Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok az emberi tulajdonság...

Mik azok az emberi tulajdonságok, szokások, amik a szocializmus óta eltűntek, és örültök neki?

Figyelt kérdés
pl. állattartás jobb irányba ment, alkoholizmus kissé csökkent.

2022. jan. 2. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötelező dolgozni
2022. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyi dohányzás keretek közé lett szorítva.


Az 1970-es években még értekezletek közben is természetes volt, hogy dohányoznak.

Ha egy irodában dohányos emberrel kerültél egy szobába, akkor teljesen természetes volt, hogy egész nap szívtad a másik füstjét. Anyukám pl. éveken át szenvedett ettől, sokszor este mutatta a ruháját, milyen cigifüstszagú. És anyukám asztmatikus problémákkal kínlódott, sokat köhögött, fulladt. És természetesen a mi családunkban senki nem dohányzott.


De pl. színházban is, előadás szünetében a büfében ill. a zsibongóban lehetett dohányozni, és dohányoztak is.


Nálunk általános iskolában szünetben lehetett a tanároknak a folyosón dohányozni, pedig gondolhatjátok, hogy mi, gyerekek utáltuk a cigifüstöt. A gimnáziumot még a szocializmus idején kezdtem, és nagyon tetszett, hogy ott már külön helyiségbe vonultak el a tanárok cigizni, így a folyosókon nem volt cigifüstszag. Szóval a főnökökön, igazgatókon is múlott ez.

2022. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

- annak baromira örülök, hogy ma már nem annyira magától értetődő az, hogy bármilyen ismerős hívatlanul beállíthat hozzám, és nekem "illik" beengedni, akkor is, ha a hátam közepére sem kívánom... bár lehet, ez inkább amiatt alakult át, hogy elterjedt a mobiltelefon... ettől függetlenül még emlékszem az olyanokra kiskoromból, hogy mentünk volna játszótérre vagy vhova, és erre lőttek a programnak, mert megjelent a szomszédnéni / apa nagynénje, hogy "hát beugrok, ha már erre jártam"... ja és volt otthon egy csomó nasi, amiből nem lehetett enni, mert "ha ezt megeszed, és jön vki, akkor nem tudom miből megkíííínáááálniiii". Na, ez a másik. Én most egyedül élek, annyi kaja van itthon, amennyit meg akarok enni... ha beszélek meg vendégséget, veszek nasit, de tök jó, hogy nem kell itthon tartanom x zacskó csipszet azért, mert hátha erre jár vki. Mert most már akkor jönnek vendégségbe emberek, ha megbeszéltük, vagy ha erre jár, akkor felhív mobilon, hogy alkalmas-e.

- annak én is nagyon örülök, hogy most már védve vannak törvényileg is azok, akik nem cigiznek, és nem fújják a pofámba a füstöt a buszmegállóban és a munkahelyemen a szemközti asztalról

- szintén nem a szocializmus bukása miatt tűnt el ez, de én, még ha nem is vagyok érintett, mert nőnemű vagyok, baromira örülök, hogy a sorkatonai szolgálat már nem kötelező. Nem gondolom, hogy attól kevésbé lenne vki magyar vagy férfi, hogy nem szolgált a Honvédségnél. Amilyen sztorikat meg hallottam... hát sztem nem attól lesz vki férfias, hogy egymást alázzák meg szekálják a hadseregben... és amikor vki emellett kardoskodik, nagyon nem azt érti alatta, hogy becsületes, határozott stb. lesz tőle a hímnemű egyed, hanem hogy "a sorkatonaság miatt kevesebb vót a b...i meg a kék hajú, ezért azok vótak a FÉRFIAK"... sztem akkoriban is lett volna ennyi kék hajú, ha lett volna tudomása az embereknek arról, hogy létezik kék hajfesték meg bejött volna nyugatról a trend

- a közösségekben ez a "minden közös" hozzáállás... hogy kötelező mindenkivel megosztanod mindenedet, még akkor is, ha a beledet kidolgoztad érte, a másik meg nem; hogy kötelező segítened a közösségednek, még ha baromira nincs is kedves és érzéked ahhoz az adott dologhoz

- az, hogy még ha a hatalom próbál is bizonyos hangokat elhallgattatni, azért nálunk még, ha alternatívabb platformokon is, de azért nagyon sok emberhez el tudnak jutni a kormány által nem támogatott előadók és kormánykritikus hangok (míg mondjuk az átkosban tényleg ilyen másolt szamizdatos módszerrel lehetett csak ilyen tartalomhoz hozzájutni), és eddig még nem lettek betiltva (kérdés, hogy mennyi ideig :D)

- ugyan látom a negatívumait, de a pozitívumait is látom annak, hogy mennyiféle impulzust kapunk a világ összes tájáról... hogy hozzáférésünk van sokkal többféle zenéhez, filmhez, divathoz, híradáshoz stb.

2022. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!