Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért foglalkoznak annyit az...

Miért foglalkoznak annyit az emberek az időjárással?

Figyelt kérdés

Szüleim pl. nem is annyira öregek, 50 évesek, de állandóan erről beszélnek. "Hú, most milyen rossz idő van, mert esik az eső, miért nem süt a nap, ilyenkor nem lehet semmit csinálni."

"Most meg a hó esett, csúszós úton kell vezetni."

"Most süt a nap, csak hát igazából most meg már túl meleg van, meg lehet sülni."

"És nálatok milyen volt az idő?"

Gyakorlatilag a beszélgetéseink nagy része ebből áll. Ez egyrészt unalmas és fölösleges, másrészt rossz, hogy a hangulatukat döntően az szabja meg, hogy milyen idő van éppen (és többnyire inkább nem kedvükre való az aktuális időjárás).

Más is tapasztal ilyet? Ez a korral jár vagy kortól függetlenül inkább a falusi ember szokása?

Én a magam részéről nem foglalkozom az időjárással, nem beszélek róla. Mindenféle időjárásnak megragadom a szépségét. Hóban élvezem, hogy minden fehér, illetve nagyobb kihívás a vezetés. Élvezem, hogy télen a korai sötétség meghittséget ad. Ha esik az eső, akkor élvezem az esőillatot, hallgatom az eső hangját, stb.

Ti hogy látjátok?

Köszönöm!


2021. dec. 27. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van kertje, annak természetes, hogy fontos az időjárás.

Másrészt pl. az, hogy mikor világosodik / sötétedik vagy mennyire jó / rossz vezetni, szerintem szintén érthető.

Persze, lehet túlzásba esni.

Szerintem nem korfüggő, legfeljebb az idősebbek általában érzékenyebbek a frontokra.

2021. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az őszi időben foglalkozok vele, mert frontérzékeny vagyok, általában olyankor állandóan szét akar szakadni a fejem.
2021. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Mert buták, érdeklődés nélküli, tájékozatlan egyszerű emberek. Nincs miről beszélniük, mert ennyiből áll a világuk.
2021. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Huszonéves vagyok, mégis többet foglalkozom az időjárással. Néha kicsit hatással van a kedvemre (nem nagyon, de például a tartós felhős idő hosszabbtávon lehangol), frontérzékeny is vagyok, ami általában fejfájás formájában jelentkezik, valamint térdfájással. Pár éve volt egy balesetem és az erősebb esőzéseket, és/vagy frontokat nagyon megérzi, ennek minden pozitív és negatív velejárójával :D

Azért túlzásba én sem szoktam esni, csak közben mégsem mindegy, hogy bejárósként milyen ruhában vagyok távol otthonról egész napra.

2021. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most csak azért mert a szüleid ilyenek, miért kell nagy általánosságokat levonni?

Plusz megis válaszoltad a kérdésed: hozzáállás kérdése.

Aki pozitívan áll úgy nagyjából az élethez, a mindennapokhoz, az az esős napban is megtalálja a maga örömét, annak akinek még a létezés is nyűg és mindenre csak panaszkodni tud, egy napsütéses idő is csak kifogás valamire.


Ez nem az időjárás és az ember kapcsolatára épül, ugyanezt el lehet játszani egy félig megtöltött pohár vízzel is. Ki-ki szerint félig üres, vagy félig tele van.

2021. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát az rendben van, hogy reggel megnézed, hogy milyen ruhát érdemes felvenni, de ennél többet fölösleges foglalkozni valamivel, amit nem tudsz befolyásolni, erre gondolok.

Valakinek hiába minden második mondata az időjárással és a frontérzékenységgel kapcsolatos, ez nem fog enyhíteni a fájdalmán, sőt még rosszabb is. Inkább próbálja minél inkább figyelmen kívül hagyni, sokkal többet ér vele.

2021. dec. 27. 16:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagy általános következtetést azért vontam le, mert a szüleim csak a jéghegy csúcsa volt, egyébként mindenhol ezt hallom, hogy erről beszélnek sokan, főleg öregek. Buszmegállóban, piacon összetalálkozva, stb. 2-3 mondat után már az időjárás jön.
2021. dec. 27. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es mert egy rövid csevelyben nem igazán mennek az emberek érdekfeszítő, vagy túlságosan mély, személyes dolgokba. Az időjárás pedig egy olyan téma, ami mindenkit érint, mindenki tapasztalja és mindenkire hatással van, így elég egyértelmű témaválasztás.
2021. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legkönnyebb téma, mindenkit érint, és nem túl komplex. Ha csak úgy mondani akarsz valamit, vagy olyan a helyzet hogy illik mondani valamit, de nem nagyon akarsz tényleges témákról beszélni, akkor fel lehet hozni.

Ilyen lehet még a munka meg a család, mint téma; csak a csendet kitöltő zörej.

2021. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Kulturaltabb emberek szoktak zsidozas, migransozas, fideszezes, panaszkodas helyett ilyen semleges, ugyanakkor szamukra jelentoseggel biro temakhoz nyulni.
2021. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!