Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy egy...

Mi lehet az oka, hogy egy harmincas évei elején járó, falun lakó, középvezetői beosztású férfinak nincs se autója, se jogosítványa?

Figyelt kérdés

Az anyjával él kettesben egy tehermentes közepes méretű családi házban. Mind a ketten jól keresnek: az anyja vezető beosztásban, ő középvezetői beosztásban dolgozik, évek óta.

A lakásuktól az előző munkahelyére vonattal ment: 2 km az állomás tőlük, és az ottani állomástól 2 km a volt munkahelye, vonattal 1 megálló, 8 perc. Kocsival nincs 10 km az út.

A mostani munkahelye 4 km-re van. Ha olyan munkatársa van beosztva aki helyi, azzal viteti magát kocsival; ha nincs, akkor gyalog megy.


2021. nov. 30. 07:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem szeret vezetni, vagy fél a vezetéstől, avagy nem érdekli az egész.
2021. nov. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is van jogsim, talán ha 100km-t vezettem 10 év alatt összesen, itt volt a kocsi, használhattam volna amennyit akarom. Nem érdekelt.
2021. nov. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen távokra én se vennék autót, maximum elektromosat. De az meg túl drága ehhez, úgyhogy maradna a bicikli.
2021. nov. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen kis tavolsag eseten minek vezessek?

Én orulok, hogy atlagos eletet el.

2021. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Ő dolga. Ha szeret gyalogolni, tegye.

N

2021. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Amit eddig írtak, ahhoz még hozzájön, hogy lehet egészségügyi oka is, vagy környezetvédelmi is.

De ha reggel meg este 2 km-t kell gyalogolnia csak, a tbbi meg vonat, akkor semmi értelme sem lenne autózni. Ennyi mozgás csak jót tesz, mindenkinek kellene is ennyit mennie naponta, a vonaton nem kell semmire koncentrálni, lazíthat.

2021. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Nos, a holland miniszterelnök bicajjal jár dolgozni. Vagyis csak járt, mert újabban biztonsági okokból nem engedik neki.
2021. nov. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem akar vezetni...


De amugy nekem van jogsim, van autom, penzem is lenne benzinre, megis vonattal jartam munkaba amig nem volt homeoffice. Mondjuk nekem 25 km. Kicsivel volt lassabb vonattal. Viszont sokkal nyugisabb volt. Nem a dugoban alltam, nem kellett parkolot keresnem. Tudtam utkozben pihenni, olvasni.


Az altalad emlitett tavolsagokra pedig tutti, hogy biciklivel jarnek.

2021. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Mehetne Olaszországba nyaralni, mégsem megy. Tarthatna 8 macskát, mégsem teszi. Játszhatna online kaszinókban, mert megengedheti magának, de nem akar. Megvehetné x márkájú wc papírt az y helyett, de a másikat választja! Tényleg furcsa ez az ember 😂
2021. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen távolságra pazarlás az autó, ha amúgy a munkához nincs szüksége hozzá, ennél többet sétálok ülőmunka mellett. Ha neki így jó, másnak semmi köze hozzá.
2021. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!