Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám újra szeretni...

Hogyan tudnám újra szeretni magam, az életem?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Házas, két gyermekem van. A férjem előtt volt egy elég komoly és mérgező kapcsolatom 7 évig. Sajnos teljesen tacsra tette az önmagamról kialakított képem.

A férjem megismerésével nyertem vissza valamelyest. Sajnos neki a szülei azok akik pár éve mérgezik az életünket. A férjem jó ember, és ha nincs a közelükben minden rendben van, de ő is sokszor átvesz dolgokat tőlük. Így sokszor érzem kilátástalannak az egész életem. Viszont szeretem őt, ő is engem és a kapcsolatunk jó, leszámitva a szüleit, akik nem fogadnak el, nem szeretnek és mindig kritizálják, amit teszek mondok.

Hiába van meg "mindenem" mégis boldogságot nem érzek úgy igazán. Sokszor vagyok irigy hogy másoknak milyen jó, vagy hogy más milyen szép, boldog, míg én abszolút nem, és hogy én csúnya vagyok. a szexben nem tudom igazán elengedni magam. Annak ellenére hogy vékony vagyok mégis állandóan bánt ha pár kilót hízok (ezzel bántott a volt párom). Próbálok jól öltözni, igényesen, de valahogy az évek alatt a mégis megkeseredettnek és savanyúnak látom magam. Nem tudok örülni a dolgoknak sokszor vagyok pesszimista, irigy és ingerült.

Nem tudom mi lenne a megoldás arra, hogy újra kicsit legyen örömöm az életben. A gyerekeket imádom de velük is sokkal jobb lenne ha egy boldog kiegyensúlyozott anya lenne, mert én mindennek látom magam csak annak nem.

Mit tehetnék?


2021. dec. 2. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pszihológus, és 200 km arréb költözni a mérgező szülőktől, és belimitálni a találkozásokat, telefon beszélgetéseket velük.


28/F

2021. dec. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem k..ra semmi okod nem kéne lennie hogy boldogtalan légy, tényleg megvan mindened.


Nekem is rengeteg szar kapcsolatom volt, drog függő voltam/vagyok de csak azért mert pl ami neked megvan az nekem nincs és lehet nem is lesz.


Belinkelném azt a képet ami fb-n népszerű az irigyseggel kapcsolatban, de nem találtam sehol...de szerintem tudod melyikre gondolok.

2021. dec. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Tudom mire gondolsz több mint 20 éve lakom a feleségem szüleivel. Először játszották az erénycsőszt aztán pár éve derült ki hogy mindketten össze viszza b-tak fűvel fával ezen veszekedtek előttünk úgy adták elő mintha ez természetes dolog lenne. Akkor ismertem meg őket igazán. Teljesen mérgezi a kettőnk kapcsolatát a párommal. De én kitartok még mindig, próbálom kezelni a helyzetet kisebb nagyobb sikerrel.De nem vagy egyedül.
2021. dec. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#1: Nincs mit hozzátenni.
2021. dec. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!