Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban alkoholista lennèk? 22/f

Valóban alkoholista lennèk? 22/f

Figyelt kérdés

Legtöbbször naponta legalább egy doboz sört megszoktam inni és néha mellè 1-2 feles pálinkát vagy Jeagert. Hétvégén nyilván többet is.

Építőiparban dolgozom és elég sokat stresszelek, így esténként jól esik iszogatni levezetni azt a sok feszültséget ami bennem van.

Az a helyzet, hogy megkérdezték tőlem, hogy a böjti időszakban meg-e tudnám állni, hogy egyáltalán nem iszok, hát ha nagyon őszinte akarok lenni nem nagyon tudnám megígérni.

Az a baj, hogy elég ingerült típus vagyok és sokszor teli vagyok feszültséggel.



2022. jan. 8. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Mit lehet stresszelni a zsákok pakolásán?
2022. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Egyébként az alkohol csak tovább fokozza ezt a feszült, ingerült allapotot (józanon).
2022. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A rendszeresség a kulcs szó, és az, hogy nem tudod megállni egy időre sem, szóval igen, sajnos az vagy.
2022. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez kő keményen alkoholizmus.
2022. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer betépnél egyedül egy kellemes helyen, a legnagyobb csendben, akkor hamar összeállna a kép. Nyilván itt nem szintetikus izékről beszélek, és nem nagy mennyiségekről.
2022. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:

Villanyszerelő vagyok, csak, hogy pontosítsunk.

Köszönöm a többi választ.

2022. jan. 8. 13:16
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Ez később csak egyre rosszabb lesz. Nem csak 1-2 sör, hanem már úgy iszod, mint a vizet. Nagypapám alkoholista, ő éjszaka is felkel és iszik, mint más a vizet, éjszaka folyamán benyakal 1-2 üveg bort. Aztán napközben 10-12 dobozos sör, borok, pálinka.

Ez vár rád is és nincs kivétel.

2022. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
59%
Na, álljunk meg egy paraszti szóra! 50 éve minden férfi felessel kezdte a napot. A franciák minden ebédhez ittak egy pohár bort. Akkor mindenki alkesz volt? Frászt! Különbséget kell tenni élvezet és alkoholbetegség között. Én tudom, mert alkesz vagyok. Igaz, májusban lesz 30 éve, hogy absztinens, de attól még alkesz. Ez ugyanis nem múlik el, csak "tünetmentessé" tehető. Ha inni kezdenék, valószínűleg hamar a lejtőn találnám magam. De mire odajutottam, hogy betegségé fajult az ivászatom, sok víz lefolyt a Dunán. Ún menedzseralkoholistaként kezdtem a "pályafutásomat". A Kádár rendszerben minden cégnél volt repipia, és egy-egy komolyabb megbeszélésre nem is illett üres kézzel menni. Az ország TSz-eit jártam, minden hétköznap innom kellett. Mégis hétvégén semmi késztetést nem éreztem, sőt örültem, hogy a családnak szentelhetem a józanságomat. Legalábbis az első 12 évben. Aztán persze lassan átfordult a dolog, ez tény, de kötve hiszem, hogy a 22 éves kérdező 10 éves kora óta villanyszerelő, és azóta sörözik.
2022. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
8: Különbséget kell tenni, csak sajnos a kérdező pont az alkoholbeteg kategóriába esik. Nem élvezetből iszik, hanem hogy levezesse a feszültséget, "kezelje" szorongását. És még azt is írta, hogy nem tudná letenni.
2022. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem azért tartozik bele a kérdező, mert bár még lehet, hogy éppen nem minősül annak, ha megnyugtatnánk, hogy nincs bajod, igyál csak, akkor nagyon hamar a lejtőn találná magát. És szerintem azt is tudja mindenki, hogy az ilyen dolgok ritkán stagnálnak, hanem egyre súlyosabbak és rosszabbak lesznek.
2022. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!