Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Oltásellenes lennék?

Oltásellenes lennék?

Figyelt kérdés

Kétszer már oltottak, gondolkodom a harmadikon is, de már több dolog összeadódott bennem amiért kezdek szkeptikussá válni:


- az nonszensz, hogy 4-6 havonta fogok oltásra járni

- lehet vele vitatkozni, de a mai napig nem ismertek az oltások hosszútávú hatásai; nem véletlenül két Astrára nem ajánlanak egy harmadikat, de idesorolhatnám a Janssen körüli kálváriát is; kicsit sem megnyugtató

- oltakozunk eszetlenül a járvány közepén, ez nem így működik

- az isten tudja, mikor kerekedik felül egy mutáció ami magasról tesz az oltásokra, lásd Omikron

- hiába oltjuk magunkat, ha az evolúció ezt nevetve felülírja; lehet jönni azzal, hogy majd hozzáigazítják a vakcinát az adott vírushoz (lásd influenza), de belátható, hogy így folyton visszaérünk majd oda, ahonnan elindultunk

- állandó, félrevezető és ellentmondásos információk áradata a médiából: sikít a WHO, hogy nyakunkon az Omikron, erre elkezdik korlátozni több országban is a beutazást, majd azzal jön a WHO, hogy ezt ne tegyék, felesleges. WAT; és ez egy db hír volt az elmúlt napokból, ebből több tucat jut egy hétre

- egy érdekes történet ismerősi körből: kollégám felesége pozitív covid tesztet produkált, kollégámat nem tesztelte senki, nem kérték, hogy maradjon otthon, nem kellett karanténba vonulnia. Saját, jól felfogott érdekében döntött úgy, hogy mégis otthon marad, elvégre úgy gondolta, hogy ő is megfertőződött. Eltelt 1 hét, nulla tünetet produkált, majd betelefonált a munkahelyére, hogy esetleg bejöhet akkor dolgozni? Simán jöhetett, teszt nélkül, azóta sincs semmi baja. Hozzáteszem oltatlanok.

- érdekes megfigyelni és összevetni a statisztikákat: nálunk például szép számmal halnak bele a vírus okozta szövődményekbe, a szomszédos Ausztriában meg köszönik, jól elvannak. Miért is? Mert az egészségügyi rendszerünk romokban. Nincs orvos, nincs ápoló, nincsenek kielégítő körülmények, nincs szabad ágy, nincs kezelőszemélyzet a lélegeztetőgéphez, stb. Ezzel szoros korrelációban van a magyarok általános egészségügyi állapota. Tehát kimondható, hogy az a napi pár száz áldozat jó eséllyel az évtizedek óta züllesztett egészségügyi rendszer miatt esik áldozatul a vírusnak, és nem pedig azért, mert az immunrendszer ne bírna ezzel megbirkózni normál esetben.


Tudom, hogy nem szabad messzemenő következtetéseket levonnom a mikrokörnyezetemből. Tudom, hogy működik a tudomány és tudom, hogy működik egy vírus. Tudom, hogy mi az a tömeghisztéria és eltudom szeparálni az álhíreket. Ennek ellenére én most így látom a helyzetet.



2021. nov. 29. 12:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vettem fel egy covid oltást sem, és nem vagyok oltásellenes.Nem kötelező, ezért nem kértem.
2021. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként a múlthéten halt meg az egyik barátnőm édesapja a pfizer oltás miatt.Beadták neki délelőtt, rá 1-2 órára panaszkodott, hogy nagyon gyengének érzi magát.Aznap este szívrohamot kapott és meghalt.Előtte nem volt semmilyen betegsége.
2021. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez javarészt a politikáról szól nem az egészségről.
2021. nov. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
2: Bizonyított, hogy amiatt halt meg? Ha van valami megfogható bizonyíték, akkor ügyet kell belőle csinálni!(Akkor is, ha az illető hölgy halott édesapját ez már nem hozza vissza!)
2021. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
4 Rengeteg oltáskárosult van, az orvosok nagyrésze letagadja, hogy amiatt van.Aki el is ismeri, az hivatalosan nem meri a nevét adni hozzá, csak halkan megjegyzi, hogy úgy van.Senki nem vállal felelősséget az oltásért, azért önkéntes alapon lehet beadatni.
2021. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
4 Ja, ez lemaradt.Az oltás utáni közvetlen rosszullétet elbagatellizálták, azt mondták, az normális.Miután meghalt csak rángatták a vállukat az orvosok, nem mondtak semmit.Csak azt hajtogatták, hogy szívrohamot kapott.Nem tagadták, nem is ismerték el, hogy ez az oltás miatt van.
2021. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Engem meg nem zavar, ha párhavonta kell oltatni. A krónikus betegségeimre is szedem a gyógyszereket. Szúrnak így is a sok vérvétel miatt.

Oltva is félek a vírustól és erre minden okom megvan a vírust ÉS a szervezetemet ismerve.

Ha az oltás problémát okoz, az azt az immunrendszer csinálja és a vírusfertőzés esetén is előjönne ugyanaz, csak sokkal durvábban.

2021. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Nekem abból van elegem, hogy eddig az oltatlanok voltak kinézve és b*sztatva, hogy oltassák be magukat. Most, hogy rájöttek, hogy a legtöbben már nem fogják, ellenben már nincs is túl sok jelentősége ebben a hullámban, rászálltak az első oltásosokra, hogy felelőtlenek, ha a 3. oltást nem adatják be.

Na nekem ez a gyomorforgató és ezért mondom azt, hogy nem vagyok oltás ellenes, hiszen az elsővel éltem, de még hogy engem kezdjenek el hibáztatni, meg felelőtlennek kikiáltani, amiért nem kérem majd a 26. vakcinát is, azt felejtsük el. Én itt most befejeztem. Nem kérem a 3., sem a negyedik, sem majd a tizenhatodik oltást. Nem tartom fairnek ezt a bűntudat keltést úgy, hogy közben a társadalom fele teljesen oltatlan.

2021. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
#4 Ahogy az se, hogy nem amiatt... Persze, az oltottak szerint soha senki nem amiatt hal meg, de már azért gyanúsan kezs sok lenni az olyan haláleset, ami a covid után történik. Én sem mondom oltásellenesnek magam, csak realistának magam, szintén kétszer oltottak, de harmadikra egyszerűen nem merek elmenni azok miatt, amit írt a kérdező is, szépen pontokba szedte, nincs kedvem ismételni.
2021. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Covidoltás miatt történik.*
2021. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!