy ne kelljen többé éheznem és fáznom, legyen valamennyi tartalékom. Nehéz szerintem kitörni, ha nem vagy okos (én nem voltam, nem tudtam piacképes szakmát tanulni), és nem vagy rafkós, csak becsületesen tudsz dolgozni, de nem vagy kreatív, nincsenek ötleteid. Másra nem szabad támaszkodni, beszállni üzletekbe, aki nem ebben nőtt fel azt átverik, visszalökik a nyomorba. Még így is kell legalább 10 év, mire lesz annyi tartalékom, amit biztosnak érzek, de ez sem garancia a mai világban sajnos.
2021. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

"Kb. 7 generáció kell mire valaki ki tud lábalni a szegénységből."


Azért ez erős túlzás, annak fényében hogy 7 generációt az 1800-as évek elejéig lehetne vissza vezetni ami alatt volt 2 szabadságharc 2 világháború...

2021. nov. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A világ és az emberek személyisége bonyolult öszetett, egyetlen körülmény az nem meghatározó. Egyetlen dolog miatt senkiből sem lesz sorozatgyilkos, vagy szuperhős.


Nyilván tenni kell a sikerért, de azért a szerencse és a körülmények inkább meghatározok. Például Bill Gates biztos zseniális programozo, és üzletember. De ha nem az USA-ba születik, és a szülei nem vesznek neki 50 ezer dolláért, egy 80 %-ban kész operációs rendszert, amít aztán Ő feljavítva eladhat az IBM-nek, akkor soha senki nem hallott volna rolla. Ha a szovjetunióba vagy keleteuropába születik ahol se műszaki se gazdasági, se társadalmi esélye nem volt semmiféle számítástechnika fejlődésnek, akkor ő is egy lenne, a sok névtelen profi szakember közül. Mert van olyan körülmény, amít semmilyen zsenialítás nem tud áttörni.

2021. nov. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a siker?

Én 18 évesen 1 fonttal a zsebemben szöktem ki Angliába. Ott vendéglátóztam, hotelben takarítottam. Nem volt jobb… rá 3 évre hazajöttem. Elmentem egyetemre (államira felvettek), de olyan kapcsolatom volt, hogy teljesen demotivált, tiltott, így otthagytam az egyetemet - mellette itthon is vendéglátóztam. Titokban elkezdtem pénzt gyűjteni, így lett önerőre pénzem egy vidéki, de mégis Bp közeli lakáshoz. 25 éves koromra saját lakásom lett, igaz hitellel, de megszabadultam egy rossz kapcsolattól is, ami az önértékelésemet, önbizalmamat a padlóra küldte az évek alatt. Ekkorra már egy kis bankban dolgoztam, ahova “poénból” jelentkeztem, mégis felvettek. Azóta ott vagyok. Lett jogsim, autóm, lakásom, visszamentem tanulni. Viszont egy szerető családért ugyan úgy odaadnám mind. Tele vagyok tervekkel, célokkal. :) legyen célod, terved és menni fog. :)

2021. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!