Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire fennhéjázó...

Miért lett ennyire fennhéjázó szinte mindenki?

Figyelt kérdés

Talán tényleg nem túlzok ha azt írom mindenki. Mostanában azt vettem észre, hogy akárkivel összefutok vagy csak virtuálisan társalgok, akkora önbizalmat akar mutatni vagy megjátszani, mintha ez mostanság valami verseny lenne az emberek között... Mi lett az emberiséggel? Ez a sok like

a közösségi oldalakon valóban ekkora önbizalmat ad mindenki vagy csak egyszerűen egyfajta védőmechanizmussá vált manapság, hogy kevésbé sérüljenek lelkileg? Nem értem! Mindenki tökély, a munkájában sikeres, jól keres, Ausztriába kiutazni már viccesen hangzik, elérhetetlennek akarnak tűnni, a kapcsolatok terén pedig olyan magasra teszik a mércét átlagos emberek, hogy csak pislogok. Igaz, hogy elmúltam 30 éves, de azért a tízen és húszas évem elején nem volt ez ilyen mértékben jelen, és lehetett normális összejöveteleket (már ha egyáltalán összejön) is szervezni, anélkül, hogy kérkedésbe vagy önfényezésbe menne át a csevej. Komolyan már én érzem magam sz.rul lassan. Ezt mások is tapasztalják? Vagy netán ha te is ebbe a rétegbe tartozol, akkor miért alakult ki nálad ez? Azt erősen kétlem, hogy mindenki élete ilyen mértékben klappol és ennyire zökkenőmentesen megy! Nevessetek ki nyugodtan, de nekem hiányoznak a régid idők, amikor még egy egyszerű ligeti séta is élményteljes volt. Lehet velem van a baj és túlságosan tudok értékelni minden apró dolgot amit ad az élet, bár egyre nehezebb úgy érzem!



2022. jan. 5. 02:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem zokkenomentes, de a problemaimat azokkal beszelem meg, akik igazan kozel allnak hozzam, a parommal es a csaladommal, ennyi. Baratokkal, haverokkal inkabb a jo dolgokat osztjuk meg, nem panaszkodni talalkozunk.
2022. jan. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek veled Kérdező. Az én ismerőseim körében is folyamatosan csak azt kell hallgatni, hogy ki mennyire sikeres, hogy minden héten utazgat valamerre, hogy nennyit keres. Nekem még a kollègáim is ilyenek, amikor pl. giccses facebook bejegyzésekben azt reklámozzák, hogy mennyire sikeresek a munkában. Lassan az emberek pápábbak a pápánál, erre a közösségi média is rátesz még, ahol kb. elvárás az önfényezés, a folyamatos dicsekvés. Nekem is néha az az érzésem, hogy superhero-k és superwomanek között tengetem a napjaimat.
2022. jan. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Van egy mondás :


" Az ures kalász fent hordja a fejét,amelyik tele van, az lehajlik "


Nem minden dicsekvés mögött van valós tartalom, eredmény,siker.Az igazán értékes emberek szerények, sok módon tapasztaltam ezt már.

2022. jan. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Sokan azért ilyenek (amit közösségi médiában látsz), hogy ne kelljen szembesülni megoldandó problémákkal-dolgokkal, elhitetik önmagukkal hogy szuper életük van, látszat-világot építve fel. Ezt a virtuális világban mutatott képet mások is megerősítik lájkokkal stb.
2022. jan. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen a politikában kell keresni a választ, e mellett a viszonylagos jólétben, illetve szegénységben. A magyar gazdag azért menőzik, mert gazdagodik, a szegény azért menőzik, mert szegény, de nem tudja, mi a fontos, az élet prioritása, mert pl.: előbb van 60.000-es telója, mint a csekk befizetve.
2022. jan. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

"elmúltam 30 éves, de azért a tízen és húszas évem elején nem volt ez ilyen mértékben jelen"

&

"Nevessetek ki nyugodtan, de nekem hiányoznak a régid idők, amikor még egy egyszerű ligeti séta is élményteljes volt."



Azért ne csináljunk úgy, mintha ez új dolog lenne. Szüleim (50+) és nagyszüleim (80+) is meséltek egy csomó sztorit, hogy az ő fiatalkorukban is ment a "felvágás", ki tudott nyugati autót szerezni, ki tudott japán videolejátszót szerezni, ki volt aki nem csak a Balatonnál nyaralt hanem tengerparton, stb.


Nem mondom hogy jó felvágni, de az szerintem természetes és érthető, hogy az emberek inkább a pozitív élményeikről szeretnek beszélni.

2022. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Igen, felvágás mindig is volt, csak most a közösségi média által ez mindennapossá vált olyan szinten, hogy valaki teremt magának egyfajta mű-életet és azt kéretlenül más arcába tolja.
2022. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Sokan kiemeltétek az utazásokat amiből ma már versenyt csinálnak az emberek. Már nem érdekes Görögországban nyaralni, muszáj eljutni legalább Spanyolországba ahhoz, hogy azt nyaralásnak lehessen nevezni. Nekem személy szerint ha minden évben ugyanarra a helyre kellene mennem nyaralni, akkor sem sopánkodnék, mert ugyanúgy tudnám élvezni és találnék magamnak más-más újdonságokat, ami a korábbi években elkerülte a figyelmem vagy nem volt időm rá/hozzá. Ahogy sokan mások, természetesen én is szeretek új helyeket látni, új kultúrákat megismerni, a problémát csak abban látom, hogy itt sokan a kérkedés miatt tesznek meg hosszú utakat. Jól írta az egyik hozzászóló, hogy előbb utaznak el sokan egy olyan helyre ahol nagymenőzni tudnak, vagy akár trendi mobilt vesznek, mintsem a csekk be legyen fizetve. A virtuális létben a kedvencem pedig amikor fel van tűntetve a helyszín, a képen pedig egy fal/bokor előtt állnak savanyú ábrázattal. :) Az első hozzászóló véleményre csak annyit reagálnék, hogy ez rendben is van, nem kell senkit terhelni a problémákkal (bár szerintem az IGAZ barátok erre is valók), de ne azt lássam már ha nekem Ausztriába támadt kedvem elmenni meglátogatni egyik ismerősöm akkor egy szájbiggyesztéssel reagáljanak és a válasz az legyen, hogy: "jaj, mi idén a párommal tengerentúlra tervezünk menni!" Tényleg az kéne, hogy megszűnjenek ezek a közösségi oldalok, írom ezt úgy, hogy én is aktív tagja vagyok. :) Viszont akkor talán jobban megbecsülnék egymást az emberek (újra), és nem a dicsekvésről, telhetetlenségről szólna minden.
2022. jan. 5. 13:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondoljunk csak bele milyen rossz lehet hallani vagy látni ezeket a posztokat azoknak az embertársainknak akiknek még a Balatonnál sem jártak, mert ismerek ilyet is. És tudjátok mi volt a legborzasztóbb? Amikor ezt könnyes szemmel közölte, pedig mindent megtesz azért, hogy a családjának biztosítva legyen amire csak szükség van. Ilyenkor persze én is feldühítem magam, hogy mennyire tönkreteszi az embereket a közösségi média. Bekapcsolom a TV-t és az a legújabb fejlemény, hogy XY celeb melyik "földi paradicsomban" nyaral. Ugyan már, azt sem hiszem el, hogy ez valóban érdekel bárkit is! :D Csinálják, menjenek, de ne a nyilvánossággal osszák meg! Ja bocs, akkor már nem lenne az egésznek értelme/varázsa. :D
2022. jan. 5. 13:36
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ez inkább önértékelési probléma lehet. Kb 10 éve nem voltam külföldön nyaralni (na jó, tavaly eljutottunk a "messzi" Szlovákiába), nem húzom fel magam azon, hogy más meg igen.

2022. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!