Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertált, ismeretség...

Introvertált, ismeretség nélküli, vidékről feljött szegényebb fiatal mindig lúzer marad?

Figyelt kérdés

A Várnegyedbe/Svábhegyen felnőtt gazdag gyerekeket fogják felvenni állásinterjún a legjobb helyekre, egyrészt mert ebbe születnek bele, másrészt a családi kapcsolatok miatt. Gyerekkoruk óta magántanárhoz járatták őket, több évig külföldön tanultak, nyert ügyük van.


Ezzel szemben pl egy egyszerű vidéki melós családból származó srác lehet bármennyire szorgalmas és okos, a kulturális és anyagi háttér miatt sosem fog labdába rúgni, max egy közepes szinten a ranglétrán..



2021. dec. 15. 14:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
32%

Nem.


Viszont aki csak a saját magán kívül álló magyarázatokat keresi, és örökre mantrázza hogy miért egy lúzer, az az is marad örök életére.

2021. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Ne gondold már, hogy ezek az emberek leereszkednek a hegyről és annyira sokan vannak, hogy minden értelmes állást betöltenek. :D Egyrészt jelentős részüknek saját cége van, a gyerek azt viszi tovább, tehát kvázi nem vesznek el előled semmit.

Tanulj meg a magad dolgával foglalkozni, a saját fejlődésedre koncentrálni, így lehet előre haladni az életben. Enélkül nem.

2021. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
30%
Előzővel értek egyet teljes mértékben.
2021. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%
Nezd, en videkrol szarmazom, 19 eves koromban kerultem fel Pestre egyetemre. Soha nem ereztem ennek semmi hatranyat. Elvegeztem az egyetemet, jo melot kaptam. Mondjuk azota kulfoldon vagyok.
2021. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#2

Akkor nevezzük felső 10%-nak. Ők töltik be a jó helyen nagyon nagy részét.


Állásinterjún voltam, egy menő gazdag, drága inges volt előttem, majd amikor behívtak akkor kb azt éreztem lenéznek mert szegényebb vagyok, és kevésbé kulturált és világlátott mint aki a belvárosban nőtt fel...

2021. dec. 15. 14:51
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

Rá volt írva az ingjére hogy: "MENŐ GAZDAG ING SOKBA GERÜLT!!!" ? Hagyjuk már ezt a mellédumálást. 😂😂😂


Meg kértek tőled bankszámlakivonatot és szakadt mackónadrágba mentél interjúra vagy miből látták rajtad hogy "szegény vagy"?


Nekem egyre inkább bűzlik hogy te troll vagy...

2021. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Elöbb még osztottad az észt a másik kérdésednél, most meg siránkozol, hogy nem kapsz munkát.


Ne aggódj, nem veszik el előled a munkalehetőséget. Ott tanulnak az emberek és tesznek azért, hogy jó állásuk/vállalkozásuk legyen. Nem konkurencia nekik egy olyan valaki aki csak siránkozik és irigykedik ahelyett.c hogy odatenné magát.

2021. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

"éreztem lenéznek mert szegényebb vagyok, és kevésbé kulturált és világlátott mint aki a belvárosban nőtt fel..."


Konkrétan milyen munkakör ez?


Ha diplomás szellemi munka, és egyetemre jártál városba akkor ugyan úgy lehetett hozzáférésed tudáshoz kultúrához, már nem a középkorban élünk ahol ez csak a gazdag elit kiváltsága.


Egyszerű betanított munkára meg nem érdekel senkit hogy olvastál-e Byron-t...

2021. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gondok a te fejedben vannak, nem az interjúztató egyénekkel. Te érzel kisebbségi komplexust ezekkel az emberekkel szemben.

Drága ing volt rajta és határozott fellépése és ezért te rögtön azt a következtetést vontad le, hogy gazdag ficsúr, aki tuti nagyobb előnnyel indul? :D Hát elárulom neked, ha valamiért ő nagyobb előnnyel indul, akkor az az, mert megtud jelenni, fel tud öltözni és ezek szerint van egy határozott, magabiztos kiállása. Neked ezekből egyik sincs meg sejtésre, tehát ha a munkakör megkívánja, nem téged fognak választani. Ennyi.

2021. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Sosem jártunk színházba, külföldön 20 éves koromig 1x voltam csak, családba én vagyok az első diplomás.

BME-n végeztem, sikerül nyelvvizsgát szereztem, azt hittem ezek nagy dolgok.

Ez már alap ebben a világban, nagyon le vagyok maradva minden szinten a jómódú budapestiekhez képest.

2021. dec. 15. 15:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!