Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nagy részének a húszas évei végére "leül" az élete, és hogy lehetne ezt elkerülni?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek, akik a húszas éveikben utaztak, tanultak külföldön, Erasmusra mentek, stb. Azt látom, hogy a legtöbbjüket aztán 25 fölött felszívják a különböző multik. Nem tudom, ez kinek karrier, de szerintem az emberek többségében, akiket ismerek, több van ennél.
2021. nov. 29. 05:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Én is a 30-hoz közelítek és még semmi érdemlegeset nem csináltam az életben. Tudom, hogy késő, de úgy érzem, muszáj bepótolnom az elvesztegetett éveimet, mert nem tanultam, nem építettem kapcsolatokat, amikor kellett volna (szorongás, lelki dolgok). Itt akarom hagyni az országot, covid ide vagy oda, sőt, Európát is egyelőre.


Szerintetek hogy érdemes belevágni, hogy kiépítsek magamnak kapcsolatrendszert, legyenek több országban barátaim és megtaláljam azt, amivel foglalkozni szeretnék? Csak mert ha elmegyek workaway-jel vagy EU-s önkéntességi programmal valahova, az valszeg nem lesz tétel az önéletrajzomban, attól nem leszek "szakmailag" több. Magyarán kidobott idő, ha a későbbi munkakeresést nézem.

2021. nov. 29. 05:29
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Végzettség nélkül szerinted meg tudnál élni bárhol külföldön? Az ilyen önkéntes programoknál meg neked kell fizetni az utazásod meg a kinti élet anyagi vonzatainak jó részét
2021. nov. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem értem, hogy írod hogy elvesztegetted az éveidet, nem tanultál stb., mégis azt írod hogy önkéntes program, workaway nem segítene abban hogy több legyél szakmailag. Akkor most van szakmád? Mert ha van, akkor az nyilván egy jó kiindulási alap a külföldi munkakereséshez, de akkor nem is lenne kérdés hogy mihez kezdj magaddal külföldön. Ha meg nincs szakmád, akkor nem értem miben akarsz "szakmailag" fejlődni?
2021. nov. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 35 éves koromban fordult meg a fejemben a külföldi letelepedés gondolata. Sajnos akkor még "helyhez kötött" voltam. Élt édesanyám.


Ha nem tartanak vissza a különböző országbeli korlátozások, akkor menj! De tudnod kell arról, hogy váratlan krízishelyzetek esetén milyen hatósághoz fordulj! Bármi előfordulhat!


A kapcsolatrendszer kiépítése itt Magyarországon kb. esélytelen (ha nő vagy.) Én csak férfiakról tudok, akik meg tudták lépni a kiutazást kiépített kapcsolatrendszerrel.

2021. nov. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nincs végzettségem. Azt mondtam, hogy elvesztegettem az éveim. Van egy jó alapdiplomám és két idegen nyelven beszélek felsőfokon. Ennek ellenére a legtöbb lehetőséget, ami szembejött (eddig) kihagytam vagy túlságosan rászorongtam, szóval háromszor ennyi képesítésem meg tudásom kéne, hogy legyen eddigre...


"Szakmám" mint olyan, nincs, a nyelvtudásommal tudok elhelyezkedni. De ezt is elég általánosnak látom egyébként. A legtöbb olyan egyetem, ami nem mérnöki vagy természettudományos diplomát ad, nem ad konkrét szakmát. Aki Political philosophy vagy fenntartható fejlődés mesterszakon végez valami külföldi egyetemen, vagy gazdálkodás és menedzsmenten itthon, annak sincs konkrét szakmája, csak elhelyezkedik valami multinál általában. Vagy valami teljesen mással foglalkoznak. Ha újraindítanám az életem, akkor szerintem természettudományi/kutatói irányra állnék rá.

2021. nov. 29. 06:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon sokan tanulnak ilyen szakokon, aztán nagyon nehézkes az elhelyezkedés, vagy pedig bedepiznek azon hogy nem olyan munkahelyen dolgoznak amire vágytak. Ugye itt a probléma ott kezdődik hogy eleve egyetemre is sokan csak azért mennek, hogy legyen egy diplomájuk, az hogy milyen az már mellékes, választanak egy olyan szakot ami ilyen nesze semmi fogd meg jól. Ez valóban butaság és értem hogy mire írtad hogy utána bekebelezi őket valami lelketlen multi cég. Én is sok régi barátomon látom már most a kiégés jeleit egy számukra nem megfelelő munkahelyen ( 20as éveik végén ) . Én úgy látom hogy az egyetlen értelme akkor van az egyetemnek, tanulásnak ha van egy konkrét célod terved hogy mivel szeretnél majd foglalkozni.

Ha természettudományi terület érdekel, éppen nem vagy elkésve húszas éveid végén, levelezőre is van lehetőség jelentkezni és mellette még dolgozol, pénzt is keresel. Nyilván tanulni akár külföldön is lehet, sok a lehetőség. Dolgozni is fogsz tudni külföldön is ha akarsz. Most azt kell eldontened hogy mi az elsődleges cél? Külföld? Hát akkor irány külföld és nem kell azon gondolkozni h mit fogsz kint csinálni, ha jön egy penzkereseti lehetőség akkor el kell vállalni, felesleges azon gondolkodni hogy nem mutat majd jól az oneletrajzodban, tisztességes munkával pénzt keresni sosem elpazarolt idő. Vagy az a cél hogy legyen egy normális munkahelyed amit akár életed végéig is tudnál csinálni? Hát akkor előbb azt kell kitalálni hogy mi lenne ez a munka. Mit szeretsz csinálni? Mi motivál? Mi a hobbid? Azon a területen vannak munkalehetosegek? Milyen képzést kellene hozzá elvégezned?

Ha új területen szeretnél elindulni, azt lehet könnyebb lenne itthon megvalósítani, majd pár év munkatapasztalattal kimenni külföldre, és ott már tényleg olyan munkahelyet keresni célirányosan amivel "szakmailag" fejlődhetsz.

Azt hogy most mi lenne a konkrét célod a külföldi léttel, neked kell kitalálni. De úgy hogy nincs konkrét terved, akár szakmád, se tapasztalatod egy bizonyos területen, de már egyből úgy szeretnél kimenni hogy megtalálod az álommunkádat, az nem működik. Egy seggel nem lehet 2 lovat megülni

És senki nem tudja helyetted kitalálni hogy " mi leszel ha nagy leszel ".

2021. nov. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Multin belül is lehet kapcsolatrendszert építeni. Ismertem is embereket, akik így tudtak kiköltözni külföldre (cégcsoporton belüli mozgás). De én sosem voltam az a simulékony típus, meg szerintem is nehezebb nőként. De karriert építeni sikerült. Én épp ezért nem vágyom már annyira külföldre, mert nem látok nagy különbséget. Most nem mindegy, hogy Mo.on gürizek egy cégnek, vagy külföldön? És akkor még másodrendű állampolgárnak is lennék tekintve. Mondjuk Mo.on nőként is kb. ezt érzem. 😂
2021. nov. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mondhatni fel sem állt az életem (nem félreérteni).

Alig vannak barátaim, külföldön 3,5 éve voltam utoljára, karrierem meg (még?) nincsen, de szerintem nem is lesz. Szoftvertesztelő vagyok egy multinál.

Külföldre költözni egyelőre nem tervezek.


21F

2021. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!