Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy introvertált emberből...

Egy introvertált emberből hogy lehetne extrovertált?

Figyelt kérdés
Mondjuk, hogy az introvertált adottságokkal tulajdonságokkal érzi a hátrányát, szeretne felvenni extrovertált tulajdonságokat (kapcsolatteremtés, kapcsolatok, szabadidős tevékenységek). Lehet ezt gyakorolni?
2021. dec. 7. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy
2021. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
99%

Az introvertált nem azt jelenti, hogy nem tud kapcsolatokat teremteni és 4 fal között éli az életét. Az introvertáltság annyit jelent, hogy extrovertálttal ellentétben a társas kapcsolatok nem feltöltenek, hanem inkább lefárasztanak.


Szóval nyilván nem lesz egy extrovertált 0-24-ben társasági ember, mert kell neki az egyedüllét a feltöltődéshez, de ez nem jelenti azt, hogy nem tudnak társasági emberek lenni.

2021. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy csinálom, csináltam, hogy lépésről lépésre kitűztem magamnak kis célokat, amikkel felszabadultabb, társaságibb ember tudtam lenni.

Nekem volt egy kis szorongásom is, szóval én elég extrém eset voltam.

Ha pl haverokkal elmentem kocsmázni és láttam ismerőst, akit kb alig ismerek, csak azért is odamentem köszönni, ahelyett, hogy régebben nem néztem oda, hátha nem vesz észre és nem kell vele beszélgetni.

Nyilvános wc használata, régen mindig féltem tőle.

Nyilvánosan telefonálni, nem érdekelt, ha az emberek hallják miről beszélek.

Buliban tudatosan minden ismeretlenhez odamenni bemutatkozni, ahelyett, hogy meghúzom magam, hátha nem kell megismerkednem vele (pl valami haverom ismerőse)

Sokat vonatozom, ha valamit nem értek (hogyan megy, honnan megy, megkérdezek valakit ahelyett, hogy egyedül megoldanám vagy googleoztak)

Ha boltban nem találok valamit hasonlóan, megkérdek egy ott dolgozót, hátha tudja merre van, amit keresek.

Most kezdtem az egyetemet, ilyenkor pl mindig azt csinálom az elején, hogy mindig ismeretlen szaktársakat kérdem meg, ha valamit nem értek vagy lemaradtam, nem egyénileg bénázok.

Kezdeményezek szabadidős programokat (van-e kedve együtt tanulni, házit/beadandót írni stb).

Fel kell ismerni a helyzeteket és tudatosan a “kellemetlent” választani.


Utolsó, ez elégge aljas dolog, de ha egyszer egy buliban vagy, legyél te az, aki a legjobban leissza magát és rosszul lesz. Nekem eleinte ez nagyon ciki volt, de azóta sokkal

Felszabadultabb vagyok, nem félek attól, hogy mások mit gondolnak rólam. Azóta csak nevetünk rajta :D

2021. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Lehet


Little B. R.: Én, jómagam és a többiek (2017)


Szabad személyiségvonások részt olvasd el belőle

2021. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az intovertált azt jelenti, hogy a társas tevékenységek lefárasztják.

Az exrtavertált meg azt jelenti, hogy a társas tevékenységek feltöltik.


Barátkozhatsz te is orrba-szájba, mehetsz bulizni, stb te is intovertáltként. Nem a tevékenységek létére\nem létére szól a 2 "jelző". Hanem arra, hogy inrovertáltként 10 perc után utálni fogod az egészet, s azon pörögsz, hogy mi a f**szért kellett elmenj othonról...

2021. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha elkezdesz pozitívan gondolkozni az aktuálisan rendelkezésre álló emberekről, környezetről, akkor megváltozol extrovertált irányba.
2021. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!