Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik korban, melyik királyun...

Melyik korban, melyik királyunk uralkodása alatt éltetek volna szívesebben Magyarországon, és miért?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 00:34
A kérdező szavazást indított:
Szent István alatt.
Mátyás király alatt.
29 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Én Orbán királyunk alatt. De most komolyan, István és Mátyás alatt volt a nap 24 órájában működő vezetékes víz / elektromos áram / csatorna hálózat / wifi, szemét szállítás, autó, tömegközlekedés? Na ugye. 😀
2021. nov. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Mátyás jó pasi volt, szerintem elintéztem volna hogy én legyek a felesége :D :D :D
2021. nov. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Előző, középkori gold digger. 🤣 Édes Istenem...
2021. nov. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mátyás kora négyszáz évvel később volt, jobb minőségű lehetett a gyertya, a kocsikerék, meg a vászon.
2021. nov. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Én nem éltem volna senkinek az uralkodása alatt.Én magam lettem volna a király.De hogy komolyra fordítsam a szót,én szívem szerint Elvis Presley uralkodása alatt éltem volna a legszívesebben,nekem ő az egyik kedvencem,és ő számomra az egyetlen igazi király.
2021. nov. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Egyikben sem. Állandóan háborúztak, kinek lenne lelki ereje átvészelni a háborúkat.
2021. nov. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Normális ember eddig még nem vezette az országot. Legyen az király, miniszterelnök vagy bármi más. Nem hiába tartunk ott, ahol.
2021. nov. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
II. András
2021. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Láttam egyszer egy dokumentumfilmet Mátyásról, amiben történészek nyilatkoztak benne és azt fogalmazták meg, hogy Mátyás egyáltalán nem volt olyan közkedvelt és népszerű a maga idejében, mint ahogy utólag heroizálta (hősként és igazságosként ünnepli) őt a mai magyar társadalom. A fennmaradt dokumentumok és leírások alapján kiderült róla, hogy a saját korában nagyon nem kedvelték őt az emberek (sőt, épp ellenkezőleg). Rommá adóztatta a népet, rengeteg "megszorító intézkedést" hozott, kizsigerelte a parasztságot és az alapból is szegényebb rétegeket. (Vámok, terményadók stb. formájában.) Úgyhogy abban a korban biztos nem szívesen lettem volna paraszt. Szent Istvánról nem tudom, hogy mennyire kedvelték őt a maga idejében vagy mennyire volt népszerű. De Mátyás biztosan nem volt az, csak utólag lett egy ilyen igazságos, atyáskodó, a népéről gondoskodó hősnek beállított mesevilág szőve köré az évszázadok során.
2021. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Akkor visszavonom :D
2021. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!