Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljam meg szeretni...

Hogyan tanuljam meg szeretni önmagam?

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Fogadd el, hogy külsőleg szép vagy úgy ahogy vagy, belsőleg meg értékes vagy úgy ahogy vagy.
2021. nov. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az ami miatt nem szereted önmagadat. Ha pl. a kövérséggel nem tudsz kibékülni (amivel sokan nem tudnak és kb. az emberek negyedét érinti nálunk) akkor a legrosszabb amit tehetsz az az ha megpróbálsz beletörődni.


Mérlegeld a tulajdonságaidat (amikkel problémáid vannak) aszerint, hogy tudnál rajtuk változtatni úgy, hogy neked jobb legyen vagy nem. Ha valami a te ráhatásodon kívül esik akkor azon felesleges görcsölnöd. Ha nem, akkor meg dolgozz rajta.

2021. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik valami a külsődön, akkor változtass.

Testsúly probléma --> edzés

Arc --> smink, arcápoló krémek

Stb stb

2021. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyén fog hangzani, de nekem az segített, hogy egyszer így belegondoltam, hogy a testem gyakorlatilag folyamatosan dolgozik, küzd azokkal a dolgokkal amiket vele teszek (cukros, egészségtelen ételek amikre semmi szüksége nincs) és kicsit úgy tekintettem rá mint egy másik entitásra akitől azonban az én életem függ.

Márpedig így, hogy ezen múlik az életem; kicsit más megvilágításba került a szerveim védelme/a szervezetem munkájának megkönnyítése.

És amióta így, egészségesebben élek jobban is nézek ki amit mások is észre vettek amitől meg nőtt az önbecsülésem is.

2021. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokszor én is tükörbe nézve utálom magam. Utálom, hogy olyan h.lye nagy homlokom van ami még domború is, hogy még csak frufruval se legyen jó, utálom, hogy az orrom vége olyan, mint a négereké, hogy felemás a mellém, görbék a lábujja im és csak zárt cipőket vehetek fel, mert tényleg riasztó. 😂 Aztán utálom, hogy a csajok mindig kiközösítenek, csak a pasik barátkoznak velem, de utána már mind extrákat akár, így 2havonta cserélődik a haveri köröm, mert én még nem. Na, és ilyenkor tartok egy 'kifittítő' napot, amikor hajat festek, dobok egy jó sminket, veszek pár jó cuccot, csinálok pár jó képet valami jó helyen, eszek egy olyan kaját, amit még azelőtt nem próbáltam, elmegyek egy élményfürdőbe, vagy csak simán a sok hobbiból valamelyiket. Aznap teszek rá, ki mit szól, minden hónapban van egy ilyen napom. Sokat tud tenni, ha feldobod a külsődet egy kicsit.
2021. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha először tükörbe néznél és azt mondanád magadnak hangosan hogy " jól nézel ki"? Csak próbáld meg. Emellett elmélkedj azon, hogy mi az ami szép? Mi a jó és a rossz? Ki dönti el ezeket? Ezek relatív dolgok. Társadalmi normák. Az első és legfontosabb, hogy tanulj meg magadnak megfelelni. Persze, én értem, hogy mindenki tartozni szeretne valahova. De ennek az első alap pillére az, hogy elfogadd magad és legyen önbizalmad. Na ezen kell dolgoznod.
2021. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudatos álomba kezd a terápiát
2021. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4


Ez olyan szép! - és igaz is!

2021. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!