Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem csinálo...

Miért van az, hogy nem csinálom azokat a dolgokat, amiket az életkorom szerint akarnom és csinálnom kéne? Miért nincs kedvem semmihez?

Figyelt kérdés

Csak túlélem a napjaimat, semmi hasznosat nem csinálok. Nem mélyedek el igazán semmiben, nem okoz örömet igazán semmi. Nem tudok úgy egyszerűen "élni" és tenni a dolgomat, mint más ember; egyfolytában azon jár az eszem, hogy teljesen értelmetlen az élet és nyomasztó, hogy minden már ezer generációval ezelőtt is megtörtént, és én is ugyanúgy megöregszem és meghalok, mint akárki más. Nem értem, minek dolgozni és pénzt keresni (már hónapok óta elvagyok abból a pénzből, amiért az előző munkahelyemen megdolgoztam). AZ életemben nem történnek meg dolgok, vagy ha megtörténnek, akkor nem olyanok, mint amilyenekre vágyom. Minden erőfeszítés feleslegesnek tűnik.


Pl. nagyon könnyen tanulok nyelveket, és néha eszembe jut, hogy milyen jó lenne nekiülni egy nyelvnek, amit már elkezdtem, aztán eszembe jut: minek? Mi lesz, ha megtanulom? Mi lesz, ha lesz pénzem belőle? Vagy akár, ha lesz családom? Úgyis eltelik az idő. Ennyi az élet, hogy örömködjek, amíg tudok, aztán azon kapjam magam, hogy eltelt az idő és meghaljak? Minek csinál bárki bármit?


Ti nem érzitek szánalmasnak és értelmetlennek, hogy bármivel, amit csináltok, csak kiszolgáljátok a hormonjaitok által diktált biológiai működést és elterelitek a figyelmet arról, hogy öregszetek és nemsokára meghaltok?



2021. nov. 28. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én erre nem gondoltam , nekem van egy szép fiam , és életcélom, öregedni öregszünk, de annyi klassz dolog van az életben, csak van ami érdekel és célnak kitűzhetsz, pl a nyelvtanulás nagyon jó és később ki tudja mire lesz jó neked, pl munka utazás.
2021. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Én nem gondolom, hogy ennyire ki kellene vonulni az életből. Rengeteg élmény és tapasztalat szerezhető, ha az ember egyfajta életigenlő, pozitív felfogásban él.
2021. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkinek elvenni az életkedvét. Tudom, hogy egészséges ember nem így gondolkodik. Úgy tudnám leírni, hogy úgy érzem, mintha az élet egy focimeccs lenne. Van rá egy megszabott idő, ami nem olyan sok, de ha végigjátszod rendesen, akkor ez nem tűnik fel, és a végén elégedetten jössz le a pályáról és nem fog zavarni.


Én meg abban vagyok, hogy a kispadról nézem az egészet.

2021. nov. 28. 16:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Depresszió, de komolyan, én is voltam ìgy.
2021. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mi segített?
2021. nov. 28. 19:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Sarkamra álltam.
2021. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hány évesen történt? Elmeséled? Akár privátban.
2021. nov. 28. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Huszonvalahány... Vagy ez vagy a gyógyszerek de azt sosem szednék. Küzdeni kell, nem küszködni.
2021. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy az élet egy történet. Te vagy az író és a főszereplő is. Uncsi? Írj mást.
2021. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad nagyon belebonyolodni a realitásokba.

Ha az ember egyszer rájön a valóságra, már soha ne lesz olyan, mint azelőtt!

2021. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!