Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit gondol a mostani...

Ki mit gondol a mostani életképtelen X, Y és Z generációrol, akik képtelenek főzni, bevásárolni, hanem mindent házhoz rendelnek?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy a Wolt és egyéb életfutár cégek baromira könnyezetszennyezőek, éa igazából csaknahhoz járultak hozzá, hogy az emberek méginkább ellustuljanak. Nekem 2 lakótársam van, akik képtelenek lemenni a boltba vagy főzni még a reggelit is házhoz rendelik. Kérdezem, ez normális szerintetek? Nem kellene ezt korlátozni? Pl extra adókat kivetni ezekre a cégekre? Illetve egyetértetek azzal, hogy aki így rendel, az életképtelen?

2021. nov. 29. 00:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
92%

Rendszeresen rendelek, mert egyedül élek, egymagamra főzni nincs értelme és nem is lenne gazdaságos és mert nagyon messze van a munkahelyem, örülök, ha aludni van időm, néha még túlórázni is kell és akkor mikor állnék neki főzni? Alvás nélkül mehetnék máris vissza a melóba.

Meg aztán olyan dolgokat, amiket rendelhetek, én úgyse tudnék elkészíteni, mert annyi minden kellene hozzá. Olcsóbban se tudnám kihozni plusz a bevásárlás, fáradozás, sorban állás, cipekedés, de azt is mikor? Erre szokták mondani az idősebb kolléganőim, hogy hétvégén főzzek előre 5-6 napra, fagyasszam le és minden nap 1 adagot egyek meg. Na persze ezt is az mondja, aki 10 percre lakik a munkától. Szóval nem kicsit a kényszer is szülte ezt a helyzetet, meg is vagyok elégedve a mennyiséggel és a minőséggel (jó helyről rendelek), nem volt még reklamációra okom és a járványhelyzet miatti lezárások (éttermek bezárása, a kedvenc régi helyem meg is szűnt!) is rákényszerített erre a megoldásra.

2022. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel egyértek azzal h főzhetnék magamra többször. De sajnos nincs nagyon időm és motivációm sem.

Viszont az ilyen jellegű kérdéseknél, mikor az a panasz tárgya, hogy jaj milyen a mai fiatalság, nekem mindig az jut eszembe hogy azt mindig elfelejtik az emberek h ki nevelte fel a mai fiatalságok.

2022. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
34%
a nevelést mondjuk egy bizonyos kor felett nem lehet a szülőkre fogni, engem se arra nevelt anyám, hogy a netről rendeljek kaját (speciel most tanulja tőlem, hogyan kell, mert szerinte is kényelmesebb :D)
2022. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 smidla válasza:
100%

A leírásod alapján a lakótársaid valóban életképtelennek tűnnek, nem nőttek még fel. De veled is lehetnek gondok, hogy ha ennyit látsz csak a világból, és 2 ilyen idióta alapján általánosítasz. Oktatok egyetemen is, méghozzá informatikát, meglepődnél, hogy milyen kevés elhízott van a diákok között (100-ból 1-2), rengeteg emberről tudom, hogy suli mellett dolgoznak, sportolnak.

35 éves vagyok, a fizetésem van olyan jó, hogy az a logikusabb, ha gyorsan megrendelek valami kaját, mert az alatt az idő alatt amíg megveszem a hozzávalókat és elkészítem, többet keresek a munkámmal. Én is életképtelen lennék? :)

Valamint autót nem tartok, ezért néha nagyáruházból egyszerre berendelek sok nagy és nehéz dolgot, majd berakom a kis tárolómba, mint wc papír, mosószer, öblítő, stb stb, és nem megy el vele az idő hogy magam menjek el érte. Jól keresek, megengedhetem magamnak azt a kb 700 forintot negyedévente egyszer amikor kihozzák, cserébe több idő marad a munkára, így többet is keresek.

2022. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Azon én is el szoktam gondolkodni, hogy nem éri meg boltba mennem mert jóval magasabb az órabérem mint a kiszállítás költsége.
2022. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!