Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a Sheldon Cooper képességeivel rendelkező gyerekek a valóságban kinövik zsenialitásukat, és átlag intelligens felnőttek lesznek?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan ismeritek az "Ifjú Sheldon"-t. A korához képes meglepően érett, okos, magas az IQ-ja, már fiatalon középiskolába ment, és megint fiatalon egyetemre.


De úgy olvastam, hogy a valóságban az ilyen gyerekek nagyrészt kinövik ezt a zsenialitásukat. Ez miért lehet?



2021. dec. 15. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Sokszor az ilyen gyerekek (pl. 3 évesen már tud olvasni, stb.) egész egyszerűen gyorsabban fejlődnek, mint a társaik, de ez nem jelenti azt, hogy végül, felnőtt korukra magasabb szintre jutnak el. Lehet, hogy teljesen átlag "szintre" jutnak, csak gyorsabban.
2021. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Lehetséges az is, hogy olyan környezetbe kerül, ahol valaki felnőtt ego-ját sérti hogy "milyen okos ez a gyerek" és a "ehhez még nem értesz", "maraggyámáhülyegyerek", "majdénmegcsinálommer'te elrontanád" stb mentalitással találkozva elkezd nem hinni önmagában.
2021. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
(1: Nem tudom, ez mennyire köztudott, de hozzáteszem, hogy konkrétan a gyerek intelligenciatesztek is életkori átlagokat vesznek alapul, tehát aki gyorsabban fejlődik, az egy gyerek IQ-tesztben baromira magas eredményt fog elérni.)
2021. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanazt akartam írni, mint az első. A zseni gyerekek, a gyerektársaikhoz képest zsekik csak, a felnőttekhez mérve általában átlagosak. A többi gyerek előbb-utóbb utoléri őket a fejlődésben, és onnantól kezdve nem lesznek kiemelkedőek többé.
2021. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Én általános suliban tipikusan a "család büszkesége" gyerek voltam, velem dicsekedtek a szüleim ész nélkül mindenkinek (kitűnő tanuló voltam, versenyeket nyertem, stb) úgy, hogy soha egy percet nem tanultam semmire, csak simán odafigyeltem órákon. Aztán végül "csak" egy magyar egyetemen végzek lassan, nem a Harvardon. Még csak évfolyamelső meg hasonló sem voltam soha, bőven voltak olyan vizsgáim, ahol örültem a kettesnek. Annyi az egész, hogy általános suliban, de még egy közepes gimiben sem olyan hű, de nagy teljesítmény jó eredményeket szerezni kicsivel átlag feletti képességekkel és esetleg egy kis készüléssel. Később már inkább a szorgalom számít, nem az alap intelligencia (bár nyilván utóbbi sem hátrány). Senki nem Sheldon Cooper attól, hogy mondjuk már tud olvasni meg alapvető matematikai műveleteket végezni, mikor iskolába megy, vagy negyedikben megnyeri a Micimackó Városi Matematika Versenyt.


Ellenben a valóban "zseni" volt osztálytársamnak kritikán aluli jegyei voltak, több tantárgyból bukásra állt gimiben, talán volt, amiből pótvizsgáznia kellett, viszont az érdeklődését felkeltő tantárgyakból nemzetközi versenyekre járt és azóta már az adott területen diplomát szerzett egy külföldi, "nagy" egyetemen.

2021. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Én nem nőttem ki. Egyszerűen csak nem fedeztek fel. Illetve az általános fizika tanárom mondjuk úgy, hogy felfedezett, de nem tudott semmit se tenni.

Beszélt a magyszüleimmel( ők neveltek), de nem lett belőle semmi.

2021. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Hatos vagyok.


Ilyenről még csak nem is ahllottam, hogy egy ember kinövi a zsenialitását, legyen az akármi.

Az ilyeneknek nem volt zsenialitása, csak az átlagtól extrémen eltérő szélsőségekben fejlődtek.


Életemben magamon kívül egy zsenit ismertem, és ő is ahogy egyre nőtt, egyre... brilliánsabb lett.

2021. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban Sheldon Cooper semmire sem vinné a tudományban az alapján, amit a sorozatban látunk. Egyszer tart órát az egyetemen, talán egyszer van konferencián, és kétszer jelenik meg tőle valami. Egyszer beszól a rektornak. Az idő többi részében kioktatóan/gyerekesen viselkedik, és mondjuk úgy, hogy furán áll a többi emberhez. Ezzel a mentalitással egy egyetem sem menne. Storynak amúgy jó, de hát fikció az egész.
2022. dec. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!