Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldog emberek miért akarják...

A boldog emberek miért akarják minden áron más emberek arcába nyomni a saját boldogságukat?

Figyelt kérdés

Kétféle boldog embert figyeltem meg:

1.: Vannak a csendes boldogok (a normálisak)

1.: és vannak azok, akik valamiért késztetést éreznek arra, hogy percenként felvágjanak a boldog életükkel.

Na már most... Rengeteg gyakorikérdéses példát is tudnék felsorolni. Pl, amikor egy meddőséggel kapcsolatos itteni cikk alatt a kommentelő nem bírta nem megemlíteni azt, hogy neki van gyereke és az mekkora boldogság az életében. Na, ő biztos nem gondolt rá, hogy azok, akik nagyon akarnak gyereket de nem lehet nekik, azok mit fognak érezni, miután ezt olvassák. Sőt, sajnos biztos vagyok benne, hogy ezek ilyenkor direkt csinálják ezt, mert így legalább kicsit "odataposhatnak" valakinek... Ez miért jó akárkinek is?!

Vagy pl, amikor valaki a bedőlt, elkeseredett szexmentes kapcsolatára keresi a megoldást, de segítő válasz helyett csak ezt kapja: "ó, hát mi nagyon jól megvagyunk, minden nap d***nk, mint a nyulak, halál szerelmesek vagyunk egymásba, nekünk már nagyon jó, és te valamit biztos rosszul csinálsz, hogy nincs boldog kapcsolatod"... Vagy pl, amikor arra a kérdésre szeretne választ kapni az illető, hogy miért nem kell senkinek, miért kerüli el a szerelem, és csak azt a választ kapja, hogy : "szerencse, hogy legalább ő mindenkinek kell, érte mindenki odáig van, mindenki a lábai előtt hever és kedvére válogathat". Vagy pl, amikor a kérdező a csonka család témában kérdez, és azt kapja válaszul, hogy "ő neki mekkora hatalmas nagy boldog családja van"... Sok féle példát tudnék még hozni, de ezek voltak elég kontrasztosak a szemléltetéshez.

Ha boldog vagy, miért kell a láthatóan boldogtalan, vagy csak kevésbé boldog ember arcába tolni a sikeredet, a boldogságodat, a szépségedet, a sok pénzedet és a remek életedet? Több leszel tőle? Neked jobb lesz azáltal, hogy jól odamondod a magadét, ő meg csak érezze nyugodtan sz@rul magát?! Miért nem tudsz csak csendben boldog lenni? Miért kell mégjobban a padlóra küldeni azt, aki már amúgy is ott van? Miért érzel késztetést arra, hogy tudatosítsd másokkal, hogy mennyire is vagy boldog? Jobb esetben ilyenkor csak lesz@rják, hogy boldog vagy, de rosszabb esetben a te látszólagos, állítólagos boldogságoddal tönkreteszed valaki napját... Ha tényleg boldogok lennének ezek az emberek, talán nem kellene reklámozniuk, nem?... Nem tudom felfogni, hogy miért jó a másikra licitálni, vagy a másikat lehúzni, ha minden olyan tökéletes?



2021. dec. 6. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Na nehogymár az szégyellje magát akinek van gyereke, csak mert másnak nem jön össze!

Mondom ezt úgy, hogy nekem sem jön össze. Csak én nem vagyok az a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" típus. Szerintem pont ez a gusztustalan.

Ne a boldogok húzzák már össze magukat amiért másnak nem adatik meg ez vagy az. Egy végtelenül megkeseredett, irigy, rosszindulatú ember aki sajnálja mástól a boldogságot.

2021. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy általában hazudnak.
2021. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Egyeske nem tud szöveget értelmezni
2021. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy akárkinek is szégyellnie kellene a gyerekét? Úgy látom, nem jött át a lényeg... A lényeg az, hogy attól még, hogy van gyereked, nem kell minden áron más arcába tolni, főleg egy olyan ember arcába, akinek nem lehet. Amúgy meg nem kell ezt az egészet a gyerekvállalásra kiélezni, mert akármilyen témában felmerülő kérdés alatt sajnos látni nem 1-2 fellengzős "nekemmárcsakazértisjobb" típusú kommentet.. Sajnos sokakból, többek között belőled is, 1-eske, hiányzik az empátia... Ha előttem áll egy kisgyerek, aki édességre vágyik, de nincs neki és ezért sír, nem fogok előtte elkezdeni nyalókát falni, mert az nettó bunkóság... Ráérek én azt akkor is megenni, amikor már nincs ott a kisgyerek. Ezt a példát kéne emberi kapcsolatokra és a kommunikációra is kivetíteni... Ez nem a másik boldogságának a sajnálásáról szól, ez arról szól, hogy valakinek nem elég az, ami van, addig, amíg ezt nem tolja egy olyan ember arcába, akinek nincs, és csak utána elégedett... Miért szeret az ember belerúgni a másikba? Értem én, hogy nekik nagyon f@sza, de mitől lesz jobb attól, hogy ezt másoknak is az orra alá dörgöli? Ha kerek egész az életed, mitől lesz még kerekebb és egészebb attól, hogy boldog-boldogtalannak (itt a boldogtalanon van a hangsúly) ezt kihangsúlyozod? Nem vagyok a "dögöljön meg a szomszéd tehene" típus -ha tehetném, elérném, hogy mindenki boldog legyen,- csak azt kérdezem, hogy miért nem lehet csendben örülni és tekintettel lenni azokra, akiknek ugyanaz nem adatik meg? Ha csendben örül magának, talán még örülünk is velük. De az, amikor kéretlenül is túltolják a happy maszlagot, az őszintén, rajtuk kívül nem sok mindenkit érdekel... Akit meg rosszabb passzban kapnak el ezzel, és ezt fel meri vetni, az egy kiégett, megkeseredett sz@r...
2021. dec. 6. 19:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és itt most nem arról van szó, hogy van egy boldogtalan ismerősöd, és ezért ne merj többé megosztani senkivel semmit a boldogságodról, mert hátha látja és akkor sz@rul lesz, hanem arról szól, hogy nem kell a boldogságunkkal úgymond odapofátlankodni azokhoz, akiknek nem adatik meg. Ennyire egyszerű. Élni és élni hagyni, nem folyamat versengeni és felélicitálgatni, szolidan, csendben boldognak lenni és hagyni boldognak lenni mást is...
2021. dec. 6. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon gáz vagy kérdező.
2021. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.

Merthogy?

2021. dec. 6. 21:04
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Pedig igaza van a kérdezőnek, és az gáz, aki ezt nem érti meg.
2021. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek igaza van.És annyira gyalázat,hogy senki nem védi meg ezeket az érveket.Képtelenség,hogy amiről ír,azt ne lássa meg valaki,maximum nem akar elgondolkodni rajta,az más.

Nekem ezek miatt a viselkedésminták miatt van egyre nagyobb szociális fóbiám,és undorodom már a saját baráti körömtől is,mert azok is szemét,érzéketlen tuskóvá váltak,akik régen totál nem ilyenek voltak.Szerettük egymást,és ha valaki letette a jogsit,akkor nem k.anyáztunk a háta mögött,hanem meghívtuk egy sörre.Akkor tudtunk meg egymásról infókat,ha KÉRDÉSEKET tettünk fel egymásnak,mert tudjátok,ezt így illik,nem úgy,hogy mindenféle keretezés nélkül f*som az információt a külvilágba,mindenféle kontroll nélkül,mindenről,aztán majd kezdjetek vele,amit akartok.

Bizony,a közösségi khm..média itt a ludas,akárki védi vagy szépíti.Azóta van itt gyalázkodás,magamutogatás,dicsekvés,és irigység ebben a mennyiségben,amióta az embereket fel lehet lapozni,mint egy Ikea katalógust.(és látszólag olyanok is ezek az emberéletek,mint egy katalógus)


Hát,csak ennyi.

2023. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!