Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élnek az emberek igényte...

Miért élnek az emberek igénytelenségben mikor telne a jobb életre?

Figyelt kérdés

Van több ismerősöm is akik tudom nehéz körülmények között nőttek fel (valahol agresszív apa, valahol néha alig volt mit enni, stb.) és sokáig azt hittem róluk ők azért élnek így mert szegények és nem tudnak lecserélni dolgokat de nem, van amelyik tök jól keres és nem issza el tehát ott a családja és tuti mindig van valamennyi a számlájukon de ennek ellenére a lakásuk vagy életmódjuk teljesen vállalhatatlan.

Tehát röviden a kérdés, miért jár valaki mondjuk koszos, büdös ruhákba ha telne jobbra?


Átmentem a haveromhoz és a gyerekei kb. az egérszaros lakásba szaladgálnak, pedig vagy 8 éve stabil melóhelye van és józan életet él tehát kocsmába el se jár.

Tehát ha ott vannak a százezrek, esetleg milliók a számláján, nem élnek nagy lábon, nem nyaralnak stb. de akkor miért élik az életüket pöcegödörben? pláne gyerekekkel



2021. dec. 16. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jellemző, hogy az átlag büdös ruhákban járna vagy egérürülék lenne a lakásban, ha jó anyagi helyzetben van.

Akinél mégis, ott talán pszichológiailag nem okés valami vagy egyszerűen ezt szokta meg, lusta.

2021. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Te hány éves vagy? Rengetegen dolgoznak minmálbér körüli összegért. AMi éppen a megélhetésre is alig elég. Nem lesznek abból milliók soha.
2021. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ez lenne az általános, de nem példa nélküli. Ha valaki nyomorban nő fel, rosszul szocializálódik, azt látta mindig, hogy ő kilóg lefelé, akkor azt borzasztó nehéz meghaladni és felülemelkedni rajta, mert a gyerekkor a leginkább meghatározó. A kulturáltság, igényesség sem jár ugye kéz a kézben a pénzzel.


De erre igazából választ, okot találni a részletek ismerete nélkül lehetetlen.

2021. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Kizárt hogy valakinek milliók vannak a számláján, és közben büdös ruhákban járkál. Lehet hogy van valami hatalmas hiteltartozásuk amire elmegy a pénzük, csak te erről nem tudsz.
2021. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, nem pénzé. Tanult tehetetlenség...
2021. dec. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek van egyfajta kattanása: régen, kiskorában pl. szegénységben éltek, így "be kell tárazni, jön a 3. Világháború" címén gyűjtögetnek, és így rájuk marad 100 dolog, közben nem megfelelően takarítanak, stb.
2021. dec. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ennek a másik véglete, amikor adósságba veri magát az illető, csak meglegyen a csillivilli...

Ez nem ismerős kérdező?

2021. dec. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az idióta kolléganőm ilyen, aki mindig azzal foglalkozik, másnak mennyi pénze van, mert neki nincs. Mondtam már neki, hogy fogalma sincs, kinek milyen kiadása van. A koszos ruha, meg lakás az iszonyatos igénytelenség. Az, hogy vki nem veszi meg a jobb cuccot, de szerinted telne rá, hát az ő dolga. Én sem megyek a 20ezres fodrászhoz, hiába telne, mert képtelen vagyok kiadni ennyi pénzt erre.
2021. dec. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak piára lehet elverni a pénzt. Nem látsz bele a pénztárcájukba, csak találgatsz.
2021. dec. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán az öltözködéstől nem lesz valakinek nagyobb a presztízse. Az egészxar az viszont már gáz, nincs ott olyan sok pénz.
2021. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!