Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hívőség, kereszténység Isten...

Hívőség, kereszténység Isten nélkül lehet valaki kedves, erkölcsös hívő ember?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívőség nélkül nem lehet hívő.
2022. jan. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Félre írtam. Lehet jó ember hivőség , Isten nélkül is valaki és erkölcsös?
2022. jan. 4. 07:04
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2022. jan. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet.

Ahogy egy full vallásos is lehet egy utolsó paraszt. Konkrétan papról van szó.

2022. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Csak úgy lehet.
2022. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,lehet.Saját rokonságomban nem egy ember van,aki csak kifelé "szent"
2022. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem a környezetem jó és igazságos embernek tart, ahogy az ismerőseim is egész kellemes emberek. Igyekszem még a személyes kérdésekben is objektív maradni, gyors döntések és reakció helyett próbálok időt szánni, hogy elképzeljem a másik helyzetét. Illetve először próbálom elfogadni, aztán megérteni. Ha az első nem megy, elkerülni.

Valamint nem bántok, és nem büntetek senkit. Ha kell, inkább az indokaimat szedem össze és mondom el.

Sosem voltam hívő, ateista vagyok mióta az eszemet tudom.

A személyes véleményem, hogy ateistaként valamivel könnyebb jó embernek maradni. Kőbevésett szabályok helyett elég, ha az ember az etikára, törvényekre és esztétikára alapoz. Olyan tényekre és szokásokra amik önmagukban megállnak, és semmilyen kognitív disszonancia nem övezi az elfogadásukat. Senki nem várja tőlem, hogy ne szeressem aki mást gondol, és semmilyen eszmét nem kell megvédenem. Abban hiszek, ami nem szorul védelemre.

2022. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!