Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tolerancia?

Mi a tolerancia?

Figyelt kérdés

Eddig azt gondoltam, hogy toleráns vagyok, de az utóbbi időben egyre többen szóltak be itt az oldalon, hogy homofób vagyok.


Elfogadom a melegeket, soha nem bántom őket, de keresztényként az olyan kérdésekre, mint "mi a Biblia véleménye a homoszexualitásról" le írom az igazat, vagy pl a születéssel szerzett identitásról is linkeltem egyszer tanulmányt (hogy nem igaz), amiért megkaptam, hogy egyenesen náci vagyok. Pedig semmi rosszat nem írtam, csak egy tényt, bántó szándék vagy kifejezés nélkül.

Én úgy gondolom, attól, hogy nem bántom őket, még nem vagyok köteles egyet érteni velük.

Ebből kifolyólag én úgy érzem, pont azok nem toleránsak, akik engem degradálnak betegnek, homofóbnak, csak azért, mert annak ellenére, hogy nem értek velük egyet, elfogadom őket.



Tehát a kérdés:


Mi a tolerancia?



2021. dec. 2. 09:00
A kérdező szavazást indított:
Toleráns vagy, ha egyet nem értés esetén is megtűrsz valamit
Csak akkor vagy toleráns, ha hagyod befolyásolni a legbensőbb érzéseidet és gondolataidat is
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
A liberálisoknak az, amikor az ő propagandájukat mondod vissza.
2021. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem te az vagy. Sajnos, az utóbbi néhány évben elkezdett ez a téma átesni a ló túloldalára.

Én is elfogadom őket, éljenek boldogan, nekik is csak egy életük van.

De kaptam már itt azért, mert pl leírtam, hogy nem lennék együtt biszex férfival, mert engem szexuálisan taszít, hogy a társam férfiakkal is le akar feküdni. Pedig egyszerűen csak heteró vagyok. Elfogadom őket, de az én életemben a homoszexualitásnak nincs helye. Neked a vallásodból adódóan más gondolataid vannak ezzel kapcsolatban, de ha nem gyűlölöd, bántod őket, nem alázol senkit emiatt, akkor toleráns vagy.

2021. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék néhány gondolatodra ebben a témakörben. Linkelnél néhány olyan kérdést, ahol őszintén válaszolsz és "betámadtak, neked estek" a válaszaid miatt? (A válasz számának megjelölésével, hogy tudjuk, melyiket írtad te.) Kíváncsi vagyok a tartalomra is, meg a stílusra is. Hátha meglátom külső szemlélőként, hogy mit kifogásolnak bennük mások.
2021. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én arra a tanulmányra vagyok kíváncsi.

De ezek alapján szerintem toleráns vagy, nem azért kérem, csak érdekel.

2021. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj én melegként mondom, hogy toleráns vagy, nyugi. Ahogy én is. Nem feltétlenül értünk egyet, de ilyen a világ. Elfogadom az álláspontodat, és ahogy én sem titulálok betegnek egy embert ilyen véleménnyel, úgy azt sem szeretem, ha engem betegnek titulál valaki. Ettől függetlenül tiszteletben tartom azt is, ha valakinek ilyen a véleménye, és nem is kérem tőle, hogy tartsa magában, vagy változtassa meg, csak azért, mert nekem nem tetszik. És ahogy én sem szeretném, hogy felvonulásokkal ordítozzák, hogy én az irányultságom miatt beteg vagyok, úgy én sem támogatom a prideot, és hasonló "megmozdulásokat", amikről úgy gondolom, hogy nemcsak a normális melegekre vet rossz fényt, hanem szimplán provokálja azokat, akik ellenvéleményen vannak. Objektíven azt a korrektséget várom el a másik féltől, amit én is meg tudok adni. Provokációért meg nem vagyok oda egyetlen oldalról sem, értelmes gondolatvitákért, beszélgetésért annál inkább.

Nah kicsit eltértem, szóval szerintem a tolerancia azt jelenti, hogy a másik véleményét, elképzelését, életmódját (mindaddig, amíg téged az hátrányosan nem érint, vagy korlátoz) önmagában tiszteletben tartod, és nem várod el a véleményének megváltoztatását akkor sem, ha a legmesszemenőbb mértékben különbözik a tiédtől. Kicsit hasonlít szerintem a szólásszabadsághoz. Azt is tiszteletben tartom, ha valaki szerint a melegeknek egyetlen megoldás a marhavagon lenne (több ilyet hallottam már), annak ellenére, hogy egyáltalán nem értek ezzel egyet. De nem is kell felhúznom magam ilyeneken, mert mind én mind pedig a másik fél egyezményes keretek közé van szorítva, ami garantálja, hogy ne történhessen meg olyan, ami a másik embert alapvető méltóságában sérti. (Igen, erőszakos lgbt propagálás is létezik, és megkockáztatom, hogy még egy keresztény- heteroszexuálisnál is jobban határolódok el az ilyen megnyilvánulásoktól)

2021. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!